Nowa antena Pirat czarna - widział ktoś taki???

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

quizas
Posty: 70
Rejestracja: 2009-04-14, 23:21

Re: Nowa antena Pirat czarna - widział ktoś taki???

Post autor: quizas »

JohnnyBravoOne pisze:już wszystko wiem....tak dla potomnych...

antena to podróba..zadzwoniłem do PRODUCENTA warszawskiego którego adres widniał na pudełku anteny który jednoznacznie mi powiedział że są producentem tych anten a jak wiemy oryginalny Pirat jest duński...

tak więc temat do zamknięcia
Kolego DUNSKI to moze byc sos do hot doga na Orlenie,ale na pewno nie pirat.Nie wierz we wszystko co piszą :)
Awatar użytkownika
Proscan
Posty: 6
Rejestracja: 2014-11-18, 12:30
Znak/ranga: Rak

Re: Nowa antena Pirat czarna - widział ktoś taki???

Post autor: Proscan »

Witam serdecznie

Jestem przedstawicielem firmy Proscan Wojciech Cieślak
Publikuję ten post w związku z częstymi pytaniami o pochodzenie anteny Pirat.

Otóż od samego początku, antena Pirat jest produktem składanym w Polsce, w firmie Proscan Wojciech Cieślak.
Firma duńska dostarcza jedynie promiennik tej anteny (najważniejszy element) , podstawa i kabel są produkowane w Polsce.

Antena w formie magnetycznej została wymyślona przez właściciela naszej firmy, Wojciecha Cieślaka, 7 lat temu, który nadał jej nazwę Pirat.
Duńska firma produkuje jedynie promiennik i nie posiada odpowiedniej bazy magnetycznej do użytku na samochodach.
My posiadaliśmy odpowiednią bazę neodymową i z połączenia tych elementów powstała ta antena.

Antena przechodziła wiele modyfikacji, spowodowanych chęcią jej ulepszenia, jak i odróżnienia od podróbek pojawiających się jak grzyby po deszczu.

Antena do tej pory była anonimowa, w szarym opakowaniu, lecz zmieniliśmy to i Pirat jest obecnie pakowany w nowej kolorowej formie.
Antena otrzymała również czarną sprężynę oraz znak N na podstawie magnetycznej.
Zrobiliśmy to wszystko w celu odróżnienia podróbek od oryginału zakończenia dyskusji na forach co do tej anteny.
Niedługo wprowadzimy również pokrewne do Pirata anteny CB, krótką wersję bez sprężyny oraz wersję wydłużoną z długim promiennikiem.

Zapewniam, że nasza antena jest oryginalna i jako jedyna , nasza firma ,ma prawo używać handlowej nazwy Pirat.

Pozdrawiam
Mariusz Tomaszewski
SCM
Proscan Wojciech Cieslak
ul.Pontonierów 7
00-910 Warsaw, Poland
tel.+48 22 812 41 41 w.208
order@proscan-antenna.com
Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
Proscan
Posty: 6
Rejestracja: 2014-11-18, 12:30
Znak/ranga: Rak

Nowa antena Pirat czarna - widział ktoś taki???

Post autor: Proscan »

Dodam jeszcze,
że poprawiliśmy również problem wypadających magnesów, gdyż przez krótki czas dostawca specjalnego kleju stosowanego do połączenia obudowy z magnesem, dostarczał nam złą mieszankę.
Magnesy pod wpływem ciepła odłączały się od obudowy.
Ten problem rozwiązaliśmy, a każdemu klientowi który go zgłasza ,wymieniamy podstawę neodymową na pozbawioną tej wady.

Mariusz
Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
de Zoo
Posty: 576
Rejestracja: 2014-01-24, 00:09
Lokalizacja: K-K

Nowa antena Pirat czarna - widział ktoś taki???

Post autor: de Zoo »

Żaden fachowiec nic teraz nie pisze...? :lol:
W imieniu obecnych i przyszłych użytkowników, ale także osób nie posiadających i niezamierzających posiadać rzeczonej anteny, bardzo dziękuję za powyższe informacje.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Re: Nowa antena Pirat czarna - widział ktoś taki???

