Szumi stare kontra szumi nowe.

Posty będą dodawane po akceptacji. Nie pytamy tu o radia itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: kedar1 »

od dorabiania teorii na każdy temat jesteś tu ty,
miszczem od cytatów wyjętych z kontekstu też jesteś, nie śmiem nawet konkurować.

w łaskawości swojej pominąłeś milczeniem moją propozycję porównania dwóch trx, mojej stare cobry 146 gtl i jakiegoś twojego procesora w specyfikacji sklepowej.

brak konkretów, za to bicia piany do pyty.

starasz się za wszelką cenę udowodnić swoje racje i trochę się już w tym wszystkim pogubiłeś.
co do funkcjonalności to radio z ostatniego filmiku niewiele się różni od starego rci 2950,

nie wiem jak inni, ale ja jak jadę samochodem to kręcę głównie kierownicą i macham gałką od zmiany biegów.
w radiu to można sobie pogrzebać w korku albo na postoju, wtedy rzeczy o których jest dyskusja są bez znaczenia.
żeby zrobić ciszej/głośniej, zmienić kanał czy lekko skorygować rfg nie trzeba wiele wysiłku,

jak już musisz coś na siłę udowadniać ( taka praca ), to już chociaż staraj się nie tracić kontaktu z rzeczywistością.
857d
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: tarnus »

kedar1 pisze: w łaskawości swojej pominąłeś milczeniem moją propozycję porównania dwóch trx, mojej stare cobry 146 gtl i jakiegoś twojego procesora w specyfikacji sklepowej.
I co wymyśliłeś sobie że wsiądę w auto i przyjadę do ciebie bo tak chcesz?
:mrgreen:
kedar1 pisze: co do funkcjonalności to radio z ostatniego filmiku niewiele się różni od starego rci 2950,
Onana 87 lub SS3900 którego Lopez funkcjonalność wskazał jako "bez patrzenia" także?
Gdybyś chociaż raz przeczytał ze zrozumieniem moją odpowiedź, że dotyczy konkretnego radia a nie dowolnego. A ty motasz się że KFy też to potrafią RCI2950 także a celowo unikasz tego że to dotyczyło porównania do SS3900 które Lopez zachwalał.
kedar1 pisze: nie wiem jak inni, ale ja jak jadę samochodem to kręcę głównie kierownicą i macham gałką od zmiany biegów.
w radiu to można sobie pogrzebać w korku albo na postoju, wtedy rzeczy o których jest dyskusja są bez znaczenia.
żeby zrobić ciszej/głośniej, zmienić kanał czy lekko skorygować rfg nie trzeba wiele wysiłku,
Dorabiaj dorabiaj kolejne teorie nie na temat który zaczął Lopez.
:mrgreen:
Rozumiem więc że aby zmienić kanał albo głośność czekasz na korek :shock: :mrgreen: :mrgreen:
Powiadasz że masz gałkę od zmiany biegów... :lol: :lol: :lol:

Kedar, ja ci tego radia i tak nie sprzedam, bo byś popsuł. Po co się spinasz :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lopez
Posty: 311
Rejestracja: 2014-01-03, 17:30
Lokalizacja: Jasło/Skawina

Re: Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: Lopez »

tarnus pisze:A zrobisz to w starociu tak jak na video poniżej?
https://www.youtube.com/watch?v=mRw-PnF ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Przecież o tym pisałem z KubaLu, a Ty dalej swoje, aby promować radio :mrgreen: Teraz dodaj mocną propagację na AT, plus zgiełk na #19 i co mi z tej funkcji? Zatrzyma się na jednej częstotliwości i koniec. Dla mnie zbędny bajer. Może z innej beczki. Kup to radio http://allegro.pl/intek-hr5500-v6-0-i4223828411.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Napraw je, a ja deklaruje tutaj przy wszystkich, że odkupię je od Ciebie naprawione, za 500 zł. Mogę nawet przesłać pieniądze osobie postronnej, żeby nie było, że Cię wykiwam. Gdyby to był A87, Lincoln, lub Jackson, tego radia by już nie było. Zobaczyć chcę, jak się świetnie naprawia te nowe wynalazki, z brakującymi ścieżkami.
Baza- Icom IC760 - Kenwood TS-870 - Futura 5/8 -Delta Loop 3ELE - Delta w/g SP7LA - KG-UV950P - D-Original X-200
Mobil- Icom IC706 - President Pennsylvania
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: tarnus »

