Radio ostateczne za około 1200zł

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

tomekfm
Posty: 2
Rejestracja: 2020-10-31, 11:27

Radio ostateczne za około 1200zł

Post autor: tomekfm »

Cześć wszystkim,
Znalazłem bliźniacze tematy, ale sprzed dekady! Więc zakładam nowy, bo czasy inne, ceny inne, a nie chce oberwać złotym szpadlem :lol:
Wymyśliłem sobie, że fajnie byłoby mieć radio też w domu nie tylko w samochodzie :-D A najlepiej to jakiegoś rozbudowanego i zaawansowanego potworka :mrgreen:

Czego wymagam od radia? Wszystkiego!
  • Budżet: ~1200zł im mniej tym lepiej, im więcej tym gorzej - samo radio.
  • Stan: Preferuje nowe, to ma być radio, które już dostanie u mnie dożywocie, będzie używane w domu (ale może nie tylko), więc mimo, że jestem zwolennikiem sprzętu używanego, tutaj zdecydowałem się na nówkę z gwarancją.
  • Pasmo: CB oczywiście, najlepiej wszystkie Bandy, ale planuje już egzamin, więc pasma 10m i 12m są więcej niż mile widziane, zawsze będzie już jakaś zabawka do dyspozycji, która umożliwi pierwsze łączności amatorskie.
  • Modulacja: Koniecznie SSB i AM, Każdą inną fajnie mieć szczególnie: FM, CW (Ale za nim się nauczę CW to na pewno dorobię się już sprzętu typowo KFowego), jakieś cyfry.
  • Możliwość podłączenia głośnika zewnętrznego
  • Mile widziana możliwość połączenia z PC - radio będzie obok, więc czemu nie skorzystać, ale nie jest to "Must have"
Pobór prądu: Obecnie mogę dać max 12V 18A z mojego pewnego zasilacza i miło by móc od czasu do czasu użyć zabawki w aucie, a może i plenerze, więc może jednak bez szaleństw z tym potworem :-P

Oczywiście przejrzałem trochę Internetu i co znalazłem?
  • Klasyka gatunku jeden z klonów (który do diaska jest tym "oryginalnym?"): AT-5555PLUS / DX-5000 PLUS / CRT 6900V oczywiście w najnowszej wersji z USB i CTCSS.
    Tutaj z was brak pasma 12m, na plus, że od razu mógłbym się szarpnąć na na przykład mikrofon Road Devila.
  • Mały wariat: AT-6666 / CRT 9900 / DYNASCAN 10M66 - jest bardzo ładny, zgrabny, można by go zabrać do mobila, pod tym względem mój faworyt. Pytanie jak tu jest z tym pasmem 12m, tylko Konektor ma 9900 z tym pasmem, to jest do przeprogramowania kablem, czy różnica hardware'owa?
  • Najdroższy, ale czy najlepszy? AT-5555N / CRT-7900 Tylko czy on, po za mocą na papierze różni się czymś od o połowę tańszego AT-5555PLUS?
Które z trzech powyższych powinienem wybrać?
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Radio ostateczne za około 1200zł

Post autor: januwojt »

AT-6666 , duża moc , stabilne w częstotliwości , dobra modulacja już z ory majka . Do domu bym wziął AT-5555N +KL-203 , mniejsza moc , ale konstrukcja odbiorcza i nadawcza taka jak w AT-6666 dodatkowo duży wyświetlacz i moc idealna do wysterowania dopałki .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”