President ML-145

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

gorgu27
Posty: 2
Rejestracja: 2010-12-31, 14:14
Lokalizacja: dsd

President ML-145

Post autor: gorgu27 »

Witam wszystkich mam takie pytanie :
Przerobiłem antenę president ml-145 magnetyczna na uchwyt stały z głowica Pl wszystko jakieś kilka lat hulało jakiś czas temu nie było słychać mojego nadawania dziś w sklepie gdzie kupiłem radio sprzedawca który zajmuje się tez strojeniem stwierdził ze taka antena się nie nadaje do do montowania na stale ponieważ antena ta nie jest bodajże otwarta i może uszkodzić radio . Radio pojechało do serwisu stwierdził ze nie nadaje dodam ze kiedyś używałem gruszki MIKROFON FD1818 z ECHEM , wiec pytam co może być przyczyną że padło nadawanie ?
Radio yosan turbo
Pozdrawiam pomóżcie .
Ostatnio zmieniony 2017-09-05, 15:16 przez cassiopeia, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Orto
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Re: President ML-145

Post autor: Sahim »

gorgu27 pisze: morze uszkodzić radio
Masz przyczynę. Radio wpaść do morze i dlatego nie działać.. :shrek:

A na poważnie, antena ML145 jest zwarta dla prądu stałego (nie ona jedna) ale nie to psuje radio. Przyczyną braku nadawania może być padnięta końcówka mocy w radiu (od bardzo złego współczynnika swr, od zwarcia/urwania się kabla antenowego itp).
Przyczyną braku nadawania może być też choćby urwanie kabelka we wtyczce mikrofonu. Zbyt mało danych żeby wróżyć dlaczego nie nadaje.
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

President ML-145

Post autor: AntekPabianice »

Masakra, jak się to czyta. Nie wiem w końcu, czy wszystko hulalo przez kilka lat, bo radio nie nadawało, czy tylko jakiś czas temu, czy tylko dzisiaj... :mrgreen:
Proponuję używać znaków interpunkcyjnych i zmienić serwis. Przy okazji podać informację, czy po zmianie montażu antena była strojona, czy kolega mierzył moc wychodzącą z radia. Można też sprawdzić z innym mikrofonem.
Sahim, jak antena otwarta, to pewnie cewka poszła sobie na spacer ;-)
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

President ML-145

Post autor: cassiopeia »

10 zdan a tylko cztery znaki interpunkcyjne... tego sie nie da czytac...


1. Jaki swr
2. Jaka moc wyjsciowa
3. Odlaczyc antene i sprawdzic czy nie ma zwarc na przewodzie antenowym, ale to powinien pokazac zly swr
4. Czy radio stawia nośną
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
leszekbravo
Posty: 59
Rejestracja: 2011-05-29, 14:44
Lokalizacja: bielsko biala

President ML-145

Post autor: leszekbravo »

ML 145 Midland mam na uchwycie klapowym na podstawce PL od ponad 5 lat. Śmiga bezproblemowo. Tylko że takie zwarte anteny chyba określało się MS
Baza-Intek HR 5500 v6

Mobil-Harry II Clasic,antena ML 145
gorgu27
Posty: 2
Rejestracja: 2010-12-31, 14:14
Lokalizacja: dsd

President ML-145

Post autor: gorgu27 »

Witam . Dziękuję za wszystkie sugestie . Na tą chwile mogę powiedzieć tyle .
Podzwoniłem po serwisach CB i dowiedziałem się że , w tej antenie z biegiem czasu lubi zanieczyszczać się cewka .
Sprawdziłem przejście między promiennikiem a wyjściem anteny , i było tak jak mówił serwisant , po wyczyszczeniu antena OK.
Ciekawe czy radio było uszkodzone , jak wróci to się okaże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mobilne”