Alan 9 plus czy zamieniać?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

D.J.
Posty: 50
Rejestracja: 2008-01-23, 18:47
Lokalizacja: okolice Pszczyny

Alan 9 plus czy zamieniać?

Post autor: D.J. »

wiem, był podobny temat ale ten ciut inny. Mam okazję oddać swojego Alana 9 plus bratu a kupić sobie coś innego tylko pytanie czy jest sens to zamieniać i na co? Myślałem o podobnej długości 145cm albo dłuższej, nawet performer 5000 czy jego bliźniacy wchodziłyby w grę. Tylko nie wiem czy jest sens sie w to ładować. Aha antenka jest w chwili obecnej na magnesie 120mm więc magnes też trzeba będzie zmienić, bo jak ML to główka PL a jakby performer to też PLka no i magnes większy.

Radyjko President Walker.
Jakie wasze opinie? Nie chciałbym przekroczyć 200zł.
została tylko antena-President WA-27

było:
President Walker
TTI TCB 880
Alan 9 plus
..::Wafel::..
Posty: 233
Rejestracja: 2009-01-11, 18:44
Lokalizacja: 666

Post autor: ..::Wafel::.. »

Jeżeli jesteś zadowolony to po co zmieniać.
Obrazek
D.J.
Posty: 50
Rejestracja: 2008-01-23, 18:47
Lokalizacja: okolice Pszczyny

Post autor: D.J. »

Zadowolony w miare jestem tylko mamy 3 mobile i jedna antenke mama chce zmienić. Ona ma sirio ML 145. Brat dałby jej ML a on chce na główce DV zeby można było składać więc jakaś zmiana będzie i tak. Teraz tylko pytanie co zmienić. Może napiszę co jest:
Na jednym mobilu: TTI TCB 880+ MLka 145 Midlanda/Alana
na drugim: Walker+ Alan 9 plus
na trzecim: radyjko Omega (filtry presidenta) i antenka sirio ML 145. Tutaj podstawa zaczęła brzydko korodować i obudowa cewki pękła więc ją trzeba wyeliminować.

Aha ja też bym wolał antenkę składaną więc tutaj ML tak średnio się nadaje :/ Jakie inne polecacie? Nie pytam o krótkie antenki, bo wiem, że jak się chce mieć zasięg i komfort to antena musi być w niebie :-D
została tylko antena-President WA-27

było:
President Walker
TTI TCB 880
Alan 9 plus
..::Wafel::..
Posty: 233
Rejestracja: 2009-01-11, 18:44
Lokalizacja: 666

Post autor: ..::Wafel::.. »

Ja lubię Lemmy, tanie i w miarę porządne wykonane. Obecnie używam Magnum At 71 i już od ponad roku jest w stanie fabrycznym (nie grzebana),
Obrazek
D.J.
Posty: 50
Rejestracja: 2008-01-23, 18:47
Lokalizacja: okolice Pszczyny

Post autor: D.J. »

Jeszcze ktos mi doradził opcję Presidenta WA-27. Niby brzydka ale dobrze, bo chociaż mniejsze ryzyko ukradzenia no i wtedy bym w dziurkę po FM włożył. Tylko co z FM...
została tylko antena-President WA-27

było:
President Walker
TTI TCB 880
Alan 9 plus
Awatar użytkownika
west
Posty: 1050
Rejestracja: 2007-12-02, 22:41
Lokalizacja: Żółtki/Izbiszcze/DE

Post autor: west »

D.J. pisze:Tylko co z FM...
antena naklejana,na szybę
Obrazek
głupota jest darem Boga,nie da się jej nauczyć
Awatar użytkownika
Nemiroff
Posty: 410
Rejestracja: 2009-04-06, 07:20

Post autor: Nemiroff »

WA-27 jest swietna antena , moze pomysl tez o gammie IIr :)
Nie sztuka zabić muchę na przedniej szybie, sztuka jest zabić muchę na bocznej szybie
Obrazek
D.J.
Posty: 50
Rejestracja: 2008-01-23, 18:47
Lokalizacja: okolice Pszczyny

Post autor: D.J. »

Na szybę bym nie chciał, bo miałem złe wspomnienia już z nimi i to z markowymi chyba, że się polepszyły.
Można jeszcze kupić coś takiego jak kiedyś sirio robiło twin car?