Lopez pisze:
tarnus pisze:A zrobisz to w starociu tak jak na video poniżej?
https://www.youtube.com/watch?v=mRw-PnF ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Przecież o tym pisałem z KubaLu, a Ty dalej swoje, aby promować radio :mrgreen: Teraz dodaj mocną propagację na AT, plus zgiełk na #19 i co mi z tej funkcji? Zatrzyma się na jednej częstotliwości i koniec. Dla mnie zbędny bajer. Może z innej beczki. Kup to radio http://allegro.pl/intek-hr5500-v6-0-i4223828411.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Napraw je, a ja deklaruje tutaj przy wszystkich, że odkupię je od Ciebie naprawione, za 500 zł. Mogę nawet przesłać pieniądze osobie postronnej, żeby nie było, że Cię wykiwam. Gdyby to był A87, Lincoln, lub Jackson, tego radia by już nie było. Zobaczyć chcę, jak się świetnie naprawia te nowe wynalazki, z brakującymi ścieżkami.
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: tarnus »

Lopez pisze:Teraz dodaj mocną propagację na AT, plus zgiełk na #19 i co mi z tej funkcji? Zatrzyma się na jednej częstotliwości i koniec.
Mało się znasz widzę na funkcjach w nowych urządzeniach.
Można przecież włączyć funkcję skanera tak by nie zatrzymywał się na cały czas zajętego kanału, lecz po paru sekundach kontynuował skanowanie. Zatrzyma się na czymś, co cię zainteresuje, wtedy możesz zatrzymać skanowanie naciśnięciem np. PTT.
Lopez pisze:Dla mnie zbędny bajer.
Co nie znaczy, że inni tego nie docenią. Np. Kuba.
Lopez pisze:Gdyby to był A87, Lincoln, lub Jackson, tego radia by już nie było.


No jasne, kupiłby go jakiś jakiś naiwniak myślący jak ty. :lol: :lol: :lol:
Ja bym tych staroci kijem nie dotknął, choćby ze względu na parametry które są marniutkie, a nie tylko ze względu na funkcje.
Miałem każde z nich. Naprawiałem i stroiłem każde z nich. Wiem co reprezentują i co można z nich wyciągnąć. Daruj sobie :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2014-05-10, 13:16 przez tarnus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: cassiopeia »

Panowi nie chce mi sie już czytać przepychanek. albo będzie to merytoryczna rozmowa, albo kolejny temat z kłódką
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: tarnus »

cassiopeia pisze:Panowi nie chce mi sie już czytać przepychanek. albo będzie to merytoryczna rozmowa, albo kolejny temat z kłódką
Bo widzisz jak pokazałem na filmach że te ich radia wcale takie super nie są to zeszło na to co mniej istotne byle tylko nie dyskutować na niewygodne tematy.
Zapytałem wielu z nich wprost, który parametr jest lepszy, że tak je zachwalają.
W punktach. Ja swoje wypunktowałem.
Spodziewałem się że tak będzie że się nie doczekam na informacje o jakie to parametry chodzi :)
Awatar użytkownika
Lopez
Posty: 311
Rejestracja: 2014-01-03, 17:30
Lokalizacja: Jasło/Skawina

