Co kupic do Tira?

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

jarnur
Posty: 7
Rejestracja: 2014-09-08, 17:49
Lokalizacja: Leszno

Co kupic do Tira?

Post autor: jarnur »

Dzieki Tarnus! Tak jak piszesz nie chce muzeum,slyszalem ze presidenty sie popsuly jakosciowo,za to cenowo nie.
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Co kupic do Tira?

Post autor: tarnus »

jarnur pisze:Jeszcze jedno pytanko, czy anytone6666 ma SWR ? Bo tego nie ma w opisie Konektora.
Zapewne myślisz o pomiarze SWR. Tak, ma pomiar SWR. Można włączyć pomiar SWR lub napięcia zasilania w MENU albo wyłączyć te funkcje. Pomiar napięcia przydatny gdy pracujesz na postoju więc ilekroć wciskasz PTT to widzisz napięcie AKU, i wiesz kiedy kończyć bo się rozładuje. Jakby nie było to radio pobiera do 12A w SSB.
Jest jeszcze blokada nadawania przy przekroczonym SWR lub przekroczeniu napięcia za wysokim i za niskim. Wartości poziomów tych blokad ustawia się z poziomu PC po podłączeniu radia przez specjalny kabelek do portu USB. Dolny próg napięcia pilnuje np. przed zbyt głębokim rozładowaniem akumulatora na postoju. Radio nie pozwoli włączyć PTT.
Instrukcję w PL ściągnij sobie to ci się wiele wyjaśni http://89.174.213.72/Radiokomunikacja/I ... BPL%5D.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
jarnur
Posty: 7
Rejestracja: 2014-09-08, 17:49
Lokalizacja: Leszno

Co kupic do Tira?

Post autor: jarnur »

Raz jeszcze dzieki tarnus,musze jeszcze maczera do anteny kupic,bo magnesowke mam za kabina i trudna ja zestroic. Instrukcje sciagne jak dorwe neta,teraz jestem na iphonie w francji i male mozliwosci.
Awatar użytkownika
Slawo13
Posty: 801
Rejestracja: 2014-06-21, 17:49
Lokalizacja: Polska

Co kupic do Tira?

Post autor: Slawo13 »

Warto trochę dopłacić i wziąść radio z denseiem po tuningu jest spora różnica w modulacji .
A co do twojej anteny to da rade i nie zmieniaj bo nic lepszego nie kupisz .
Mobil: Albrecht AE 485 S/KPO 532/Performer 2000/Sigma Stinger CL/TRC-474 + SG-CB 1000
Baza: KPO DX 5000 V6/Densei 2002 tuning Konektor/Astatic 104M6B/Sirio 2008/Sonar LS-350/color]
Awatar użytkownika
ivan161
Posty: 299
Rejestracja: 2013-09-04, 09:54
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Co kupic do Tira?

Post autor: ivan161 »

Do AT6666 nie brał bym od razu Denseia. Zawsze go można dokupić a modulacja z fabrycznego mikrofonu jest niczego sobie.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Re: Co kupic do Tira?

Post autor: SP9 »

tarnus pisze:
Wojtek KR pisze:Jak Jacksona sie poprawi jest miodzio....a obsługa wygodniejsza...mam
Zwłaszcza ciągłe dostrajanie clarifiera brak wyświetlania częstotliwości i pierdząca SSB.
Sorry ale jackson to porażka względem ostatnich AT, (czy podobno też CRE) i to niestety ale to jest faktem.
Jak ktoś lubi wozić muzeum i chce się katować to czemu nie.

Jarnur. Santiago 1200 dobra. Wcześniej pisałem co innego bo mi się pomyliło ale poprawiłem tekst o tej antenie. Antena OK a nawet bardzo OK :-)
Jakoś co chwile kręcić clarfem nie muszę, pozatym wyświetlacz częstotliwości to nie miernik ....a radia szczególnie te nowe nie zawsze stoją w czestotliwościach - nie wiem jak cudowne AT..nie mam, za to cała obsługa Jacksona jest bezwzrokowa. Zawsze mozna kupic do radia miernik częstotliwości a w dużym aucie raczej miejsce sie na niego znajdzie.
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Co kupic do Tira?

Post autor: tarnus »

ivan161 pisze:Do AT6666 nie brał bym od razu Denseia. Zawsze go można dokupić a modulacja z fabrycznego mikrofonu jest niczego sobie.
Miałem zamiar napisać to samo, ale zrezygnowałem z obawy że znów mi do gardła ktoś skoczy :evi:
Dobrze że mnie w tym zastąpiłeś :-) :bravo:
Caps

Co kupic do Tira?

Post autor: Caps »

Tak zachwalacie to AT-6666, w sumie to Lolek 2, który nie powalił ludzi.
Jackson I to klasyk, o którym nie ma co mówić. Jest jednym z lepszych radioodbiorników do mobila ze wstęgami.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Co kupic do Tira?

Post autor: SP9 »

Jak ludzie beda kupować starocie i miec muzeum w aucie....to kto bedzie kupować nowe? Mi moje muzeum pasuje...AT6666 jest interesujące pewnie je kupie ale na baze - jak cena sie ustabilizuje, wyjdą wszystkie "kwiatki" bo to nowe radio i pojawia sie wersje poprawione ....moze za rok?
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Co kupic do Tira?

