Problem z anteną Wilson

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Problem z anteną Wilson

Post autor: Lagunasnk16 »

fifi pisze: lub jaką antenę polecacie do max 160-170cm czy magnez czy montaż w dach zamiast anteny FM.
ML-KĘ mam i mogę śmiało polecić, z dłuższych Sirio Turbo 3000 (171 cm) z bardzo fajnym systemem składania
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Problem z anteną Wilson

Post autor: marekb »

http://www.dak.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; Cały komplet
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Problem z anteną Wilson

Post autor: AntekPabianice »

fifi pisze:czy jak kupie tą Sirtel 600 w wersji montażowej czy w przyszłości itd.... będę mógł dokupić podstawę magnetyczną i założyć ją na magnes ? i tak jak pisałem czy ta antena ma wszystkie elementy do montażu na dachu w dziurę i czy będę mógł ją odkręcać i przykręcać np. na grzybach czy rybach :)
Nie. Musisz kupić wersję PL i do tego stopkę PL z okablowaniem
http://www.konektor5000.pl/index.php?p2 ... a-i-stopki" onclick="window.open(this.href);return false;

np:
http://www.konektor5000.pl/index.php?p1 ... o-600-1200" onclick="window.open(this.href);return false;
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Problem z anteną Wilson

Post autor: cassiopeia »

Santiago wychodzila chyba tylko w wersji pl. Zamiast w glowke w dachu wkrecasz w magnes z glowka pl.
Wymaga to jednak wtedy obciecia dolnej krawedzi cewki aby zalapala dobrze gwint w magnesie. Ori stopka jest dluzsza niz standard pl
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Problem z anteną Wilson

Post autor: AntekPabianice »

Zwracam honor. Wersja montażowa to Super Santiago
http://www.konektor5000.pl/index.php?p1 ... kabel-4-5m" onclick="window.open(this.href);return false;
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Problem z anteną Wilson

Post autor: cassiopeia »

To tez nie jest wersja montazowa. Marcin to jest glowka pl tylko nietypowa
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Problem z anteną Wilson

Post autor: AntekPabianice »

Kurde, faktycznie. Sorki, dwie godziny na mrozie -14, na telefonie (małe zdjęcia) robią swoje :oops:

Tu dokładnie widać
http://www.konektor5000.pl/galerie/s/su ... n_9391.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
fifi
Posty: 113
Rejestracja: 2016-11-29, 12:05

Problem z anteną Wilson

Post autor: fifi »

Tak się jeszcze zastanawiam nad jej miejscem montażu, bo to przecież stary rzwet za 3000zl, a nie lambo czy rs za mln :) i jak to niektórzy mawiają " auto jest dla Nas, a nie my dla auta " chyba zrobię dziurę od tylnej anteny tak z 20cm do przodu po lini prostej, na środku nie chcę bo to w takim małym autku głupkowato by wyglądało :up:. I jeżeli kiedyś jeszcze być może jakimś cudem doszło by do odsprzedaży to czym to można zaślepić ? oczywiście malowanie itd... odpada, jakiś dobry korek po winie czy czym :roll:

Aha i jeszcze jedno, czy kierunkowość jest także przy odbiorze, czy tylko przy nadawaniu ?
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Problem z anteną Wilson

Post autor: AntekPabianice »

Założysz "płetwę" i będzie dobrze
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Problem z anteną Wilson

Post autor: cassiopeia »

fifi pisze:kierunkowość jest także przy odbiorze, czy tylko przy nadawaniu
w obie strony
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
fifi
Posty: 113
Rejestracja: 2016-11-29, 12:05

Problem z anteną Wilson

Post autor: fifi »

Antena Wilson zrobiona, dla potomnych, uszkodzony w niej kondensator ceramiczny 130piko, usunąłem go i wreszcie słychać że coś się dzieje SWR spadł do 2,5 (test w domu bez dachu pojazdu) Więc albo go wymienić co jest trudno dostepny bo przeważnie można kupić albo 120 albo 150piko co on daje to nie wiem, ja go na razie usunąłem i jest ok.
fifi
Posty: 113
Rejestracja: 2016-11-29, 12:05

Problem z anteną Wilson

Post autor: fifi »

I po testach na aucie, da się już nadawać ale co z tego jak swr 6,5 po wciśnięciu nośnej światła przygasają :), kończę przygodę z tą anteną i zamówiłem już sirio ml-145 power mag, miała być montażowa no ale wygoda i możliwość przeniesienia na inne auto.
Dziękuję za uwagę.
fifi
Posty: 113
Rejestracja: 2016-11-29, 12:05

Problem z anteną Wilson

Post autor: fifi »

No i wreszcie z nową anteną sirio ml-145 power mag SWR 1,1-1,2, nigdzie nie piszą ale ta nowa wersja ma promiennik do szpica, czyli u dołu grubsza, a u góry jest cieńsza, dobrze zbiera. 150km/godz wytrzymuje lekko na dachu.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7803
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Problem z anteną Wilson

Post autor: Hasan-Łódź »

Od zawsze tak miały. To Wilson Little Wil jest jedną z nielicznych gdzie promiennik jest tej samej średnicy u dołu i u góry.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mobilne”