Stacja bazowa 161NR037 op. Mateusz

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Mati43
Posty: 259
Rejestracja: 2013-02-04, 16:26
Lokalizacja: Chwilowo Poznań

Stacja bazowa 161NR037 op. Mateusz

Post autor: Mati43 »

Witam serdecznie.
Przedstawiam swoją stacje bazową która jest już troszkę czasu i póki co jest to najgłośniejsza stacja bazowa.
Od początku przechodziła sukcesywnie zmiany.
Na samym początku był Signal Keeper, później udało się założyć na dachu
Sirio GPE 27 5/8
Krótka historia:
Obrazek Obrazek
Rdyjek troszkę sie przewaliło, Było KPO DX5000 V4, później KPO w wersj V5, następnym radiem był jackson 1, Alan 87, superstar 3900 CRT początklowy model oraz Alan 555.
Dziś póki co Jackson 1 ASC 6Band leży i czeka na swoja kolej a na biurku gości President Lincoln.
Mojego alana ma Sulivan z Zielonej góry.
Obrazek Obrazek Obrazek

Mikrofon jest póki co jeden jaki używam, Sadelta echo master PRO po małej modyfikacji. usunieto ramie plastikowe oryginalne i dałem ramie z mikrofonu skype(8zł) dzięki temu mikrofon zbiera to co ma przed sobą a w oryginale zbiera wszystko nawet to co z tyłu jest.
Było niedawno tak:
Obrazek Obrazek

Teraz na biurku siedzi LOLEK, zdjęcia niebawem.
Podpiete także jest CTE 747 natomiast bardzo mało uzywany. Wystarczy to co jest.
Przez jakiś czas był zamysł o zmianie anteny tylko na jaką??? Wybór padł na SIGMA MANTOVA TURBO 5/8 z czeg jestem zadowolony, co prawda cena antenki kadzie na kolana ale warto. Nie mam zdjęć z montażu mam tylko przed: Obrazek
Kabla użyłem 25m RG 213 z 92roku.

Cały ten zestaw napedzany jest zasilaczem impulsowym 20-22A 13,8V firmy TITANIUM.

to jest jedna stacja bazowa mojego wykonania która mieści się w Świebodzinie około 102m.n.p.m na 4pietrowym bloku+2m masztu.

Druga stacja bazowa mieści się w Raszynie jest także mojego wykonania.
Radio KPO V4+sirio GPE 27 ECO na 14m maszcie. Zasilacz 16A 12V+25m kabla H155
Obrazek i na tym pracuje mój ojciec.
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

A do A2 dolatujesz ?
Mati43
Posty: 259
Rejestracja: 2013-02-04, 16:26
Lokalizacja: Chwilowo Poznań

Post autor: Mati43 »

darelk pisze:A do A2 dolatujesz ?
B.malo siedze na AM-ie, pozatym wszystko zalezy od tloku w eterze jak i warunków.
Około 25km mam ze swoimi autami. Średnio jest to około 15km:
-Rogoziniec
- Gronów
-Kalsk
-smardzewo
Tak po krótce.
tutaj teścik sprzętu:
W mobilu WA 27+KPO dx5000 V5 mikrofon Titanium TIT326+wkładka panasonica.
Na bazie już właśnie SIGMA MANTOVA TURBO i tymczasowo KPO V4
http://www.youtube.com/watch?v=dkXbS9hP4uE Radio na bazie miało sklręconego RF gaina na godzine 13 nponieważ mam dość duże zakłócenia.
Urwalismy się 100m od MIędzyrzecza
mateuszs
Posty: 12
Rejestracja: 2012-06-05, 17:59
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: mateuszs »

Witam,
znam te stacje i znam operatora.. może nie jedyna stacja w Świebodzinie ale na pewno głośna bo aktywna.

Czemu uważacie pewne wyniki testów za mity?
Skoro ktoś te testy przeprowadził i ma takie a nie inne wyniki oraz wiele potwierdzonych, za tem czemu takie niedowiarstwo za wami przepowiada?

Sprzęt dobry, antena wysoko.. czy 15..25 km to dla was mity? AM,FM,SSB No chyba ktoś pomylił fora lub zainteresowania.

Projekt ciekawy, pomysł dobry. Na Świebodzinie czasem brak kogoś "na miejscu" kto by poprowadził i nie tylko mnie za kółkiem mojego zestawu..

