Jaką antenka wybrać do Harrego III

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

spee
Posty: 12
Rejestracja: 2017-06-20, 20:00

Jaką antenka wybrać do Harrego III

Post autor: spee »

Muszę przyznać, że Omega świetnie się stroi. Zamontowałem na razie na dużym magnesie od Yosana.
Lekkie wsunięcie bata i mam 1.1-1.0-1.1
Na floridzie miałem 1.5-1.2-1.5, Yosan 1200 (titanium) w sumie bardzo podobnie do Omegi.
Generalnie długie zawsze się dobrze stroją.
Podoba mi się odsłuch na omedze, zasięg zapewne trochę mniejszy niż na Yosanie ale czarny wygląd i kompaktowość na duży plus dla Sirio. Wyszedł naprawdę fajny zestawik.
spee
Posty: 12
Rejestracja: 2017-06-20, 20:00

Jaką antenka wybrać do Harrego III

Post autor: spee »

Ciekawość wygrała i zawitała na dachu Siro ML145 MAG. Zasięg znacznie lepszy niż na Omedze ale i trudniejsza w strojeniu.
Omega nie jest tak wrażliwa na usytuowanie na dachu, ML145 u mnie wyraźnie lubi kraniec dachu kombi...
rafalszczypinski
Posty: 218
Rejestracja: 2016-10-23, 17:30
Znak/ranga: 161BD716
Lokalizacja: Stavanger

Jaką antenka wybrać do Harrego III

Post autor: rafalszczypinski »

Kolego ja jeżdżę z zestawem Harry III + Lemm AT-1700 w dziurze. Jestem bardzo zadowolony z zasiegów. Antena za nieco ponad 70zl - nie żal parkować pod blokiem. Giętki bat sprawia że nie ma problemu z gałęziami itp.
Lincoln I, Harry III, Alan 18
domekrap
Posty: 25
Rejestracja: 2010-04-14, 20:01
Lokalizacja: Suwałki

Jaką antenka wybrać do Harrego III

Post autor: domekrap »

Właśnie czekam na nową antenkę do swojego Harrego. Czytam i się zastanawiam czy dobry wybór? Zamówiłem sirio 27 mag. Wszyscy ja bardzo chwalą a tu nikt jej nie poleca do harrego. Czyżbym źle trafił z zamówieniem?
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaką antenka wybrać do Harrego III

Post autor: Sahim »

Myślę że nie czytasz starych postów. Ta antena jest polecana na tym forum. Oczywiście jako "antymisiek", ale chyba do tego właśnie jej potrzebujesz? Żadna różnica czy do Harrego czy innego radia.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
domekrap
Posty: 25
Rejestracja: 2010-04-14, 20:01
Lokalizacja: Suwałki

Re: Jaką antenka wybrać do Harrego III

Post autor: domekrap »

Sahim pisze:.... Ta antena jest polecana na tym forum.....
Przecież wyraźnie napisałem że wszyscy chwalą. Ja odnoszę się do tematu "jaką antenkę do harrego 3" I tu nikt jej nie poleca.
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Jaką antenka wybrać do Harrego III

Post autor: Olo.. »

Jeśli masz zamiar używać asc to lepsza dłuższa antena. Jeśli radio ma byc zwykłym dupochronem to start czy co masz.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
161PGN590
Posty: 169
Rejestracja: 2017-07-20, 08:12
Znak/ranga: 161PGN590

Jaką antenka wybrać do Harrego III

Post autor: 161PGN590 »

Hm, jak dla mnie wybór anteny sirio 27 mag był delikatnie mówiąc chybiony.

Po pierwsze, na pieruna Ci magnes? Sam nigdy nie miałem żadnej anteny na magnesie, zaś u znajomych to rozwiązanie nigdy nie dawało pełnej satysfakcji. Anteny montuje się w karoserii - ładnie i estetycznie sobie przykręcasz, a nie doczepia jakimś magnesem. Z magnesem antena pracuje gorzej, a ponadto sam jego zakup generuje niepotrzebne wydatki.

