A to moja baza

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

A to moja baza

Post autor: Marcin Sandomierz »

Witam

Moja przygoda z CB zaczęła się około 11 lat temu, u schyłku popularności CB w domu. Pracowałem wówczas na onwie, potem dragonie, ale tylko w AM w lokalu. Po koło 2 latach użytkowania przyszedł czas na wówczas obowiązkową zasadniczą służbę wojskową, po jej ukończeniu jakoś nie został mi zapał we krwi do łączności radiowych. Półtora roku temu ponownie zacząłem pracę na CB w mobilu, w grudniu zakupiłem lepsze radio wstęgowe, które wiosną tego roku powędrowało do domu na stację bazową. Dopiero wiosną tego roku zacząłem się interesował łącznościami DX-owymi.

Tak wyglądała moja krótka historia z CB.

Obecnie w domu moja stacja bazowa składa się ze sprzętów jak poniżej:

http://imageshack.us/photo/my-images/71 ... 45crop.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/19 ... 52crop.jpg

Anteną jeszcze się nie pochwalę, bo póki co pracuję na mobilowej na magnesie na dachu, planuję zakup LEMM AT-102 lub LEMM AT-97. Być może już za około 2 do 3 tygodni będę miał ją na dachu. Mimo obecnie kiepskiej anteny przy dobrej propagacji na 15 watach idących w antenę już udało mi się zrobić DX-y z italią.
Ostatnio zmieniony 2011-05-25, 18:50 przez Marcin Sandomierz, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Młody

Post autor: Młody »

Szkoda, że takie radio sie marnuje.. :-)
konrad12

Post autor: konrad12 »

Fajny zasilacz :) i President George, strasznie mi się to radio podoba :-D
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

Przyjdzie i czas że zdobędę licencję KF, wówczas nie będzie się marnowało.
Troszkę mam teraz teraz innych zajęć, ale myślę że zimą uda mi się przystąpić do egzaminu na KF.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
matti201

Post autor: matti201 »

oooo i to jest pozytywne
miost
Posty: 174
Rejestracja: 2009-08-03, 19:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: miost »

Kolego i zakupiłeś ten sprzęt na pasmo CB................... Gdybym miał takie radio od razu zdawłabym egzamin w dowolnym miejscu w Polsce....... A że nie mam to muszę słuchać 19-tki
Radio: YOSAN JC 2204
Antena: Sirio ML 145
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

Się uczepili... Sprzęt już ma. Kwestia papierka, na który jak napisał BRAK CZASU. Nie bulwersować się...
Poza tym oceniamy instalacje a nie plany życiowe :mrgreen:
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

miost pisze:Kolego i zakupiłeś ten sprzęt na pasmo CB................... Gdybym miał takie radio od razu zdawłabym egzamin w dowolnym miejscu w Polsce....... A że nie mam to muszę słuchać 19-tki
A kto powiedział że słucham 19-stki ??

Nie zaprzeczam, że czasem siedzę tam i w brew opiniom ten sprzęt wcale nie pracuje tak fatalnie w AM jak niektórzy piszą (nawet na tym forum pytałem o tą kestię i była negatywna odpowiedź) Może nie jest dobry odsłuch w AM jak z CB ale też wielkiej tragedii nie ma. Z nadawania również mam pozytywne raporty od mobilów. A pracuję w AM tylko na najmniejszej mocy wyjściowej jaką mogę ustawić - 2 W.

Z reguły siedzę na 26,425 USB, czasem na 27.555 USB ale tam jest mało polskich stacji, a językiem angielskim władam zbyt słabo aby móc prowadzić swobodną rozmowę. Czasem mam ochotę brekować do angielskojęzycznej łączności, ale obawiam się że nie umiałbym mądrze i z sensem coś z siebie wydusić w języku angielskim. Choć w SSB choć mam dużo mocy do dyspozycji to i tak nie szaleje, z radia wychodzi tylko 10 W. Póki co mam słabą antenę i jakąkolwiek słyszalność mam przy dobrej propagacji, jak jest słabsza propagacja to mam kompletną ciszę. Ale po zmianie anteny rozwinę skrzydła.

Na KF na razie będę nasłuchiwał do czasu uzyskania licencji. Chciałem zacząć poznawać pracę na KF w jednym z okolicznych klubów - napisałem prośbę o wprowadzenie mnie w środowisko amatorów radiokomunikacji - już minął miesiąc a odpowiedzi nie ma. Pozostało mi poznawać pracę na KF tylko przez nasłuch.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Młody

Post autor: Młody »

Większość łączności DX opiera sie na stałym schemacie. Nie ma co sie bać własnego cienia.
Go Ahead :-)
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

Jedyna rzecz, która mi przeszkadza do pracy na lokalu to ukształtowanie terenu, mieszkam u podnóża wyżyny, na dodatek w niewielkim zagłębieniu w terenie. Na wschód i południe mam piękny otwarty teren, ale jakieś 200 metrów za domem zaczyna się wzniesienie terenu i zasłania mi kierunek północ i zachód.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

Ci powiem ze z angielskim to i ja mam czasami problemy, zwlaszcza jak przyjdzie gadac z czarnym akcentem, to uwierz mi ze ten bełkot zuplnie nie przypomina angielskiego ....

BAZA WYPASIK :)
miost
Posty: 174
Rejestracja: 2009-08-03, 19:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: miost »

To ja słucham 19-tki, bo nie mam innego radia. Przecież napisałem o sobie.
Radio: YOSAN JC 2204
Antena: Sirio ML 145
Awatar użytkownika
waglik
Posty: 380
Rejestracja: 2010-04-24, 12:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: waglik »

Ile dałeś za ten zasilacz ?
Mobil - Yosan Turbo, FD2060, SIRIO ML-145
Mobil2- Yosan PRO-120, SIRIO ML-145
Baza - K-PO DX5000 V4, SIRIO GPE 27 5/8, zasilacz RM Italy 1050SPS 50A
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

Update - zamontowana antena bazowa LEMM AT-92

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na szczycie dachu pośrodku domu stoi jeszcze stara mobilówka, na pierwszym zdjęciu widoczna. Na i wokół komina pozostałości po montażu anteny - podesty, drabina, narzędzia.

Antena obecnie jest około 2 metry ponad szczyt dachu, wyżej na tą chwilę już nie mogłem. Może na wiosnę wymyślę maszt teleskopowy, to uda się ją jeszcze trochę w górę podnieść. Na wiosnę również muszę jeszcze podłączyć do masztu odgrom, obecnie już sezon burzowy minął więc do wiosny ma czas na wykonanie i przyłączenie odgromu.

Obecnie posiadam radio president george + mikrofon K-PO NM532.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

Piknie to wygląda :-D , jak się zestroiła?
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje bazowe( w domu)”