JFK II problem z opanowaniem SWR

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

tysszek
Posty: 2
Rejestracja: 2014-05-18, 17:47

JFK II problem z opanowaniem SWR

Post autor: tysszek »

Więc tak.
Właścicielem radia jestem od kilku dobrych lat. W zeszłym roku odesłałem je na modyfikacje do Konektora (Wszystkie modyfikacje oferowane oprócz podniesienia mocy i zmiany koloru). Radio wróciło i wszystko cacy.
W tym roku auto stało w warsztacie 4 miesiące. Odebrałem auto i ... dramat. Radio rozjechało się totalnie. Antenę mam Turbo 5000 przymocowaną na stałe w relingu.
Ja nikogo nie słyszę i nikt mnie nie słyszy a SWR lata jak szalony. Na postoju potrafi według inf w radiu wylecieć po za skalę. Antenę stroiłem już z milion razy za każdym razem ten sam efekt. Dla pewności podłączyłem inna antenę z mojego drugiego auta i efekt ten sam. Jadę czy stoję wskaźnik lata od 0 do końca. Jakby radio żyło swoim życiem. Takim aż specem nie jestem ale wcześniej takiego problemu nie miałem. Radio działało prawidłowo i nie było z tym żadnych problemów.
Ja wiem że to jak wróżenie z fusów ale już nie mam pomysłów co może być nie tak.
Przy podpiętym mierniku i ustawianiu SWR zauważyłem parę razy że wskaźnik też podskoczył podczas ustawiania.
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: JFK II problem z opanowaniem SWR

Post autor: AntekPabianice »

Problem leży po stronie instalacji antenowej, nie po stronie radia. Sprawdź najpierw połączenie kabla antenowego z wtykien i stopką, czy kabel nie jest gdzieś uszkodzony. Wydaje się, że gorąca żyła ma problem: raz łączy, a raz nie.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

JFK II problem z opanowaniem SWR

Post autor: SQ9RNU »

Na 99% sprawa kabla .
Sprawdź instalację - dokładnie.
-=- SQ9RNU -=-
tysszek
Posty: 2
Rejestracja: 2014-05-18, 17:47

JFK II problem z opanowaniem SWR

Post autor: tysszek »

Ok w sobotę wszystko sprawdzę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mobilne”