Re: Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: Lopez »

tarnus pisze: No jasne, kupiłby go jakiś jakiś naiwniak myślący jak ty. :lol: :lol: :lol:
Ja bym tych staroci kijem nie dotknął, choćby ze względu na parametry które są marniutkie, a nie tylko ze względu na funkcje.
Miałem każde z nich. Naprawiałem i stroiłem każde z nich. Wiem co reprezentują i co można z nich wyciągnąć. Daruj sobie :mrgreen: :mrgreen:
Przynajmniej potwierdzasz jedno, nowe tak łatwo się nie naprawia, albo wcale.
Niewygodne pytania, omijasz szerokim łukiem :mrgreen: Dla mnie dyskusja zakończona, bo nowe radio jest tylko jedno. A właściwie go nie ma :mrgreen:
Baza- Icom IC760 - Kenwood TS-870 - Futura 5/8 -Delta Loop 3ELE - Delta w/g SP7LA - KG-UV950P - D-Original X-200
Mobil- Icom IC706 - President Pennsylvania
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: tarnus »

Lopez pisze: Przynajmniej potwierdzasz jedno, nowe tak łatwo się nie naprawia, albo wcale.
Niewygodne pytania, omijasz szerokim łukiem :mrgreen: Dla mnie dyskusja zakończona, bo nowe radio jest tylko jedno. A właściwie go nie ma :mrgreen:
Niczego nie potwierdzam. To są twoje słowa i teoria którą próbujesz mi wsadzić w usta. Ja nowe naprawiam i nie stanowi to dla mnie problemu tak jak dla innych którym nowe jest tu widzę z tego powodu nie na rękę. Naprawiam, chociaż nie miałem potrzeby tego robić tak często jak ze starociami.
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: kedar1 »

co do porównania z cobrą, to zaproponowałem wysłanie dwóch trx do niezależnego serwisu z dobrym sprzętem pomiarowym.
ty wysyłasz procesora ja wysyłam cobre.
oba zaplombowane.
liczę na uczciwość z twojej strony, że radio wystawione do testów będzie w specyfikacji sklepowej.

serwis robi testy ( do ustalenia na forum co ma przetestować ), daje wyniki, które publikujemy.
jeśli ktoś jest w okolicy z forum to jedzie i kręci filmiki.

ja jedyne zastrzeżenie mam takie, że radio wraca do mnie nie otwierane, w stanie w takim jakim wysyłałem i równie sprawne jak przed wysyłką. oraz przed wysyłką do mnie zostanie należycie zabezpieczone.
koszt przesyłki mojego radia pokrywam w obie strony.
857d
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: tarnus »

[quote="kedar1"]co do porównania z cobrą, to zaproponowałem wysłanie dwóch trx do niezależnego serwisu z dobrym sprzętem pomiarowym.
ty wysyłasz procesora ja wysyłam cobre.

1. Nie znam takiego serwisu CB w PL który ma takie urządzenia pomiarowe i jednocześnie wie co i jak zmierzyć prawidłowo tak ja w książkach piszą. Możemy sobie podyskutować na ten temat w osobnym wątku. Tu jest na to dowód. https://www.youtube.com/watch?v=veAqG28qXDI" onclick="window.open(this.href);return false;
Radio to też było u forumowego szamana :-) Goni lipę co? Jak tu takim serwisom CB "niezależnym" mam wierzyć?

2. Jeśli już się trafi jednak jakiś, to nie za darmo. Nie mam zamiaru płacić komuś za te pomiary skoro mogę sam je wykonać u siebie. Aaa no właśnie. Tu jest konflikt interesów bo ty chcesz gdzieś komuś wysyłać. Mogę cię więc zaprosić do mnie, w cztery oczy i w dwa radia bez kombinacji wykonamy porównawcze pomiary na profesjonalnym sprzęcie.

3.Nadal unikasz odpowiedzi które parametry są lepsze. Mniemam, że skoro stawiasz w konkury swoją cobrę, to wiesz w czym jest lepsza, które parametry ma lepsze. Pochwal się więc, będziemy wiedzieć które parametry zmierzymy jako pierwsze, daję ci nawet fory, uznamy je jako istotniejsze.