Myślę o dziurce więc magnes odchodzi tylko teraz co :-) Miałem dziurkę kiedyś i widzę różnicę jaka jest na magnesie. Chyba, że gamma na magnesik. Metlik w głowie teraz :-D
została tylko antena-President WA-27

było:
President Walker
TTI TCB 880
Alan 9 plus
Awatar użytkownika
db68
Posty: 374
Rejestracja: 2009-08-03, 22:28
Lokalizacja: JO81LC W-w

Post autor: db68 »

D.J. pisze: na trzecim: radyjko Omega (filtry presidenta) i antenka sirio ML 145. Tutaj podstawa zaczęła brzydko korodować i obudowa cewki pękła więc ją trzeba wyeliminować.
To na pewno nie sirio.
D.J.
Posty: 50
Rejestracja: 2008-01-23, 18:47
Lokalizacja: okolice Pszczyny

Post autor: D.J. »

No sorki, sunker to jest. Też na S :-D Podstawa jednak no name.
została tylko antena-President WA-27

było:
President Walker
TTI TCB 880
Alan 9 plus
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 742
Rejestracja: 2009-04-10, 07:57
Lokalizacja: JO91AR ( Kalisz )

Post autor: Michu »

Ja uważam, że jest to dobra antena i nie trzeba jej zmieniać. Chyba, że chciałbyś to jest antenka sirio performer 800 bardzo fajna antena mniejszy performer 5000. Również antena z cewką w główce. Polceam znajomy ma i naprawde warto bardzo przyjemna antenka. :lol: :lol:
Jakis KF
Wołajcie a będzie wam dane:)
D.J.
Posty: 50
Rejestracja: 2008-01-23, 18:47
Lokalizacja: okolice Pszczyny

Post autor: D.J. »

Więc tak. Będzie albo Wa 27 albo gamma w dziurce. Teraz drugie pytanko. Czy mozna zaryzykowac zastosowanie splitera? Uzywalem kiedys antenki FM na szybie i to dosc dobrej Blaupunkta ale nie byłem do końca zadwolony z niej głównie dlatego że przy wymianie szyby trzeba było antenkę też wymienić.

Się tak zastanawiam jak FM będzie na spliterze no i CB głównie. Ma ktoś doświadczenia w tym zakresie? Nie chodzi mi o plotki czy zasłyszane tylko na własnej lub znajomego skórze czy ktoś się przekonał. No i jak już to jakie splitery?
Wiem, że jak coś do wszystkiego to jest do niczego. Chyba, że macie doświadczenia z dobrymi antenkami FM mocowanymi alternatywnie.

Dzieki za info.
została tylko antena-President WA-27

było:
President Walker
TTI TCB 880
Alan 9 plus
D.J.
Posty: 50
Rejestracja: 2008-01-23, 18:47
Lokalizacja: okolice Pszczyny

Post autor: D.J. »

Kupiona, zamontowana i.....jestem zadowolony jak na razie. Testów większych brak ale widać różnicę. Słychac wyraźniej i daaaaaaaaaalej. Dziś z bazówką oddaloną o 40km w linii prostejspokojnie gadałem. O reszcie poinformuję. Aaaa ai najlepsze: na radiu słyszę: "passacik jakiego ty masz długiego bata!!!. Za..."

:-D

Tylko czy SWR może być taki, że miarka się nie wychyla nic a nic? Jak wyjmę górną część anteny to do 4 podskoczy. Przy okazji sprawdzę czymś dokładniejszym. Chyba, że z okolic Pszczyny ktoś dysponuje krzyżowym np.
została tylko antena-President WA-27

było:
President Walker
TTI TCB 880
Alan 9 plus
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

No to fajnie że jesteś zadowolony. :) Ale 1,5 metra to żaden bat... 2 metry to już coś dłuższego....
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
D.J.
Posty: 50
Rejestracja: 2008-01-23, 18:47
Lokalizacja: okolice Pszczyny

Post autor: D.J. »

Mobil-Zasada pisze:Ale 1,5 metra to żaden bat... 2 metry to już coś dłuższego....
no 2 metry ma. Wyjaśniając na dach jest WA-27. Te jej eski na dachu sa piękne :)
została tylko antena-President WA-27

było:
President Walker
TTI TCB 880
Alan 9 plus
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mobilne”