cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: Sahim »

Harry III. Nawet jeśli zbierze zakłócenia to świetnie działające ASC je wytnie. Yosan u mnie zbierał ciągły delikatny świst chyba od wtrysków i niczym nie dało się tego zniwelować.
rafalszczypinski
Posty: 218
Rejestracja: 2016-10-23, 17:30
Znak/ranga: 161BD716
Lokalizacja: Stavanger

cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: rafalszczypinski »

Jeździłem z Cobra 19dx, TTI 880, Harry I Classic, Yosan 2204 Turbo, Tristar 848, Lincoln I, Johnny II ASC, Onwa Mk2 i Harry III. Z tych wszystkich najbardziej bezobslugowe z najlepszym ASC (po wymianie filtra pośredniej na MuRata 455HT). HARRY III to jedyne radio w którym ASC daje radę z zakłóceniami w moim Ford Fiesta mk6 benzyna. Wszystkie inne poległy.
Lincoln I, Harry III, Alan 18
bears
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-17, 00:16

cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: bears »

Panowie polecicie coś jeszcze z radyjek? Przeleciałem kilka tematów dość dobrze i jedni polecają Harry 3 drudzy czy to Herberta, Unidena 68, Walkera i tak dalej.
Aktualnie mam Unidena 520XL z wypustu "chińskiego z 2006 roku, radyjko nigdy nie było grzebane i pochodzi jeszcze z tego w miarę dobrego wypustu. Antena ma być SIRIO AS-100 (dopiero kupuje). Niestety ML 145 mi nie podchodzi ze względu na długość, problemy z wpakowaniem tego do samochodu no i nie robię jakiś długich tras.
Zestaw ma jeździć w Lagunie 1 2.2 dT i robić jako antymisiek dwa razy w tygodniu.
Co polecicie z radyjek w granicach 300-400 zł bez anteny ? Wolę dobre używane niż nowe i chińskie. Radio od razu po zakupie oddam do sprawdzenia i ewentualnie poprawki.
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: cassiopeia »

Jako antymisiek sporadycznie używany kup Harrego 3 i popraw modulację i to tyle.
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
charlie1986
Posty: 46
Rejestracja: 2013-03-02, 11:18
Lokalizacja: Kłobuck

cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: charlie1986 »

President taylor III ASC i sirio omega 27 - nic lepszego w tych pieniazkach nie kupisz, chyba ze ma byc rf-gain to harry III
President Taylor III ASC + Sirio omega 27 mag
bears
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-17, 00:16

cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: bears »

Antena idzie swoją drogą i rozważam nadal pomiędzy AS-100 a ML145 chociaż coraz bardziej przychylam się do ML'ki.
Z radyjek spotkałem też Unideny PC68/78 i wersję XL, LTW, ELITE i wyczytałem że różnią się m.in stacjami pogodowymi, kolorem podświetlania etc.
A co z Unidenami PC68 LTD/LTX które są dostępne w sieci? Wiem że na pewno są wykonane w technologi SMD tak jak walkery ale co z jakością oraz zmienionymi oznaczeniami?

Zna ktoś oznaczenie nowych Unidenów z serii PC68/78 ? Zamiast LTW,XL,ELITE spotykam również LTD czy LTX.
Jak z ich jakością, nadają się do czegoś? Miejsca mam dość sporo bo mam całą wolną kieszeń 1DIN czyli PC78 powinno wejść na styk.
Ostatnio zmieniony 2017-10-21, 15:15 przez AntekPabianice, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: scaliłem posty
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: Bartek048 »

