Szumi stare kontra szumi nowe.

Posty będą dodawane po akceptacji. Nie pytamy tu o radia itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
KubaLu
Posty: 604
Rejestracja: 2013-01-22, 21:46
Lokalizacja: JO82KI

Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: KubaLu »

poweredge,

Tam mamy mieszankę kompaktu z lustrzanką :-) ale tutaj z tego co widzę to może wyjść ciekawe radio :-D i na razie wszystko ku temu zmierza.
Dla mnie ważniejsze jest SSB i wygoda użytkowania, przyzwyczaiłem się do KF radia i uważam że trzeba iść z duchem postępu ;-) , tylko nie można dać się księgowym :-D .
Na razie wszystko zmierza w dobrą stronę, osobiście pasuje mi kierunek rozwoju 5555 i 6666 - tylko ja jestem specyficznym targetem - CB/KF, przyznam że brakuje na rynku "taniego" radia które przyzwoicie ogarniało by 10/11m w SSB a i pozwalało na swobodne pogaduchy w mobilu na 19 w AM :-). Na razie planuje używać HR5500/DX5000/AT5555 po sporych modyfikacjach ;-)
Baza: FT-857 + end-feed 40-10m + 8el OWL 2m
Baza: IC-2725 + x50n
Mobil: 1/4 2m + uv-82

Obrazek
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: poweredge »

tarnus,

Spoko każdy próbuję coś od siebie wnieść . Jedyny problem to twój nachalny PR , bo jak byś słuchał co ludziska chcą to byś ich nie atakował i nie patrzył z poziomu laboratorium i badań a zwykłego użytkowania/odsłuchu

Na forum nie przebywają przypadkowi ludzie , to grupa ludzi z wyrobionym zdaniem i słuchem , część jak np Ja ewaluował wie czego oczekuję co mu się podoba , a co przeszkadza .

Wypowiedziami i walką na forum robisz PR dla AT to jasna sprawa . Jedno z bardziej popularnych forum nawet pozycjonowanie o AT masz dobre ... Jak był bum na Yosana nic nie pisałeś (bo bronił się sam i był na fali) , potem się z Yosanem obraziłeś i już jest zły a to nowe radia co by nie mówić ...

Tarnus słuchaj ludzi a będzie dobrze . RED testował dla ciebie Apollo i nic nie wywnioskowałeś atakowałeś w szale obrony dla czystej obrony ...

Czym twoje wypowiedzi będą zajadłe tym ktoś się będzie bronił lub atakował ... Takie są prawa Forum ;-)
....
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: poweredge »

KubaLu,

Dla tego jest dyskusja nikt tego radia nie słyszał
....
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: kedar1 »

moja cobra rzuciła rękawicę w twoje procesory, podejmujesz czy wymiękasz? ;-)
857d
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: tarnus »

poweredge pisze:KubaLu,

Jedno już zaakceptował i średnio się nadaję do jazdy w benzynowych samochodach :mrgreen:
Nie pisz osobowo o mnie "zaakceptował" nie mając zielonego pojęcia jak to wygląda i co jest kiedy możliwe a kiedy nie.
Nie na wszystko mam wpływ pisząc uwagi do AT. Czasem bywa, że nie chcą nic słyszeć o poprawkach aż w końcu jak wyjdzie że jednak konieczne to się okazuje że będą poprawki. Dlatego też będzie Apollo w wersji z RFgainem, trójstopniowym ASQ oraz włączanym w menu ANL oraz NB i przebudowanym nieco stopniem odbiornika. Zobaczymy czy to coś da, jak niewiele to radio pozostanie do diesli i niektórych niepierdzących benzyniaków.
Co do pierdów, to wysłałem do Reda to radio na zasadzie sprawdź u siebie jak ci się spodoba to sobie zostaw a jak nie to masz prawo zwrotu i opisu całości na forum. Zaznaczałem też że możliwe że radio mu nie podejdzie. Radio wysłałem w dobrej wyjątkowej cenie bo około 320zł już z wysyłką, więc nawet gdyby chciał sobie je zostawić lub odsprzedać dalej, to była to cena bardzo OK jak na radio nawet z tą przypadłością. Red odesłał mi radio po miesiącu bez najmniejszego problemu je przyjąłem. Podczas tego miesiąca informowałem go o tym czy i jakie możliwe będą posunięcia w sprawie poprawki. Sam Red może potwierdzić bo mu przekazywałem na bieżąco.
Nie wstydzę się bo i nie mam powodu do wstydu że radio ma ta przypadłość bo wiem na co stać to radio i jak się zachowuje w porównaniu do innych obecnych na rynku starych i nowych modeli. Jest wiele modeli które mają o wiele gorsze przypadłości o których mogę pisać godzinami ale nie o to tu teraz chodzi. Widzę jednak że Power bardzo się tym przejął, gdy zauważył że radio jest w ofercie u Przemka i stąd jego natychmiastowa nagonka. Znam ten problem bardzo dobrze i staram się go rozwiązać, stąd drugie podejście z apollo z dołożonym ANLem a dodatkowo także RFGainem oraz 3 stopniowym ASQ, ale nie życzę sobie aby ktoś jak Power pisał mi per osoba w sensie ty zrobiłeś, ty testowałeś, ty to ty tamto. Piszemy tu o sprzęcie a nie osobie więc ode mnie daleko proszę się odsunąć.
Tyle w tej sprawie mam do powiedzenia.
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: poweredge »