Życzę wszystkim takich chęci, zapału i samozaparcia w realizowaniu takich przedsięwzięć które na pewno nie służą tylko samorealizacji...

Nie będę cytował.
Dodam jeszcze że takie tematy w dziale Instalacje bazowe służą pochwaleniu się swoimi dokonaniami i czasem warto wziąć i przymknąć oczy na brak skromności a na odwrót spróbować docenić co chce pokazać ten drugi.. kolega z eteru.

Pozdrawiam!
161NR123
Ostatnio zmieniony 2013-02-04, 18:25 przez mateuszs, łącznie zmieniany 1 raz.
Baza: yaesu 450d + Galaxy Saturn
Mobil: Czarna Fabia Combi +DX5000v1 + WA-27
Truck: Scania R420 = chwilowy brak radia
Awatar użytkownika
tomTG
Posty: 120
Rejestracja: 2011-05-13, 20:39
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: tomTG »

Witam kolegę Mati43 Mnie się baza podoba, porządny sprzęt, Sigma - "Mercedes" a jeśli już to czepił bym się troszku mocowania anteny na dachu (pierwsze zdjęcie).
Kolega jest po prostu szczery do bólu ;-)
baza: Intek HR5500 + Astatic RD + dipol1/2
mobil: President Harry III + Sirio Omega 27

----------------------------------------------------
Nie ma ludzi normalnych są tylko mniej upośledzeni
Mati43
Posty: 259
Rejestracja: 2013-02-04, 16:26
Lokalizacja: Chwilowo Poznań

Post autor: Mati43 »

Antena wisi na obejmach kominiowych 2x taśma+ ocynkowane kątowniki do rury. Ja na tym się wieszałem i probowałem to gibać i nie ma opcji aby to ruszyć. GPE 27 wisiała całe wakacje przeżyła spore wichury i po 8mies. maszt nie drgnął. teeraz wisi tam Mantova póki co od Bożego narodzenia i nic się nie dzieje.
Awatar użytkownika
tomTG
Posty: 120
Rejestracja: 2011-05-13, 20:39
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: tomTG »

Mati43 pisze:Antena wisi na obejmach kominiowych 2x taśma+ ocynkowane kątowniki do rury. Ja na tym się wieszałem i probowałem to gibać i nie ma opcji aby to ruszyć. GPE 27 wisiała całe wakacje przeżyła spore wichury i po 8mies. maszt nie drgnął. teeraz wisi tam Mantova póki co od Bożego narodzenia i nic się nie dzieje.
Zgadza się, że są to bardzo solidne uchwyty i do kominów idealne. Moje obawy budzi brak uziemienia anteny (chyba, że czegoś nie dopatrzyłem), jej zbytnia bliskość do powierzchni dachowej komina no i sprawa samych obejm tzn. taśm. Na zdjęciu widać, że przesłaniają światło wylotów kominowych. Jeśli są to wyloty spalinowe np. z piecyków gazowych to bardzo szybko agresywne spaliny "zjedzą" dosłownie tę taśmę. I nic nie da że są ocynkowane, wierz mi. Ja będę u siebie na wiosnę montował antenę do komina za pomoca takich obejm i taśmy będą umieszczone w koszulkach termoutwardzalnych na zakładkę.
Podsumowując: najważniejsze , że jesteś aktywny w eterze i :bravo:
baza: Intek HR5500 + Astatic RD + dipol1/2
mobil: President Harry III + Sirio Omega 27

----------------------------------------------------
Nie ma ludzi normalnych są tylko mniej upośledzeni
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

Post autor: REDWHITE »

Ja też kompletuję sprzęt na "minibazę" bo na balkonowej antenie.
Czytając ten temat aż się boje cokolwiek tu przedstawiać.
Kolega pokazał sprzęt i całkiem fajne rozwiązania a tu jakaś "ngonka"
Czy my wszyscy Polacy mamy tyle jadu w sobie zawsze.
Nie można tak normalnie pogadać, tylko same łapania za słówka etc.