Po drugie natomiast, wskazana przez Ciebie antena sirio jest bardzo przeciętna, żeby nie powiedzieć dziadwoska. Przy czym nie mam zastrzeżeń co do jej wykonania, ale przy tej długości usłyszysz jedynie najbliższe - silne stacje. Jak dla mnie to nawet na dupochron za mało. Niech Cię to nie urazi, ale będziesz kolejnym użytkownikiem co chwila proszącym o przedłużanie komunikatów lub zadającym pytania "o drogę", gdy odpowiedź padła minutę wcześniej.
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Jaką antenka wybrać do Harrego III

Post autor: Olo.. »

161PGN590 pisze:. Z magnesem antena pracuje gorzej
To Ci dopiero...
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
domekrap
Posty: 25
Rejestracja: 2010-04-14, 20:01
Lokalizacja: Suwałki

Jaką antenka wybrać do Harrego III

Post autor: domekrap »

No cóż do tej pory na trzech kolejnych radiach miałem Hustler IC100. Antena uważana za gadżet. Mnie nigdy nie zawiodła a zasięgi miałem do 15 km przy dobrej propagacji. Sirio 27 to wyższa półka dlatego wybrałem ja spośród innych. Nigdy nie zgodzę się, że antena z magnesem pracuje gorzej.
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Jaką antenka wybrać do Harrego III

Post autor: Olo.. »

Czekamy na wytłumaczenie tego stwierdzenia. Tak samo tego, że antena magnesowa jest droższa od montażowej....
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Jaką antenka wybrać do Harrego III

Post autor: cassiopeia »

domekrap pisze:Nigdy nie zgodzę się, że antena z magnesem pracuje gorzej
ja również ;-)
Omega 27 to dobra metrówka. jak nie chcesz dłuższej to dobry wybór.
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
Slawo13
Posty: 800
Rejestracja: 2014-06-21, 17:49
Lokalizacja: Polska

Re: Jaką antenka wybrać do Harrego III

Post autor: Slawo13 »

Sirio 27 to wyższa półka dlatego wybrałem ja spośród innych.

Nie znam takiej anteny, jest kilka różnych modeli anten z numerem 27
Napisz jaki konkretnie model bo każdy będzie pisał o czym innym.
Mobil: Albrecht AE 485 S/KPO 532/Performer 2000/Sigma Stinger CL/TRC-474 + SG-CB 1000
Baza: KPO DX 5000 V6/Densei 2002 tuning Konektor/Astatic 104M6B/Sirio 2008/Sonar LS-350/color]
Awatar użytkownika
161PGN590
Posty: 169
Rejestracja: 2017-07-20, 08:12
Znak/ranga: 161PGN590

Re: Jaką antenka wybrać do Harrego III

Post autor: 161PGN590 »

Olo.. pisze:Czekamy na wytłumaczenie tego stwierdzenia. Tak samo tego, że antena magnesowa jest droższa od montażowej....
Czuję się wywołany, zatem przedstawię swój pogląd widzenia na sprawę ;-)

Co do ceny. W związku z tym, że to forum Konektora, to wezmę przykład z jego strony. Osobiście korzystam z anteny Presidenta WA-27, więc tę antenę wezmę dla porównania. Cena z magnesem: 340,00 zł (http://konektor5000.pl/index.php?p654,p ... abel-3-60m" onclick="window.open(this.href);return false;). Cena wersji montażowej: 240,00 zł (http://konektor5000.pl/index.php?p245,p ... m-kabel-4m" onclick="window.open(this.href);return false;). Wniosek: 100,00 zł drożej w przypadku wyboru egzemplarza z magnesem. Argumentów za dopłacaniem do magnesu nie widzę (jednemu spadnie, drugi się boi, że mu spadnie, trzeciemu się przesuwa, czwarty co wyjazd zakłada i zdejmuje walając antenę po bagażniku - generalnie same problemy, nie wspominając o kombinowaniu z jakimiś podkładkami pod magnes, czy mało estetycznym kablu na dachu).

Co do pracy anteny. W przypadku anten magnesowych zdarzają się problemy z masą, którego to problemu nigdy nie uświadczyłem korzystając z anten montażowych (pomijam oczywiście jakieś egzotyczne montaże na zderzakach, zewnętrznych bagażnikach, na relingach itd.). Niektórzy z kolei narzekają na większe zakłócenia w przypadku anten magnesowych, choć osobiście tego nie potwierdzę, bo nie sprawdzałem (opinie zasłyszane wśród znajomych z bazówek, panujące na różnych forach).

Każdy jednak niech wybiera, jak mu odpowiada. Myślę, że anteny magnesowe mogą posłużyć osobom, które po raz pierwszy mają styczność z CB i chciałyby zobaczyć co to jest i jak działa (założyć, zrobić kilka tras i zdecydować o dalszych losach CB w aucie). Jak ktoś wie, do czego służy ten sprzęt i chce z niego korzystać, to po co zakładać protezy. Anteny do radia samochodowego FM też przecież nikt nie zakłada na magnesie :-D

73!
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Jaką antenka wybrać do Harrego III

Post autor: Bartek048 »

Omega w 27 o ile jej nie postawisz na bagazniku sedana zda egzamin
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mobilne”