Radio CB na wojnę

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
bmp4
Posty: 168
Rejestracja: 2013-11-14, 12:11
Znak/ranga: 161CBF166
Lokalizacja: Piotrków Tryb Europa Cała

Radio CB na wojnę

Post autor: bmp4 »

Przecież są też pozwolenia nie drogie typu navcomm hrs autoradia, ale minus jest że musi być radio z listy pozwolenia.
ALAN 42 President George President Valery President Tommy
Sirio 5000 Turbo Sirio 4000 Megawatt Hyflex 27 BAZA- CRT VENOM 5/8
Motorola GM360 GM1200E DP3601 DMR
DM4601 DMR DP 4801DMR baofeng uvb5 Wouxun KG UV8D
Icom ICR6 ID31
odsłuch Kanał 19/28 26.555 161CBF166 Renault T520 km i Daf XF106 Super Space Cab
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Re: Radio CB na wojnę

Post autor: SQ9RNU »

Jake pisze:cassiopeia, ja tez sie ciesze ze W nam nie grozi, ale kolega z tematu zaklada ze W zawsze moze grozic ;) Takie zalozenia preppersów. Inna kwestia, ze uzyskanie licencji jest tanie, a warto ja zrobic.
Jak zrobi licencję to może hobby zmienić :)

Osobiście uważam ,że przy okazji konfliktu zbrojnego licencja będzie najmniejszym problemem i zejdzie na ostatni plan .
Zresztą tak samo jak pozwolenie na broń - kto wówczas będzie się zastanawiał czy może strzelać bo nie ma "papierka".
-=- SQ9RNU -=-
shibby
Posty: 33
Rejestracja: 2018-11-04, 19:44
Lokalizacja: Słubice

Radio CB na wojnę

Post autor: shibby »

I jak? Jakieś zakupy poczynione?
Ratpaw
Posty: 3
Rejestracja: 2017-05-16, 22:57
Lokalizacja: Gdynia

Radio CB na wojnę

Post autor: Ratpaw »

Witam

mój pierwszy post tutaj.

Również szukam radia na kryzys w rodzaju "nie ma prądu w mieście przez 7 dni". Plus druga sprawa, to przymusowy postój w korku na autostradzie. Utknąłem kiedyś w polu w kilkukilometrowym korku na A1, jak jakiś diesel się spalił na środku pasa. W aucie dwójka dzieci, jedno płacze, że chce jeść, drugie, że chce siku :) Ja miałem tylko komórkę i zabawkowe PMR-y Motoroli i dopiero wtedy zrozumiałem, że łączność to podstawa (oczywiście komórki nie działały, bo zapchały się przekaźniki w BTSach).

No więc, będę miał radyjko na bazie, w moim domu, również za zasadzie awaryjnej + czasem podsłuch co w trawie piszczy. Myślałem w pierwszej kolejności o CB i tylko o CB, bo ponoć radia amatorskie marły, jednak zrobiłem uprawnienia (do 500W, znaku jeszcze nie mam). Mam więc w sumie wolną rękę w doborze radyjka. Podobnie jak kolega prepers szukam czegoś przenośnego, ale nie tego Midlanda 42, bo to żart. W razie 'W' muszę jednak na tym móc polegać.

Ostatecznie zdecyduję się na parę w rodzaju President JFK II z alle drogo oraz na bazę pewnie Jezusa FT-857 z jakimś szpejem. Martwi mnie antena, bo mam sąsiada, który zaraz dostanie raka od samego patrzenia na bat na moim dachu ;)

Czy to dobry wybór? (tak wiem, to zależy co chcę uzyskać i ile kasy wydać)

Pozdrawiam
Vin, Gdynia
Vin, Gdynia
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7780
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Radio CB na wojnę

Post autor: Hasan-Łódź »

Wybór bardzo dobry. I jedno i drugie radio bezawaryjne, a to też istotne w "preperskim" podejściu.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Radio CB na wojnę

Post autor: kgb14 »

Zasadniczo jak ma działać bez prądu ( w sieci) to jakiś akumulator , solar np 20 W i regulator ;-)
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Ratpaw
Posty: 3
Rejestracja: 2017-05-16, 22:57
Lokalizacja: Gdynia

Radio CB na wojnę

Post autor: Ratpaw »

@kgb14

Masz rację, ja bym też dodał przetwornicę do samochodu, która nie sieje w eter. Kiedyś myślałem o generatorze, ale przecież silnik do generatora mam w swoim aucie ;)

No właśnie, auto. Ostrzegano mnie, że Hondy sieją od wspomagania kierownicy. Lektura tego forum to potwierdza. Pytanie: jak JFKII poradzi sobie z zakłóceniami od mojego Civica IX gen? Antenkę potrzebuję na max. 5 km (max!) w terenie. Co wybrać? Jak to zamontować?
Vin, Gdynia
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Radio CB na wojnę

Post autor: SP9 »

Mam FT 857 i bardzo dobrze się spisuje, nie musi siać z pełną mocą, można go wystawić na 5 w i jako cb daje radę. Mam na zapas aku żelowy 33ah i w niedługim czasie wzbogacenie zestaw o panel słoneczny. Zamiast 857 można kupić tanio 817 ... mniejsze i poręczniejsze.
Co do anteny ....dipol z pkl ki i skrzynka antenowa. Antena prawie nie rzuca się w oczy i jak ktoś nie wie o niej to nawet jej nie zauważy.
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Ratpaw
Posty: 3
Rejestracja: 2017-05-16, 22:57
Lokalizacja: Gdynia

Radio CB na wojnę

Post autor: Ratpaw »

Dopiero doczytałem co to jest pkl :)

Dzięki wszystkim! Mam jeszcze kilka pytań, ale myślę, że ogólne wytyczne już znam. Kwestia pieniążków i decyzji.
Vin, Gdynia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”