A teraz na temat : Baza fajna, aż zazdroszczę że nie mam możliwości na taką antenę. :cry:
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
Awatar użytkownika
tomTG
Posty: 120
Rejestracja: 2011-05-13, 20:39
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: tomTG »

Mati43 pisze:Kolego, to są kominy wentyalcyjne-łazienkowe/kuchnia i nic tam z gazów nie ma:D
Mimo wszystko taśmy bym zaizolował ;-) Jakoś nie mam zaufania co do jakości tego ocynku.... Możesz jeszcze dodatkowo same uchwyty prysnąć barankiem samochodowym i masz mocowanie na wieki.
Co do reszty: gratki
Do usłyszenia w eterze
baza: Intek HR5500 + Astatic RD + dipol1/2
mobil: President Harry III + Sirio Omega 27

----------------------------------------------------
Nie ma ludzi normalnych są tylko mniej upośledzeni
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

Temat wyczyszczony :!: Jak komu co nie pasuje, niech złoży podanie o 30-dniowy urlop ;-)
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Mati43
Posty: 259
Rejestracja: 2013-02-04, 16:26
Lokalizacja: Chwilowo Poznań

Stacja bazowa 161NR037 op. Mateusz

Post autor: Mati43 »

Witam ponownie:) Dawno nei zaglądałem na forum i z okazji wolnej chwili wklejam skromne zdjecia. Zakończylismy budowe domu i swoje gniazdko także powoli zagospodarowuje.
Ze zmian to Yaesu ft-450D od nowości u mnie obok stoi Wouxun KG-UV950P.
Antena ta która była Mantova sigma ale... niestety 2m powyżej komina. Póki co nie chce stawiać masztu, postawie jak tylko zagospodaruje działkę.
Obrazek Obrazek
Zmieniłem tylko zasilacz z MW55A impulsówki na transformator.
Teraz radio żyje:) Wieś to wieś nikt mi nie powie...Zakłócenia mam tylko w godzinach 12-15 ale akurat to mi nie przeszkadza.
Kenwood jest tylko gościnnie, na codzień jeździ w aucie:)
Baza: Yaesu Ft DX1200 + Mantova sigma Turbo 5/8
Mobil MB: Kenwood TS 480+sirio Megawat 4000
Mobil G.Vitara:At 6666 + Wa 27
Mobil Jeep YJ: At6666+Wa 27
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Stacja bazowa 161NR037 op. Mateusz

Post autor: kubaopp »

Mati43 pisze:Zakończylismy budowe domu
no gratuluję chata piękna , teraz tylko ogarnąć działkę i jakiś porządny maszt/krata .
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Re: Stacja bazowa 161NR037 op. Mateusz

Post autor: SP9 »

Fajny kącik , mi zmiana zasilacza tez chodzi po głowie
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Mati43
Posty: 259
Rejestracja: 2013-02-04, 16:26
Lokalizacja: Chwilowo Poznań

Stacja bazowa 161NR037 op. Mateusz

Post autor: Mati43 »

Jest juz w planie kratownica 4 segmenty z kątownika stalowego. Materiał jest tylko czasu brak póki co. Zdjęcia ant. wstawie jutro bo już ciemno. Zmieniłem zasilacz raczej z chęci wypróbowania transformatora. Wcześniej używałem MW 55A przy 12V nie zauważyłem "siania" i "zakłóceń" ale miałem okazje to zakupiłem ten. Yaesu służy mi do wszystkiego... Słuchania 10m itp itd oraz słuchania i rozmawiania na 11m.Fascynacja 5cioma radiami na biurku mineła. Wouxun służy mi do słuchania pasma lotniczego i pmr. Oraz do komunikacji w firmie w której używam ja i kierowcy PMR.
450 posłuży mi jeszcze jakiś czas, później zmiana na Ic9100 który już jest upatrzony,tylko czeka na zdecydowanie się przez sprzedawce:)

Chciałem się zabrać za złożenie półki aby wkomponować w nią Yaesu,Wouxunga,może niebawem zrobie.
Baza: Yaesu Ft DX1200 + Mantova sigma Turbo 5/8
Mobil MB: Kenwood TS 480+sirio Megawat 4000
Mobil G.Vitara:At 6666 + Wa 27
Mobil Jeep YJ: At6666+Wa 27
Bumelant

Stacja bazowa 161NR037 op. Mateusz

Post autor: Bumelant »

Przyjemna miejscówka. Fajna zasilajka. Co trafo to trafo ;-) Będę przez weekend i poniedziałek w Poznaniu - zresztą często tam bywam może się gdzieś złapiemy w eterze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje bazowe( w domu)”