Czy trzeba stroic antene SIRIO ML-145

Posty będą dodawane po akceptacji. Nie pytamy tu o radia itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

raz jedyny raz widziałem Oryginalną Sirio z zardzewiałą i pogiętą sprężyną... ale to w skutek spotkania z asfaltem...
dużo widuje się Sirio emelek , mniej widuję Midlandów...
Podróbki typu VK 145 szybciutko rdzewieją, rdzewieją chyba najszybciej śrubki w podstawie magnesowej... :mrgreen: uzwojenie cewki również daje dużo do życzenia...
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Mobil-Zasada pisze:Może z tym ciężko przesadziłem, ale przynajmniej gorzej.
SWR jak aixen napisał do 1.5, to sporo. Dodatkowo trzeba pamiętać o naklejeniu folii alu.

Można też dodać że na ulicach częściej widuję Sirio z pordzewiałymi sprężynami.

Porównując to co napisałem do Ml-145 Midlanda to Sirio wypada marnie. Raz, że nie naklejamy żadnej folii, dwa że nie rdzewieje, trzy że ciężko zrobić coś aby SWR był wyższy niż 1.2 na skrajnych kanałach.

Właśnie dlatego jeżeli miałbym kupić 1.5 metra na magnesie to tylko od Midlanda.

SWR 1.5 to dużo? :shock:

Czy trzeba stroić antenę SIRIO ML-145? tak jak każdą inną czy to na magnesie , uchwycie czy zamontowaną na stałe.
Najlepszym wyjściem jest sprawdzenie rezonansu anteny na danej częstotliwości , a on nie
koniecznie musi być przy najniższym SWR.
Dziwi mnie tylko fakt dążenia do SWR=1. komuś wyszedł na #20 SWR 1.2 i pyta sie czy jeszcze ciąć bat bo SWR za wysoki.

W większości przypadków ML-145 postawiona na dachu( nie koniecznie na jego środku) ma SWR w granicach 1.3-1.5.
I w tym momencie nie należy nic więcej robić tylko używać radia zgodnie z jego przeznaczeniem.
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Mobil-Zasada pisze:Każdą antenę trzeba dostroić, poczytałbyś forum to być wiedział.
Kwintesencja tematu - zamykam .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „ABC cb radia.--Podstawy , czyli co kazdy powinien wiedzieć.”