Post autor: Ferbus »

A myślisz, że każdy nie ma co do roboty i na forum musi siedzieć? :-P głównym źródłem informacji jest jak zawsze zaufany sprzedawca. Nie było nam nic nt. Pirata z czarną sprężyną. To, że duński, bo zwyczajnie się tak przyjęło. Ja osobiście nie wiedziałem, że tak na prawdę Pirat to Polska marka. Warto mieć to na uwadze i poprawiać ludzi w dalszym ciągu wprowadzonych w błąd. Informacja bardzo ważna, ponieważ antena Pirat jest stosunkowo tanią, a dobrą anteną. Stratą wersję bardzo sobie chwalę - ma u mnie "dożywocie" ;-) pzdr.

Gryps z Xperii
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
de Zoo
Posty: 576
Rejestracja: 2014-01-24, 00:09
Lokalizacja: K-K

Nowa antena Pirat czarna - widział ktoś taki???

Post autor: de Zoo »

Pytanie jak jest zaufany teraz, gdy prawda wyszła na jaw ;-)

P.S. Też mam pirata :mrgreen: Użyłem go może ze 4 razy i teraz leży zapakowany, bo kupiłem inną antenę. I zawsze miałem nadzieję, że to oryginalny Pirat, bo duński... :evi:
czarek0402
Posty: 194
Rejestracja: 2014-07-04, 17:48
Lokalizacja: Dolnośląskie

Nowa antena Pirat czarna - widział ktoś taki???

Post autor: czarek0402 »

Bardzo ciekawy temat, ja zapytam tylko, jakie mamy nazwy firm od CB radiów, anten do CB produkcji Polskiej czyli wyprodukowane w Polsce, opracowane przez Polaków z lat 80, 90, obecnych? ;-)
Uniden 78LTW, Sirio Turbo 2000, Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
artega7
Posty: 382
Rejestracja: 2012-08-31, 18:52
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Nowa antena Pirat czarna - widział ktoś taki???

Post autor: artega7 »

Jak dla mnie winę trochę ponosi producent, bo słabo ją promował. Tak jak większość pisze Pirat nie jest kompletnie kojarzony z firmą Proscan.
Druga rzecz, że od niedawna pojawiła się czarna wersja, więc nawet nie wiadomo było gdzie sprawdzić czy to oryginał, bo nikt nie znał producenta i jego strony internetowej.
czarek0402 pisze:Bardzo ciekawy temat, ja zapytam tylko, jakie mamy nazwy firm od CB radiów, anten do CB produkcji Polskiej czyli wyprodukowane w Polsce, opracowane przez Polaków z lat 80, 90, obecnych? ;-)
Co do pytania kolegi, to mamy Polskiego producenta anten Wind, http://www.wind-anteny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
oraz w Konektorze widziałem antenę Falcon http://konektor5000.pl/index.php?p1296, ... montazu-pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Mobil 1: President HARRY III by Konektor + Sirio Turbo 5000 + Uniden BC23A
Mobil 2: AnyTone SMART+ Sirio ML-145 Mag + Uniden ESP-12
Mobil 3: ALINCO DR-135-DX by Konektor + SIRIO T-3 27 + Uniden ESP-5
sabur
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-18, 10:25
Lokalizacja: Łańcut/Kraków

Nowa antena Pirat czarna - widział ktoś taki???

Post autor: sabur »

Skoro jest możliwość, proszę abyście w nowych antenach poprawili montaż kabla. Wkręcanie jest dobrym pomysłem bo bardzo łatwo wymienić przewód, jednak co do jego stabilności mam zastrzeżenia. Po jakimś czasie trudno dokręca się do poziomu bezproblemowości przez kilka tygodni. U mnie co postawię na dach, muszę sprawdzić połączenie kabel-mages.

A antena jest sympatyczna. Dość poprawne osiągi, w pełni wystarczająca dla osób szukających krótkich anten oraz....piracko mocny mages... :pirat: (nawet emota pasuje do anteny hehe :) ) umożliwiający spokojne śmiganie na autostradach nawet dla osób pozbawionych rozsądku ;-)
Było: Intek 120, Yosan pro 120 tuning x2, Team t6m, President: Valery, Herbert, Johnny III...obecnie Yanosik ;)
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Nowa antena Pirat czarna - widział ktoś taki???

Post autor: SP9 »

Dobrze wiedzieć ....
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
bad
Posty: 1051
Rejestracja: 2009-08-21, 23:07
Lokalizacja: WND

Re: Nowa antena Pirat czarna - widział ktoś taki???