Post autor: tarnus »

Wojtek KR pisze: Jakoś co chwile kręcić clarfem nie muszę,
Jak to nie, przecież nie masz przestrajania płynnego z krokiem 100Hz na pokrętle zmiany kanałów jak w AT.
Wojtek KR pisze: pozatym wyświetlacz częstotliwości to nie miernik


Zwłaszcza pomiar z miernikiem jest obarczony większym błędem. A to dlatego że miernik ma swoją klasę dokładności pomiaru, przeważnie lipną a radio swoją klasę dokładności częstotliwości, Jackson dość kiepską.
Wojtek KR pisze:a radia szczególnie te nowe nie zawsze stoją w czestotliwościach
Nie odbiegaj od tematu. Nie piszemy o innych radiach lecz o AT-6666.
W AT-6666 VFO stabilizowane jest oscylatorem TCXO. Temperaturowo kompensowany kwarcowy generator.
Poczytaj na temat TCXO to może coś ci się wyjaśni.
Jackson a w zasadzie każdy prezydent z tego okresu jest ze dwie klasy niżej. Wyjątek np. współczesny Lincoln II, który też jest produkowany w fabryce Anytone na bazie AT-6666.
Wojtek KR pisze:za to cała obsługa Jacksona jest bezwzrokowa.
Żaden argument. AT-6666 jest o niebo lepszy od Jacksona, oczywiście są funkcje w AT których w Jacksonie nei znajdziesz więc mowa o tym co jest dostępne w Jacksonie. A więc przeszukiwanie kanałów w AT jest o klasę wyżej bo robisz to jednym pokrętłem zmiany kanałów w trybie częstotliwości obez odrywania ręki na pokrętło Clarifier. Clarifier można w AT-6666 wyłączyć albo nie dotykać gdyż w wystarczającym stopniu krok przestrajania 100Hz daje czytelne audio.
Wojtek KR pisze:Zawsze mozna kupic do radia miernik częstotliwości a w dużym aucie raczej miejsce sie na niego znajdzie.

Dodatkowy wydatek, dodatkowy klamot, dodatkowe połączenia, marna klasa dokładności.
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Co kupic do Tira?

Post autor: tarnus »

Caps pisze:Tak zachwalacie to AT-6666, w sumie to Lolek 2, który nie powalił ludzi.
Jackson I to klasyk, o którym nie ma co mówić. Jest jednym z lepszych radioodbiorników do mobila ze wstęgami.
Lolek nie ma demodulatora SSB jak AT i Lolek to bardziej AT-5555 czy KPO niż AT-6666 czy CRE-9900
W Lolku II demodulator SSB to jeden tranzystor produkujący pierdylion zniekształceń co bardzo słychać a w AT-6666 to prawdziwy mieszacz podwójnie zrównoważony.

Pytanie do WojtkaKR i do Capsa.
Mieliście AT-6666 w ręku? Jeśli tak to dłużej niż dzień? Skąd u was taka pewność poglądów?
Caps twierdzi w czym się po prostu myli że AT-6666 to w zasadzie Lincoln II.
Nie można prowadzić rzeczowej dyskusji z kimś kto nie wie tak naprawdę jakie są różnice, ba nawet nie używał radia.
To chyba zrozumiałe co nie?
Ostatnio zmieniony 2014-09-11, 11:52 przez tarnus, łącznie zmieniany 1 raz.
Caps

Co kupic do Tira?

Post autor: Caps »

tarnus, coś się uparł tego AT-6666?
Na filmach na "YT" radio nie powala. Zbyt nowe, żeby zachwalać. Wypadałoby poczekać, aż inni potestują, poprawią błędy i wyjdzie wersja poprawiona. Za taką cenę jaka jest teraz za AnyTone można mieć dwa Jacksony I bądź w idealnym stanie Lincoln'a I.
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Co kupic do Tira?

Post autor: AntekPabianice »

Przypominam, że to nie temat o AT-6666 :hym:
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Caps

Co kupic do Tira?

Post autor: Caps »

tarnus pisze:Pytanie do WojtkaKR i do Capsa.
Mieliście AT-6666 ręku? Jeśli tak to dłużej niż dzień? Skąd u was taka pewność poglądów? Caps twierdzi w czym się po prostu myli że AT-6666 to w zasadzie Lincoln II.
Nie można prowadzić rzeczowej dyskusji z kimś kto nie wie tak naprawdę jakie są różnice, ba nawet nie używał radia.
To chyba zrozumiałe co nie?
Zrozumiałe jest to, iż prowadząc sklep zachwala się swoje, dla własnej korzyści majątkowej np.
Pisze co widzę na filmach, co jednym słowem jest nie warte tej ceny.
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Co kupic do Tira?

Post autor: tarnus »

Caps pisze:tarnus, coś się uparł tego AT-6666?
Na filmach na "YT" radio nie powala. Zbyt nowe, żeby zachwalać. Wypadałoby poczekać, aż inni potestują, poprawią błędy i wyjdzie wersja poprawiona. Za taką cenę jaka jest teraz za AnyTone można mieć dwa Jacksony I bądź w idealnym stanie Lincoln'a I.
To ty się uparłeś. Klient pisze wyraźnie "Nie chcę starego radia, chcę coś nowego" A ty zawsze zabytki muzealne podsuwasz. I to w każdym tego typu wątku tak robisz. Zauważyłem to u ciebie nie jeden raz :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”