Idziesz na to?
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: kedar1 »

nie idę,

1. bez urazy, ale po propagandzie, którą uprawiasz nie jestem zainteresowany wykonywaniem przez ciebie pomiarów, późniejszym ich interpretowaniem i wyciąganiem wniosków.

2. w jedną stronę mam 350km,

co do serwisów, ich wyposażenia i tego czy wezmą kasę.
jeżeli zgłaszasz gotowość, to mogę w poniedziałek zrobić kilka telefonów, może ktoś się zgodzi wykonać test pro bono, w ramach promocji własnego serwisu ( na filmiku będzie np widoczne logo serwisu )

co do parametrów, to nie mam jakichś szczególnych typów. myślę że bez problemu można przelecieć po wszystkim co da się zbadać bez rozkręcania radia (mój warunek ). myślę że koledzy z forum pomogą ustalić listę minimum co trzeba na pewno sprawdzić.

oprócz suchych cyferek przydały by się jakieś filmiki, które będą pokazywały zachowanie obu trx podpiętych na tej samej antenie,
zakłócenia, propagacja itp.
857d
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: poweredge »

tarnus pisze:Nie znam takiego serwisu CB w PL który ma takie urządzenia pomiarowe i jednocześnie wie co i jak zmierzyć prawidłowo tak ja w książkach piszą. Możemy sobie podyskutować na ten temat w osobnym wątku. Tu jest na to dowód. https://www.youtube.com/watch?v=veAqG28qXDI" onclick="window.open(this.href);return false;

:hungry: Sorki nie mogłem się powstrzymać .... Kiedyś tak stroiłem jakiegoś unidena 520 na słuch :mrgreen: :mrgreen: bez aparatury ... Ustawiłem moment kiedy radio szumiało najwięcej :-P Potem pojechałem do zaprzyjaźnionego servisu( przy okazji jakiś zakupów) sprawdzić tego undka trafiłem w częstotliwość jak w "10"

Tarnus nie chciał bym cię w żaden sposób teraz obrazić ... Ale wydaję mi się jak by To radio trafiło z Filmu po Tobie do Saxona a on nagrał swoją relację video też by po Tobie poprawiał i przedstawiał to na filmie :mrgreen: :mrgreen:

Sorki tak mi się skojarzyło(bez agresji ;-) )
....
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: tarnus »

poweredge pisze:Sorki tak mi się skojarzyło(bez agresji ;-) )
A jednak zalatuje agresją na kilometr.
Póki co, to ja mam film a nie Saxon. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ci co siędzą w temacie wiedzą bardzo dobrze co ten film przedstawia, dlatego nie boję się że ktokolwiek się znajdzie kto mi zarzuci że na tym filmie jest inaczej. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a zarazem nikt z nich nie podważył tego bo stałby się wobec innych znających temat po prostu pośmiewiskiem.
Ostatnio zmieniony 2014-05-10, 17:27 przez tarnus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: tarnus »

kedar1 pisze:nie idę,

1. bez urazy, ale po propagandzie, którą uprawiasz nie jestem zainteresowany wykonywaniem przez ciebie pomiarów, późniejszym ich interpretowaniem i wyciąganiem wniosków.
Aha. Czyli boisz się, gdyż nie potrafisz sam zinterpretować wyników pomiarów i zawsze to ktoś musi ci powiedzieć co jest czym, który wynik jest dobry a który zły, gdyż po prostu jak się właśnie przyznałeś bo sam tego nie potrafisz ocenić. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Więcej nie mam pytań, i wobec powyższego nie mam zamiaru kontynuować tej dyskusji bo nie mam po prostu z kim.
Zablokowany

Wróć do „ABC cb radia.--Podstawy , czyli co kazdy powinien wiedzieć.”