Post autor: bad »

Proscan pisze:Dodam jeszcze,
że poprawiliśmy również problem wypadających magnesów, gdyż przez krótki czas dostawca specjalnego kleju stosowanego do połączenia obudowy z magnesem, dostarczał nam złą mieszankę.
Magnesy pod wpływem ciepła odłączały się od obudowy.
Ten problem rozwiązaliśmy, a każdemu klientowi który go zgłasza ,wymieniamy podstawę neodymową na pozbawioną tej wady.

Mariusz
Dlaczego antena nie jest już oferowana (od kilku lat) w wersji montażowej?

PC-122 / U520XL Philippines / Yosan JC-2204 Turbo
Sirio Omega 27 / Sirio Turbo 2000 Black / Sirio Turbo 1000 Black
RF LIMITED EC-2018 TURBO
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Re: Nowa antena Pirat czarna - widział ktoś taki???

Post autor: Ferbus »

Bad, bardzo dobre pytanie :-) przyłączam się. Co do kabla to w mojej starej (ma jakieś 4 lata? Więcej?) jest wszystko ok.

Gryps z Xperii
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
Proscan
Posty: 6
Rejestracja: 2014-11-18, 12:30
Znak/ranga: Rak

Nowa antena Pirat czarna - widział ktoś taki???

Post autor: Proscan »

Witam ponownie
Nasza firma nigdy nie oferowała w szerokiej sprzedaży anteny Pirat w wersji montażowej.
Wersję montażową posiada antena, często mylona z Piratem, a mianowicie Sirio T27.
Posiadamy taką wersję, ale sprzedajemy ją na zamówienie, gdy klient nie może zastosować magnesu, przykładowo gdy samochód ma aluminiową karoserię.
Stosujemy wówczas główkę montowaną w otworze karoserii (zdjęcie niżej)

http://www.proscan-antenna.com/strona/o ... _0_big.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Jeśli chodzi o przykręcany kabel ,to stosujemy go , gdyż często w antenach CB magnetycznych kabel jest przygniatany przez drzwi lub klapę bagażnika.
Powoduje to,że po jakimś czasie ulega on wewnętrznym przerwaniom. Wówczas w przypadku anteny Pirat wystarczy dokupić kabel za 25 zł lub samemu wykonać taki z zakończeniem FME Ż.

Pozdrawiam
Mariusz
Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
Proscan
Posty: 6
Rejestracja: 2014-11-18, 12:30
Znak/ranga: Rak

Nowa antena Pirat czarna - widział ktoś taki???

Post autor: Proscan »

Jeśli chodzi o zarzut niepromowania naszej anteny, to był to poniekąd celowy zabieg ;-)
Dystrybucję anteny rozpoczęliśmy wraz z dwiema hurtowniami CB i szczerze nie liczyliśmy na duży popyt.
Miała to być antena niszowa i droga, dla ludzi pasjonujących się tematem CB .
Jednak po krótkim czasie Pirat stał się anteną wręcz kultową ( jedni ją uwielbiali, drudzy ganili), wieści rozchodziły się po internecie, forach, a popyt rósł.
Wówczas podjęliśmy z dystrybutorami decyzję, że antena pozostanie anonimowa.
Klient ostateczny miał się kontaktować ze sprzedawcą, a sprzedawca z dystrybutorem, dystrybutor z nami.

Model ten funkcjonował do czasu, gdy pojawiły się podróbki i inni zaczęli się posługiwać nazwą Pirat.
Postanowiliśmy się ujawnić jako producent, by klient wiedział co ma wybrać i z kim kontaktować się w przypadku wątpliwości, reklamacji... itp.

Mariusz
Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
bad
Posty: 1051
Rejestracja: 2009-08-21, 23:07
Lokalizacja: WND

Re: Nowa antena Pirat czarna - widział ktoś taki???

Post autor: bad »

Proscan pisze:Nasza firma nigdy nie oferowała w szerokiej sprzedaży anteny Pirat w wersji montażowej.
Wersję montażową posiada antena, często mylona z Piratem, a mianowicie Sirio T27.
Na tym forum raczej są użytkownicy na tyle świadomi, że tych anten nie mylą.
Dlatego pytam konkretnie o Pirata w wersji montażowej a nie Sirio T3-27.
Widziałem go kilka lat temu w ofercie jednego ze sklepów w PL stąd moje zapytanie.

PC-122 / U520XL Philippines / Yosan JC-2204 Turbo
Sirio Omega 27 / Sirio Turbo 2000 Black / Sirio Turbo 1000 Black
RF LIMITED EC-2018 TURBO
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mobilne”