Pomysły na tematy do ABC.

Posty będą dodawane po akceptacji. Nie pytamy tu o radia itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

maroosz pisze:ląduje w koszu, ot tak.
niema ot tak - nie u mnie i nie ja .
maroosz pisze:Piszemy swoje propozycje tutaj,
to znaczy dokładnie gdzie ?
maroosz pisze:A jak nikt nawet nie skomentuje, znaczy nikt nie jest zainteresowany.
a czym ma być zainteresowany - trzeba by pokazywać dokładnie tutaj całą pracę - czyli już ktoś sie napocił a tu może okazać sie do bani , ppoza tym użytkownicy którzy wiedzą wiece nie będą jakoś specjalnie komentowali - może będą wnosić jakieś delikatne poprawki do całości a nie do samej propozycji tematu.
maroosz pisze:Moderatorzy za chęć sprawdzenia słuszności tematu, delikatnie mówiąc zasugerowali bezczynność użytkowników dających propozycję... tu jest problem!


z tym sie nie zgodzę , Janek nie jest modem , jest Vipem - a ja go poparłem - wiec chodzi op mnie . Obojgu nam chodzi o to , żeby ktoś zrobił tak jak TY naprzykład juz temat - a ranking np radyjek to jak sam dasz radę to proszę ale wydaje mi sie , ze to jednak jest praca bardziej zbiorowa i do TEGO właśnie potrzebny jest osobny temat - mi chodziło tylko o miejsce na tent temat - nazwijmy go powiedzmy ,,roboczy'' - potem gotową pracę wkleiło by sie do ABC --uff - juz jaśniej nie umiem :-?
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

Ale wtedy to już nie jest pomysł tylko realizacja jego prototypu. Więc albo ja mam rację, albo ktoś niefortunnie nadał tytuł dla tegoż tematu.
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Ty masz rację i Autor tego tematu też ma rację

Tylko co będziemy podawać tylko propozycje i na tym sie skończy?

Padnie ich 20- 50- 100 i co dalej?

Jest 2 czy 3 propozycje , więc trzeba nad tym popracować. Jasne?
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

nie liczyłem na wspólną realizację tylko, najpierw chciałem się dowiedzieć czy komuś takie coś może być przydatne...
Obrazek
Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 2259
Rejestracja: 2008-06-09, 12:23
Lokalizacja: Kazimierz Biskupi
Kontakt:

Post autor: Krecik »

maroosz pisze:Więc albo ja mam rację, albo ktoś niefortunnie nadał tytuł dla tegoż tematu.
Tytuł tematu jest dobry, podany jest pomysł i co dalej? ??
Jeżeli pomysł jest dobry to trzeba by było go w jakiś sposób rozwinąć, opisać i dodać do tego tematu. Nie chodzi o rzucenie tylko hasła, ale na rozwinięcie podanego tematu.
Janek podał tematy i je rozwiną , Marosz podałeś temat i go ładnie rozwinąłeś i jest ok.
Rzucenie samego tematu nic nie da , bo kto się zajmie jego opracowaniem? Wiadomo
jak ktoś poda jakieś info to się je zweryfikuje , ktoś coś podpowie , inni dołożą jeszcze coś innego i zrobi się coś porządnie .
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Dzięki JanC, i krecik0001, za wsparcie i przedstawienie o co chodzi nieco inaczej bo już wymiękałem :-|
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Do wszystkich : jest propozycja :"Metodologia pomiarów zasięgu zestawu: radio+antena. "

Kto się podejmie opracowania?
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

JanC, to chyba jest niewykonalne dla jednej osoby - można tylko dopisywać jakie kto ma zestawy i ile z tego wyciągnął w łącznościach mobil , mobil , mobil - baza . No ile zestawów każdy mógł mieć 2- 3 może z pięć - chyba , że źle rozumiem temat. Cyba , ze temat metodologia pomiaru - samego pomiaru a nie danego zestawu .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Metodologia pomiarów zasięgu zestawu: radio+antena.


