¤ DOMINO.PL - BAZA

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

maroosz pisze:nagraj go ;)
próbowałem... :-P ale ... mój zasilacz + mic - powodują buczenie w odsłuchu na komputerze... mało atrakcyjnie słychać wiec daruję sobie...

Duuuuże wzmocnienie-duuuże kopyto, suuuuper wyrazista modulacja idealnie zabarwiona sopranami i niskimi dzwiękami... to min. aspekty których ten mikrofon

nie ma !!!

Wzmocnienie jest regulowane od zera do chyba 95 ( lub 99 już nie pamiętam :roll: ) ale nie w tym rzecz, u mnie różnicy nie było od 45 w górę, od 45 zaczynało wyłapywać więcej sopranów , szelestów itd.

Mikrofon posiada "ogranicznik przesterowań", więc modulacja zawsze bedzie ładna delikatna bez wyraźnego kopyta... pod moim A87 nie było rewelacji na które byłem nastawiony. Mikrofon po prostu działa poprawnie - tak jak powinien, bez przesterowań...

Echo regulowane tak ja mnie się podoba. Od pogłosu po pełne echo.

Wbrew niektórym opiniom mikrofon jest prosty w obsłudze jak telefon komórkowy dla 5-latka - czyli bardzo prosty w obsłudze.

Czas najwyższy skupić się na ręcznych Sadeltach (bez czekoladki bo już miałem) i może liznę Denseia 2018 Turbo ...
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

domino.pl, nagraj odsłuch na ręczniaku np ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

uzasadniłem dlaczego nie wrzucę , a ręczniaka już brak sprzedał się... czas na zakup radia do auta bo w aucie obecnie radii brak :lol:

Chcesz CB-COMPACT mam na sprzedaż :-D Gorąco polecam. :-P



Wrzucam nagranie:

Obrazek

Mikrofon TELEX CB-73


.
Przez bazę przewinął się mikrofon:

MIDLAND DM 510 wzmocnienie jakieś ma, na pewno lepsze od zwykłego mika... zasilanie 1 paluszek 1.5 volt

Obrazek


i od razu nagranie :


Midland DM 510


.
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
jarkar
Posty: 241
Rejestracja: 2010-01-28, 12:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: jarkar »

domino.pl pisze: czas na zakup radia do auta bo w aucie obecnie radii brak :lol:

.
To teraz wiem dlaczego nie odpowiadasz na drodze...
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

o tuż to... ;-)
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

Przez bazę przewinęły się Nowe radia:


Uniden pro 520 xl oraz Sunker Elite Three (Auto Squelch Included :lol: )

Obrazek Obrazek


Sunker zakupiony z zamysłem testu-porównania właśnie tych dwóch radii.

Radia nowe. Podłączone do jednej anteny za pomocą przełącznika na 2 anteny, jednego zasilacza...

Sunker jest pod względem gabarytów troszkę mniejszy. Ma szybka 19. AM-FM. PA. o ASQ nie wspomnę bo nie lubię... :-P Wrażenie ze zmiany kanałów jest lepsze jak np. W johhnym 2... Ładnie czytelnie wyświetla kanały... Ciężki mikrofon, akurat mnie pasuje...


"Odsłuchowo ":

Sunker- ma milszy dla ucha dzwiek z głosnika, moze troszke zbyt basowy głośnik, (ale lepiej jak w alanie 109) , ale modulacja jest bardziej naturalna niż w U520 , w Unidenie jest płaska, płytka jak z z puszki po piwie, Czułosć odbiorników jest bardzo podobna na ucho , inne barwy z głośników mogą sprawiać różne odczucia. Sunker zaskoczył mnie naturalnością modulacji innych stacji, odsłuchiwana Stacja bazowa z Kutna była lepiej słyszana na Sunkerze :!: :!: :!:


Nadawanie.

Uniden bije na łopatki pod wzgledem modulacji Sunkera , na oryginalnych mikach... Modulacja duuużo cichsza na Sunkerze, Askier miał mozliwosć usłyszeć różnice pomiedzy tymi radiami...
Znajomy z Bazy usłyszał Sunkera z moim stołowym mikrofonem Sadelta i stwierdził ze dzień do nocy w porównaniu z oryginalnym sunkerowskim

Sunker po prostu potrzebuje mika ze wzmocnieniem. Oryginalny mikrofon ma bardzo specyficzna wkładkę, nie spotkałem się jeszcze z takim typem w CB RADIU...


