Wyjście z kschacków :D

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Wyjście z kschacków :D

Post autor: AntekPabianice »

_MICHCIO_P_, zapytaj kominiarzy, to Ci wytłumaczą ;-)
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Wyjście z kschacków :D

Post autor: tarnus »

_MICHCIO_P_ pisze:ok nie bijcie ja tylko podrzuciłem propozycje. Atak na marginesie czemu tak nie można zrobić??
Przepisy nie pozwalają, a jak ktokolwiek się zaczadzi, to z kryminału nie wyjdzie.
Awatar użytkownika
de Zoo
Posty: 576
Rejestracja: 2014-01-24, 00:09
Lokalizacja: K-K

Wyjście z kschacków :D

Post autor: de Zoo »

Przy krawędzi dachu nie ma jak umocować rury, żeby się nie przesuwała.
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Wyjście z kschacków :D

Post autor: tarnus »

de Zoo pisze:Przy krawędzi dachu nie ma jak umocować rury, żeby się nie przesuwała.
Jak zrobisz kolanka na styk, tak aby przy krawędzi dachu rura się zaklinowała, to przesunięcia będą nieznaczne. Sam kabel jak puścisz to będzie się przesuwał i przecierał.
Awatar użytkownika
de Zoo
Posty: 576
Rejestracja: 2014-01-24, 00:09
Lokalizacja: K-K

Wyjście z kschacków :D

Post autor: de Zoo »

Przy krawędzi dachu planowałem dać rurę i puścić przez nią kable, żeby nie tarły o powierzchnię dachu.
Rury jednak nie mógłbym zostawić sobie samej, bo nawet jej małe przesunięcie spowoduje, że kabel będzie przechodził przez okna. Muszę go poprowadzić tak, żeby nie miał możliwości przesuwania się. Rury nie da się tam zaklinować, chyba, że nie łapię idei Twojego pomysłu :-)
Awatar użytkownika
Marcin_AT159
Posty: 241
Rejestracja: 2012-03-26, 13:51
Lokalizacja: 3Miasto
Kontakt:

Re: Wyjście z kschacków :D

Post autor: Marcin_AT159 »

Obrazek

a nie możesz wpuścić kabla za rynną (tak jak zielona linia)
jeżeli tak to u góry tam gdzie masz wejście do rynny mógłbyś go skrępować jakimś uchwytem samorobnym z blachowkrętami, o ile część zaznaczona na czerwono jest metalowa

sam moment przełomu kabla na krawędzi jakimś peszlem z węża ogrodowego zabezpieczyć i już
Out I Turbo, IC7000+Performer 1000+Skypper<BAZY BRAK>
------------------------------------------------------
http://161at159.info
------------------------------------------------------
Xtreme Mobile Dxing
Awatar użytkownika
de Zoo
Posty: 576
Rejestracja: 2014-01-24, 00:09
Lokalizacja: K-K

Wyjście z kschacków :D

Post autor: de Zoo »

Taki jest plan Marcin, na wcześniejszym zdjęciu pokazywałem, że tak właśnie puszczam kabel i pisałem, że tak by było dobrze, bo mogę schować go za rynną. Nie czytałeś :lol:
Problem jest w tym, że na całej krawędzi dachu nic nie wystaje ponad jego poziom i wszelki montaż na niej jest bardzo utrudniony. No i jednak chciałbym to zrobić jak najbardziej bezinwazyjnie, dlatego pomyślałem, że rozciągnę pomiędzy kominami linkę i do niej podczepię drugą, która skieruje mi kabel tam gdzie chcę :-)
Turtles
Posty: 77
Rejestracja: 2010-10-01, 10:45
Lokalizacja: Świetochłowice

Wyjście z kschacków :D

Post autor: Turtles »

Jeszcze mała uwaga,kabel przy rynnie ok tylko warto go w paru miejscach umocować do rynny.A to dlatego,że podczas niesprzyjających podmuchach wiatru,będziesz miał niezłą perkusję.
Awatar użytkownika
de Zoo
Posty: 576
Rejestracja: 2014-01-24, 00:09
Lokalizacja: K-K

Wyjście z kschacków :D

Post autor: de Zoo »

Kabel mam zamiar naciągnąć na lince. Ale też już myślałem o mocowaniu go do rynny, tylko muszę sąsiadów przekonać, żeby mnie do domu wpuścili 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje bazowe( w domu)”