Samego pomiaru - jak go wykonać.Z uwzględnieniem sposobów zamocowania anteny na samochodzie. jak i sposobu montażu anteny bazowej.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Ja mam ogólnie pomysł na książkę, tzn wersję multimedialną książki,
Przygotował bym ją technicznie tzn okładka i ułożenie, artykułów. Ogólnym tematem książki miało by być poradnik CB z prawdziwego zdarzenia, który pomógł by wielu użytkownikom, a co za tym idzie rozreklamował by CB-Forum na arenie krajowej.
Książka powstanie to już jest pewne, (okładka już prawie gotowa) pytanie czy z pomocą CB-Forum czy nie?

Generalnie plan jest taki:
1. Wspólnie ustalamy działy i poddziały, Tytuł.
2. Rozdzielamy pracę pomiędzy ludzi którzy są dobrzy akurat z jakiejś dziedziny, np. jeśli ktoś robił wiele pomiarów i jest specem mógł by przybliżyć Metodologia pomiarów zasięgu zestawu: radio+antena. (Pomysł Jan'aC) ktoś kto zna się na Łącznościach DX opracował by informacje o tej dziedzinie radiokomunikacji.
3. Nadesłane do mnie artykuły połączę w całość i zredaguję w treść książki.
Oczywiście w stopce redakcyjnej każdy kto pomagał będzie wymieniony jako autor.
4. Mamy pierwszą oficjalną publikację CB-FORUM.PL, która z pewnością przyczyni się do rozwoju forum, jak i wciągnięcia do naszego grona hobbystów szerszej ilości użytkowników cb :)
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Anonymous pisze:Ja mam ogólnie pomysł na książkę, tzn wersję multimedialną książki,
Przygotował bym ją technicznie tzn okładka i ułożenie, artykułów. Ogólnym tematem książki miało by być poradnik CB z prawdziwego zdarzenia, który pomógł by wielu użytkownikom, a co za tym idzie rozreklamował by CB-Forum na arenie krajowej.
Książka powstanie to już jest pewne, (okładka już prawie gotowa) pytanie czy z pomocą CB-Forum czy nie?

Generalnie plan jest taki:
1. Wspólnie ustalamy działy i poddziały, Tytuł.
2. Rozdzielamy pracę pomiędzy ludzi którzy są dobrzy akurat z jakiejś dziedziny, np. jeśli ktoś robił wiele pomiarów i jest specem mógł by przybliżyć Metodologia pomiarów zasięgu zestawu: radio+antena. (Pomysł Jan'aC) ktoś kto zna się na Łącznościach DX opracował by informacje o tej dziedzinie radiokomunikacji.
3. Nadesłane do mnie artykuły połączę w całość i zredaguję w treść książki.
Oczywiście w stopce redakcyjnej każdy kto pomagał będzie wymieniony jako autor.
4. Mamy pierwszą oficjalną publikację CB-FORUM.PL, która z pewnością przyczyni się do rozwoju forum, jak i wciągnięcia do naszego grona hobbystów szerszej ilości użytkowników cb :)
Dodam że jeśli ktoś by potrzebował wykonać jakiś rysunek do artukuły ilustrację schemat ja się tego podejmę, ponadto podejmę się zredagowania wykresu promieniowania anteny w danum miejscu auta oraz ilustacji zasięgów łączenia w przybliżeniu.
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

wybaczcie nie zauważyłem że mnie wylogowało..
Obrazek
Awatar użytkownika
Norbi_Zgierz
Posty: 1990
Rejestracja: 2007-12-04, 06:16
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Norbi_Zgierz »

Kolego maroosz ty mnie zadziwiasz :mrgreen: :mrgreen:
Stary skąd u ciebie tyle energii :?: :roll: :mrgreen:
Sztuczna inteligencja nie może równać się z naturalną głupotą!!!.
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

pij mleko :D będziesz wielki
Ostatnio zmieniony 2009-01-24, 12:50 przez maroosz, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Norbi_Zgierz
Posty: 1990
Rejestracja: 2007-12-04, 06:16
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Norbi_Zgierz »

maroosz pisze:pij mleko :D będziesz wielki
Pij śmietane to Ci .................. :mrgreen:
Sztuczna inteligencja nie może równać się z naturalną głupotą!!!.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ABC cb radia.--Podstawy , czyli co kazdy powinien wiedzieć.”