tarnus,

Chyba nie strzeliłeś na mnie focha :mrgreen: Kuba coś pisał o zaakceptowaniu to mu napisałem jak zaakceptowałeś a teraz szczegółowo wyjaśniłeś co tak naprawdę możesz :-P

Nie fochuj się bądź jak facet , Mnie od Trolli powyzywałeś i jakoś żyję i się nie zachowuję jak baba

Weź się w garść i czyń dobro :-D
....
Awatar użytkownika
Lopez
Posty: 311
Rejestracja: 2014-01-03, 17:30
Lokalizacja: Jasło/Skawina

Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: Lopez »

Wątek jest, stare vs nowe, a wszystko kręci się wokół Apollo i AT :stupi: Szum internetowy, dobra promocja.
Baza- Icom IC760 - Kenwood TS-870 - Futura 5/8 -Delta Loop 3ELE - Delta w/g SP7LA - KG-UV950P - D-Original X-200
Mobil- Icom IC706 - President Pennsylvania
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: tarnus »

poweredge pisze:Jak był bum na Yosana nic nie pisałeś (bo bronił się sam i był na fali) , potem się z Yosanem obraziłeś i już jest zły a to nowe radia co by nie mówić ...
Yosan gdy był w Merxie też miał problemy z nami i zawsze słyszeliśmy odpowiedź na żądanie dowolnej zmiany "expensive". Yosan uważał że jako Koreańczyk robi radia doskonałe i nie trzeba w nich nic zmieniać, a tu się okazało że najpierw przeniósł produkcję niektórych modeli do Chin bo koszty miał niższe a ceny dla nas nadal takie samie a potem gdy zaliczył wtopę to się obraził. Inny wątek w sprawie yosanów jest taki że np. modele CB 300 / 100 oraz w paru innych konieczne było montowanie moich filtrów wyjściowych bez których te radia nie przechodziły badań w UKE i nie można było nimi handlować bo nie byłoby glejtu. Obecnych modeli Yosana nie skomentuję, mam swoje zdanie :-)
poweredge pisze: Tarnus słuchaj ludzi a będzie dobrze . RED testował dla ciebie Apollo i nic nie wywnioskowałeś atakowałeś w szale obrony dla czystej obrony ...
Nie wywnioskowałem powiadasz?
Właśnie takich między innymi twoich wypowiedzi nie lubię.
Albo nie masz pojęcia, albo celowo ukrywasz fakty z rozmów jakie prowadziłem z Redem na ten temat. Wnioskuję że to drugie bo zauważyłem że jesteś zbyt arogancki i chcesz brylować w takich osobistych osądach w których chcesz uważać że wiesz lepiej. Tego właśnie nie lubię i na takie coś mam alergię gdy ktoś próbuje dyskutować na tematy na które ja dopiero muszę wyjaśniać ich podstawy, bo to widać czy ktoś wie co to jest współczynnik zafalowania albo tłumienie wtrącenia czy tylko bije pianę.
Rozumiesz?
Ja tylko żądam mniej osobistych uwag typu "wypuściłeś szumofona" "twoje radia będą mi brzęczeć w AMie na 10m"
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: poweredge »

tarnus pisze: Widzę jednak że Power bardzo się tym przejął, gdy zauważył że radio jest w ofercie u Przemka i stąd jego natychmiastowa nagonka.