.
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
jarkar
Posty: 241
Rejestracja: 2010-01-28, 12:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: jarkar »

Domino, wiesz kto wieczorami siedzi w Kutnie na bazie?
Myślałem, że Ty tam dolatujesz i Ciebie wołałem ale kolesie nie odpowiedzieli. Miałem nadzieję na łączność z Tobą w celu sprawdzenia jakości działania nowego zestawienia.
Było: PC78LTW + AT-71 + EC-2002
Jest: Atena po tuningu w KONEKTORze
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

Przez bazę przewinęło się radio:


President Johnny III



Radio fabrycznie nowe. Według mnie: radio poprawnie sprawne, odbiorczo nawet przyjemny odsłuch, czułość odbiornika w porównaniu z moim A87 - "inna" , Mobila na 16 kanale z 15 km w linni prostej nie mogłem zrozumieć na Presidencie, nie przebijał się przez szum, natomiast na A87 już lepiej , cicho, bez sygnału ale zrozumiale... Nie wnikałem co miał za sprzęt bo powinno to być trochę lepiej słychać, więc sprzęt miał "zacny" :mrgreen:
Według mnie do mobila OK.



Obrazek Obrazek Obrazek
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

Przez bazę przewinął się mikrofon:

Densei EC 2023 ( kolejna sztuka :-> )

Wydaje mi się że sztuka z ostatniej produkcji, albo po prostu perfekcyjnie zachowany.

Zaobserwować można minimalna różnicę na płycie głównej. Widoczne na foto. Wszystko Oryginał. Brak śladów lutownicy. Działa identycznie jak jego braciszki (patrz wyżej w temacie)...

Obrazek Obrazek
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

Przez bazę przewinęły się mikrofony:


Sadelta MR-1 (?) samo wzmocnienie, znikoma ilość elementów na płycie...

Zauważalne wzmocnienie, spisała się zadowalająco. Już znalazł właściciela...


Obrazek Obrazek Obrazek






K-PO NM-452 Echo Power Microphone w czarnej starej obudowie.

Mikrofon nowy. Bez przeróbek. Z relacji mobili i stacji bazowych w porównaniu z Sadeltą stacjonarną w K-PO modulacja bardziej basowa , mniej czytelna, mniej wyraźna... Zaznaczyć trzeba że w Sadelcie stacjonarnej (echo master plus classic ) wymieniona jest wkładka, wyselekcjonowana z kilkunastu różnych.

K-PO Prawdopodobnie zostanie w mobilu jeżeli następny mikrofon się nie sprawdzi a będzie to Sadelta z serii HM. ale to w następnym poście... :-P


Obrazek Obrazek
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

.
Przez bazę przewinął się mikrofon:


Sadelta HM-350


Duże wzmocnienie!!! Jednym słowem BOMBA, jak dla mnie :-D

Zostaje w moim posiadaniu, obok Sadelty stacjonarnej, K-PO w czarnej obudowie i Telexa cb-73

Gorąco polecam ten mikrofon.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
jarkar
Posty: 241
Rejestracja: 2010-01-28, 12:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: jarkar »

No, no... Domino skąd Ty bierzesz takie zabawki?

Zastanawiam się nad zaprzęgnięciem do mojego 78LTW czegoś innego niż standardowy Bearcat i chyba wiem do kogo zwrócę się o poradę ;-)
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

.
Przez bazę przewinął się mikrofon:

Pan International Voice Top 8600


Wzmocnienie ZADOWALAJĄCE ! aż zbyt duże... :-> Echo OK. Roger Beep specyficzny 2 tonowy - śmieszny trochę... :lol: Jeżeli ktoś ma chęć na stacjonarny mikrofon to mogę śmiało polecić... Dobrej jakości plastik. Mikrofon nie ma blokady nadawania. :-/

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

.
Przez bazę przewinął się mikrofon:

ALTAI DM-315E

Wzmocnienie zadowalające, bez ogranicznika modulacji w radiu wystarczyło żeby przesterować modulację...

Echo do bani. 1 PR na stronie drukowanej reguluje efekt Rury ! Mało przyjemne i atrakcyjne zjawisko. Pod względem modulacji -poprawnie, zrozumiale, ale bez rewelacji... Sadelta HM 350 z relacji słuchaczy pracuje lepiej.

Wizualnie i praktycznie OK. Duża obudowa ale mnie pasuje... za nieduże pieniądze może być...

Obrazek Obrazek
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

Przez bazę przewinął się mikrofon:


Sadelta Echo Master Pro

Wzmocnienie Jest :lol: Za krótko go mam by powiedzieć coś o modulacji, ale na własnym odsłuchu wypada przyzwoicie... Echo -hm... jeżeli jest jeszcze w środku PR od echa to będę kręcił... Ogólnie mikrofon OK. Upierdliwa jest blokada PTT. W mojej Sadelcie Classic jest to wygodniej rozwiązane... Roger Beep jak to w Sadeltach bywa... Jak na stacjonarny mikrofon OK. ;-) Polecam :!:



Obrazek Obrazek
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje bazowe( w domu)”