Co sądzicie o antenach Thunderpole ?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Co sądzicie o antenach Thunderpole ?

Post autor: Pawel2113 »

Witam wszystkich !

Jako, że mało jest opinii na temat anten tego producenta zdecydowałem się założyć nowy temat i zaczerpnąć informacji. Głównie chodzi o anteny Thunderpole Mini Orbitor i Trucker HD/SS - Co o nich myślicie ? Miał ktoś styczność z tymi antenami ?
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

Eazy ma doświadczenie z tymi antenkami (nie pamiętam konkretnie modeli) ja zamówiłem sobie Orbitora HD, ale będzie u mnie dopiero na święta jak znajomy mi go przywiezie.
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Co ? Nikt nie miał styczności z tymi antenami ??
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
Pawciu
Posty: 1111
Rejestracja: 2009-09-22, 18:42
Lokalizacja: Skierniewice KO01BW87

Post autor: Pawciu »

Napisz do Przemka on chyba coś też działał przy tych antenkach jak się nie mylę .
M1. Johnny III tuning + President texas 208 + ESP-12

Nigdy nie narzekaj , że w życiu masz pod górę , jeżeli zdecydowałeś ,że idziesz na sam szczyt
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Ja dopiero dzisiaj zapakowałem je na dach. Musiałem zmienić główkę i fider bo coś było nie tak.

Mam Thunderpole Trucker HD i Thunderpole Orbitor CL. Jak się sprawują to jeszcze nie wiem. Zestroiły się dosyć ładnie (Orbitor dużo szerzej od Truckera). Nadawczo / odbiorczo nie wiem, bo jeszcze radia nie podłączałem :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
schism55

Post autor: schism55 »

Używa ktoś Thunderpole Red Devil? Bo miałbym kilka pytań, odnośnie długości bata, elastyczności samego promiennika i ogólnie kultury pracy tej anteny.
Awatar użytkownika
drovid
Posty: 1413
Rejestracja: 2011-08-26, 22:39
Lokalizacja: UK / PL

Post autor: drovid »

A mnie interesuje Discovery 1 http://www.thunderpole.co.uk/large-cb-a ... ery-i.html . Ceny można by powiedzieć mają rozsądne.
Mobil: President jackson 2 / Megawat 4000
Baza: President Lincoln / Sirio GejMajster
QTH : JO00DT
Blink
Posty: 86
Rejestracja: 2012-06-08, 11:49
Lokalizacja: JO82DJ61KR

Post autor: Blink »

Ja mam Dyskotekę, czyli Discovery III i powiem że jakość wykonania tej anteny jest średnia. Szybko jest podatna na warunki atmosferyczne - używałem ją zaledwie 4-5 miesiecy i zrobiła się matowa, osadził sietaki nalot na niej. Górna cewka jest robiona chyba na sztukę, gdyż idzie ją normalnie wyciągnąć ze stelażu. Co do strojenia to si.e nie wypowiem. Po założeniu przejściówki 3/8 na motylek, miernik pokazuje że mam za krótki promiennik nawet przy maksymalnym wyciągnięciu. Co do samego promiennika - jest bardzo elastyczny. Nie mam obaw co do tego, czy gdzieś uderzę lub czy się powygina. Co do zasięgu: przy długości ponad 175cm idzie ciutkę słabiej od dwumetrówek, ale szału nie robi. Także gdybym miał powtórnie kupić, wybrałbym Santiago 1200 albo WA-27.
Galaxy Radio Fan!
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7808
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Problem z Thunderpole zdarza się taki, że mimo deklaracji producenta pracy w paśmie 11m, antena działa typowo w paśmie 10m - na 11m trzeba antenę wydłużyć.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Hasan-Łódź pisze:Problem z Thunderpole zdarza się taki, że mimo deklaracji producenta pracy w paśmie 11m, antena działa typowo w paśmie 10m - na 11m trzeba antenę wydłużyć.
Dokładnie tak, jak piszesz :-) Obie moje anteny (Trucker HD i Orbitor HD) wymagały wymiany promienników na dłuższe. Inaczej nie ma opcji, żeby je poprawnie zestroić na 11m
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Może model inny ale podepnę - http://www.thunderpole.co.uk/large-cb-a ... -whip.html

Ta antena ma 2.75 i na upartego mogła by za bazowa robic. Tylko, tak jak pisze Eazy, czy tej też nie trzeba wydłuzyć by w paśmie cb pracowała.

Apropos cen - nie wiem jak drogi jest tranport z UK ale od 50 funciaków podają, że transport za free. Ceny na trenie UK faktycznie atrakcyjne.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

olo_Ringelbluma pisze: Apropos cen - nie wiem jak drogi jest tranport z UK ale od 50 funciaków podają, że transport za free. Ceny na trenie UK faktycznie atrakcyjne.
Transport za Free, ale na terenie UK, a nie Europy
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Tank whip'a, to Przemek miał chyba w swojej ofercie...
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Ktoś od nich brał już bezpośrednio, jak by ktos brał to ja się moge podpiąć i paczkę wspólna można wykombinować, tylko ja brałem jak na razei z e-baya z fr i de a z UK to nie wiem czy cło czy bez cła, bo tak na oko - mobilówki są ciekawe - bazówki to u nas lepsze sirio trafi i maseny.

Ja jestem otwarty na wspólny transport. Z pewnościa przy kilku sztukach by zeszli z ceny przesyłki.



PS. Może do moich wypowiedzi mało kto ma tu zaufanie, ale akurat wypłacalny i uczciwy to jestem na 101 % :shrek:
Poza tym cena zawiera 20% VAT, czyli chyba na polską firmę jakby przesyłka była to cena bez tego VAT'u?? Tak głosno myślę.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7808
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Tank Whip jest OK, nie trzeba wydłużać. Stroiłem takie 3szt. i nie było problemów.

Jak chcesz brać na firmę to musisz mieć VAT UE, wtedy mogą wystawić rachunek z 0% vatem. Cła nie ma, bo to obrót w granicach UE.

W tej chwili na stanie mam Thunderstick, Tank Whip i Orbitor. Ta ostatnia wymaga wydłużenia promiennika na pasmo CB.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mobilne”