Miałem Unidena 68 XL po tuningu w Konektorze, 78LTW fabrycznego i mam 78LTW po modach w Konektorze. Najlepiej słuchało się 78 po modach potem 68 po modach, potem przepaść i dopiero fabryczny 78.
XL brak podświetlenia gałek i kanałów pogodowych, LTW kanały pogodowe i zielone podświetlenie, Elite podświetlenie pomarańcz plus kanały.
Wersje LTD mają czarny panel oraz zamiast DSC posiadają filtr Hi-cut co Konektor robi pod przełącznikiem szybkiej 9 (wg. mnie lepsze rozwiązanie bo zachowujemy DSC).
LTX tu niestety nic o tym nie słyszałem.
Co do jakości tych radyjek to z tego co wiem są one przewlekane, dlatego o niebo większe od Walkera ale tu pewności nie mam bo nigdy do wnętrza swoich egzemplarzy nie zaglądałem.
Wiem na pewno że XL i LTW mają najlepsze pokrętła jakich używałem do tej pory, kładą na łopatki Jacksony, Unideny 122, Herberty i inne radia które posiadałem, przyjemnie chodzą i przede wszystkim po dotknięciu palcem czuć w jakiej pozycji potencjometr mamy ustawiony. W elite wyglądają ciut inaczej więc się nie wypowiadam.
Bardzo dobre filtry przeciwzakłóceniowe, tylko Uniden 78 wycinał u mnie zakłócenia od tylnej wycieraczki, Herbert w tym elemencie nie dał rady.
Modulacja również głośna, wyraźna, w połączeniu z mikrofonem ze wzmocnieniem i echem często zwraca uwagę innych użytkowników.

A co do anteny to zdecydowanie ML-145, jeśli obawiasz się możliwości schowania tak długiej anteny na czas postoju to ML zwija się do rozmiaru kartki A3, codziennie parkuje w parkingu z ogranicznikami wysokości do 190cm i ML znosi to bez szwanku prawie rok, z dachu ściągam ją 2 razy w miesiącu, non stop wygięta w pałąk na dachu, a promiennik nadal prosty jak w nówce.
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
bears
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-17, 00:16

cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: bears »

Właśnie rozglądałem się ostatnio za Unidenami PC68/78, można w dobrych pieniądzach kupić to ze stanów tylko są to już wersję LTD albo LTX czyli zamiast DSC mają HI CUT i brak podświetlania ale za to kolor panelu do wyboru pomiędzy srebrnym a czarnym. W dodatku są wykonane w wersji SMD i są gdzieś o 1/3 krótsze niż stare wydanie przewlekanych Unidenów. I to mi niestety wszystko pokrzyżowało bo robię najczęściej takie trasy gdzie DSC by się przydał. Czyli pozostało mi tylko szukać używanych Walkerów/PC68.

Antena chyba jednak siądzie Ml'ka.
bears
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-17, 00:16

cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: bears »

Kupiłem używanego Unidena PC68 Elite po małej naprawie i przeglądzie w SINAD za 190 zł. Stan prawie wzorowy, kilka delikatnych rysek na froncie i na górnym "chromie". Będzie jednak ostatecznie pracował z Sirio ML-145. Potrzymam go chwilę, sprawdzę jak chodzi i wyślę na poprawki, zastanawiam się jeszcze czy robić full z filtrami czy samo rozciąganie, modulacja etc.
mmakowskidawid
Posty: 9
Rejestracja: 2017-08-26, 01:00
Lokalizacja: LUBLIN

Re: cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: mmakowskidawid »

Jak Ci ten Uniden chodzi ??
Mobil: President harry II tuning konektor/ densei ec-2002 tuning konektor / sirio omega 27
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: AntekPabianice »

Użytkownik "bears" ostatnio widziany na forum w grudniu 2017 roku, więc nie ma co liczyć na odpowiedź.
Jest szukają i warto z niej skorzystać, bo jest sporo informacji o Unidenie PC68.

https://www.cb-forum.pl/search.php?keyw ... mit=Szukaj
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: edek1977 »

zazwyczaj jest tak, że ktoś kupi radio i od razu na drugi dzień opisuje wrażenia, więc jest pewna logika w tym pytaniu po tylu latach ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”