To zdanie mnie zaciekawiło ? A co mnie to obchodzi że jest w ofercie u Przemka :shock: :shock: Od Przemka kupiłem już parę rzeczy . Czemu ty masz jakieś manie prześladowcze ? Chmarski piszę coś na kogoś życzenie pewnie jest opłacony :roll:

Ja robię nagonkę bo Przemek sprzedaję to radio ... Co to jest ? Czy nie popadasz w jakiś absurd wypisując to wszystko ?

Byłem u Przemka z nadzieją że ma starszą wersję tego radia i chciałem sprawdzić u nie z ciekawości ... To wiesz co się stało :?: :?: :?: Nowe Apollo się nie włączyło ... Więc czego ode mnie oczekujesz ?
....
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: poweredge »

poweredge pisze:albo celowo ukrywasz fakty z rozmów jakie prowadziłem z Redem na ten temat. Wnioskuję że to drugie bo zauważyłem że jesteś zbyt arogancki

O pewnych rzeczach lepiej nie mówić a jak ja jestem Arogancki to Ty jesteś wzorem przyjemniaka :-P
....
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: tarnus »

poweredge pisze:To zdanie mnie zaciekawiło ? A co mnie to obchodzi że jest w ofercie u Przemka :shock: :shock: Od Przemka kupiłem już parę rzeczy . Czemu ty masz jakieś manie prześladowcze ? Chmarski piszę coś na kogoś życzenie pewnie jest opłacony :roll:
Trudno, niech się dzieje co chce, ale widzę że inaczej się nie da, skoro dalej ciągniesz swoje więc:
Red jak mi odesłał radio, zapytał mnie czy może opisać wyniki testów z radia gdyż ty już drobisz nogami bo jakim prawem Przemek ma je już w ofercie skoro mi Anytone zalecił aby poczekać z tym radiem gdyż rozwiązują ten problem.
Mogę ci wysłać to na PW. Chcesz ?
Wiem też co się pisze na sąsiednim forum " w kuluarach" ale to sobie zostawię na własność.
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: tarnus »

Dodam jeszcze, że do Reda nie mam żalu gdyż powiedziałem mu świadomie pisz przecież masz do tego prawo. Red więc napisał a dosłownie za kilka minut ty jak z pod ziemi wyskoczyłeś z tekstem "ja już nie będę taki dyplomatyczny" I zacząłeś prywatną na mnie nagonkę. Przecież ja wprost napisałem, tak radio w niektórych benzyniakach pierdzi ale tobie to było mało i przy byle okazji kontynuowałeś, w dowolnym wątku sprowadzając dyskusję na ten temat a jak był wątek zamykany to pojawiał się za twoją sprawą kolejny i ty nadal.
Za każdym razem pisałem że tak jest że radio pierdzi w benzyniakach a ty swoje.
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: poweredge »

tarnus pisze:bo jakim prawem Przemek ma je już w ofercie skoro mi Anytone zalecił aby poczekać z tym radiem gdyż rozwiązują ten problem.
A ty skąd mu to wysłałeś( RED) radio z Szafy ? ... Co ty Tarnus opowiadasz kto ci kazał czekać :?: , Znowu wijesz się w swoich wypowiedziach .

Ja uszanuje informację zasłyszane i zostawię to dla siebie , Takimi argumentami nie wypadam mi walczyć nawet z postawy mojego aroganckiego charakteru
tarnus pisze:Wiem też co się pisze na sąsiednim forum " w kuluarach" ale to sobie zostawię na własność.
A na sąsiednich forach też coś piszą o AT ? Domyślam się o jakim piszesz ale rzadko czytuję to nie wiem :-/
....
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: tarnus »

Przestań już. Wystarczy. Ja swoje wiem i co miałem powiedzieć to powiedziałem jak przebiegały rozmowy z Redem a skąd radio trafiło do Reda to nie twoja sprawa tylko moja i Reda. Mogło być równie dobrze od kosmitów.
Nawet obiecałem Redowi że jak będę miał możliwość to mu wyślę na próbę AT5555N albo AT6666 jak tylko dostanę kolejną próbkę ale nadal czekam na egzemplarz z fabrycznie montowanym NE612.
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Szumi stare kontra szumi nowe.

Post autor: poweredge »

post edytowany ... opanowałem się :shrek:
....
Zablokowany

Wróć do „ABC cb radia.--Podstawy , czyli co kazdy powinien wiedzieć.”