President Virginia

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: President Virginia

Post autor: Lagunasnk16 »

[/quote]Więc zastanów się mcichu, czy na pewno chcesz zmian (nie koniecznie na lepsze) :-P
Nawiązując do Twoich obserwacji dotyczących Omegi, ta antena na pewno ma większy zasięg działania (nawet w obszarze średnio/zabudowanym). Po prostu dużo czynników ma na to wpływ.[/quote]
To samo dotyczy AS 100, jeżdżąc z nią bez problemu uzyskiwałem łączności większe od Twoich obserwacji, ale tak jak pisze kolega wyżej dużo czynników wpływa na to.
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: President Virginia

Post autor: AntekPabianice »

Speed pisze:Po prostu dużo czynników ma na to wpływ.
Przede wszystkim
mcichu pisze:rozmawiajac z kierowcami mobili
na kanale 19-tym :mrgreen:
mcichu pisze:i trzeba rozkrecac radio.
Wszystko w temacie :stupi:
Kolega michu[/] kontynuuje OT, mimo próśb. Zaraz stracę cierpliwość :evil:
To nie jest temat o porównaniu Omegi i AS100 :!:
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
tomek-u
Posty: 21
Rejestracja: 2013-02-05, 22:54
Lokalizacja: Mińsk-Maz

President Virginia

Post autor: tomek-u »

Zainstalowałem ta antenkę,trochę z musu (cienki kabel). Poprzednia omega 27 -przycinanie kabla klapą bagażnika.Zobaczę a raczej posłucham jaka jest różnica między nimi.
A tak przy okazji są jeszcze jakieś inne anteny z kablem 174 ?
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

President Virginia

Post autor: Bartek048 »

Trzeba było w Omedze cienki kabel zainstalować skoro zmiana tylko tym podyktowana, działać będzie gorzej, nie ma rady na to. Pytanie czy na tyle gorzej, że zacznie Ci to doskwierać :-)
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7803
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: President Virginia

Post autor: Hasan-Łódź »

tomek-u pisze:Zainstalowałem ta antenkę,trochę z musu (cienki kabel). Poprzednia omega 27 -przycinanie kabla klapą bagażnika.Zobaczę a raczej posłucham jaka jest różnica między nimi.
A tak przy okazji są jeszcze jakieś inne anteny z kablem 174 ?
Każdą antenę Sirio/President mogę Ci przyszykować z kablem RG-174 dowolnej długości.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
tomek-u
Posty: 21
Rejestracja: 2013-02-05, 22:54
Lokalizacja: Mińsk-Maz

President Virginia

Post autor: tomek-u »

Hasan-Łódź pisze:ażdą antenę Sirio/President mogę Ci przyszykować z kablem RG-174 dowolnej długości.
Dzięki za info,pewno dla innych też się przyda.
Bartek048 pisze:rzeba było w Omedze cienki kabel zainstalować skoro zmiana tylko tym podyktowana, działać będzie gorzej, nie ma rady na to. Pytanie czy na tyle gorzej, że zacznie Ci to doskwierać :-)
Wiesz pewnie nasz rację i wrócę do omegi z cienkim kablem.Ale (nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło)
mam ją ze cztery lata i pasuje ja też wyczyścić - choćby przegub podstawa bat jakby się utlenił.
Lynx
Posty: 1
Rejestracja: 2017-04-24, 09:35

President Virginia

Post autor: Lynx »

Witam.
Jako że to mój pierwszy post to kłaniam się nisko.
Ale do rzeczy. Od kilku miesięcy siedzi u mnie w mobilu Teddy z Virginią. Zazwyczaj poruszam się z włączonym asc żeby wyciąć szumy i wpuszczać tylko najmocniejszy sygnał. Jednak zdarza mi się często wyłączać tą funkcję i wsłuchiwać się w eter aby wyłapać rzeczy których asc nie przepuszcza. Zazwyczaj są to gadki kierowców z okolicy bliższej lub dalszej. Wczoraj na w/w zestawie, wsłuchując się w eter udało mi się usłyszeć mobila pytającego o "ścieżkę" do miasta znajdującego się 350 km od miejsca w którym stałem. Dzisiaj natomiast, głęboko w szumach usłyszałem rozmowę kierowców po niemiecku (przyjmując że rzeczywiście znajdowali się na terenie swojego kraju to będzie conajmniej 600 km -mieszkam na wschodzie pl) chwilę później natomiast jakiś mobil pytał o "ścieżkę" do miasta oddalonego o 520 km. Wszystko to na Teddym i Virginii. Domyślam się że to raczej nie kontakt bezpośredni tylko np w wyniku odbicia fali. Jak można by to dokładniej wyjaśnić?
Pozdrawiam
Teddy
+ ML145
+ Virginia
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

President Virginia

Post autor: AntekPabianice »

Propagacja.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Bartekbukan1
Posty: 25
Rejestracja: 2017-07-29, 22:45
Znak/ranga: Zarodowiec

President Virginia

Post autor: Bartekbukan1 »

Witam jaki zasięg ma ta antena i jakie swr na niej macie mi gościu który w naszym rejonie zajmuje się cb że to najgorsza antena
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

President Virginia

Post autor: Olo.. »

To powiedz mu żeby zmienił profesję..

Antena jest całkiem całkiem jak na swoją długość. Przyzwoite osiągi w trasie ok. 5/6 km a w mieście ok. 3km. Zdarzają się dużo lepsze łączności. Swr na kanale 20 ok. 1.5 przy "normalnym" miejscu montażu.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

President Virginia

Post autor: AntekPabianice »

Bzdury. Najgorsza nie jest, są gorsze. Taka prawie metr pręta. Z kolegą z forum (Rafi) testowaliśmy i on w otwartej przestrzeni, ja w mieście na 2 m abtenie i 7 km normalnie rozmawialiśmy.
Rafi zjechał chyba na 1,2
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Bartekbukan1
Posty: 25
Rejestracja: 2017-07-29, 22:45
Znak/ranga: Zarodowiec

President Virginia

Post autor: Bartekbukan1 »

Witam dziś byłem u gościa co się zajmuje cb i moja antena ma swr szok i nie pomogło ani wydłużenie ani skrócenie kabla trzeba założyć sirio 100
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

President Virginia

Post autor: Bartek048 »

Montowana na dachu czy klapie? Na dachu musi się dobrze stroić, strojenie kablem nic nie daje.
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

President Virginia

Post autor: Olo.. »

https://i.gg.pl/peeks/image/converted?s ... otate=auto" onclick="window.open(this.href);return false;

Może tak? :shrek:
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

President Virginia

Post autor: Olo.. »

http://obrazki.elektroda.pl/1437334400_1501525532.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Tu lepiej widać..
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mobilne”