Antena CB składana/łamana na DV

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

krakowiak
Posty: 77
Rejestracja: 2013-02-11, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Antena CB składana/łamana na DV

Post autor: krakowiak »

Cześć.
Chcę kupić antenę na dach do swojego samochodu. 4x4. Wysoki, dach na poziomie 1,9m. Na środku dachu mam dziurę i zamontowaną na stałe główkę DV na kabel oczko najprawdopodobniej (poprzedni właściciel wiercił a ja nie targałem podsufitki). Obecnie na dachu siedzi Omega 27, chyba, bo po cewce na to wygląda, choć nie ma wg mnie 95 a coś bardziej około 65cm... 99% jazdy nie ma z tym problemu, wiadukty przejadę, szlabany, itp... nie ważne, niech się gnie. Problem w tym, że zdarza się raz na czas konieczność wjazdu na parking podziemny i wówczas cały cyrk, wychodzenie, wspinanie się na dach, odkręcanie motylka, pochylanie itd. Pół biedy jak lato i nie ma ciśnienia od innych kierowców, ale generalnie zawsze jest koreczek albo jak teraz deszcz, śnieg itp. Wjeżdżać z niezłożoną nie chcę - jeszcze komuś na łeb lampę zrzucę.

Nie chcę kupować mniejszej anteny... czytałem o świńskich ogonach i miałem nawet jedną. Bez sensu.
Myślałem nad Sirio Turbo 800 ale trochę droga no i podstawa nie DV. Są jakieś samołamańce na DV? Ew przejściówki?
Awatar użytkownika
161PGN590
Posty: 169
Rejestracja: 2017-07-20, 08:12
Znak/ranga: 161PGN590

Antena CB składana/łamana na DV

Post autor: 161PGN590 »

Choć ludzie patrzą się dziwnie, wjeżdżam na parkingi podziemne z anteną WA-27 bez problemu. Spuszczasz trochę szybę, wychodzisz z auta, chwytasz antenę, trzymając ją przez uchylone okno wsiadasz do auta i wjeżdżasz. Operacja zajmuje sekundy. Minus, że zimną trochę zimno tak wjeżdżać, ale w końcu wjazd na parking nie zajmuje więcej niż 1-2 minuty, więc da się wytrzymać, no i do kierowania i zmieniania biegów zostaje druga ręka, to drugi minus. Z wyjazdem tak samo. W ten sposób nie musisz jednak niczego rozkręcać, chować po bagażnikach itp. Dobrze by było, aby antena miała te 170 cm lub więcej, żebyś mógł swobodnie ją trzymać. Jak wjeżdżałem z krótszą anteną (155 cm) to trzeba było wyżej sięgać ręką i dlatego zmieniłem na 2 metrówkę. Teraz jest bajka i bez kombinacji z rozkręcaniem.
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Antena CB składana/łamana na DV

Post autor: Olo.. »

:rofl: :rofl: :shock: :shock:
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
161PGN590
Posty: 169
Rejestracja: 2017-07-20, 08:12
Znak/ranga: 161PGN590

Re: Antena CB składana/łamana na DV

Post autor: 161PGN590 »

Właśnie takie reakcje można czasami zauważyć ;-)
krakowiak
Posty: 77
Rejestracja: 2013-02-11, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Antena CB składana/łamana na DV

Post autor: krakowiak »

Hmmm... wjazdy na parkingi podziemne (czyli obecnie 99% galerii w Krakowie) to trochę jak walka o ogień. Bo o nich mówię. Jakieś tam garaże to bym olał. Ale agresja i po*** niektórych kierowców sięga zenitu. Jak złapią cię światła to jeszcze na skrzyżowaniu tuż przed wyskoczysz. O ile się nie zagapisz. Tyle, że mam tak wysokie auto, że żeby wdrapać się do anteny i sięgnąć motylka muszę otworzyć bagażnik i stanąć na zderzaku. A mam 1,8m. Przytulenie do brudnej karoserii w zimie gwarantowane. W kilku przypadkach wjeżdżam za szlaban (bo większość sklepów ma bileciki) i targam po suficie te kilka m, bo za mną już napalonych na promocję całe stado klaksoniarzy. Z resztą nie da się wyjść bo stoi się szybą pod automatem biletowym na wyciągnięcie ręki. niby trywialne ale właśnie... tak rzadko jeżdżę po galeriach tym autem, że o tym sobie przypominam dopiero jak słyszę. O cofaniu z taką przyhaczoną anteną nie wspomnę.
Pomysł z WA27 fajny, ale mi do limitu 2,1m (większość) brakuje 30cm... tak mocno jej nie wygnę. A nawet jeśli to i tak od kierowcy nie dostanę na miejsce gdzie jest zamocowana.
Nawet nie o antenę mi chodzi a o bezpieczeństwo. Widziałem kiedyś jak gość anteną drąc po suficie naruszył lampę, która potem spadła za nim na ziemię. Strach pomyśleć, co by było gdyby walnęła na człowieka. Jak nie wypali ze składaną, to albo antena na orurowanie z przodu albo uchwyt na maskę, ale szkoda mi zdejmować jej z dachu, bo odbiór jest naprawdę dobry.
Awatar użytkownika
Robson__007
Posty: 536
Rejestracja: 2012-11-26, 22:35
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Antena CB składana/łamana na DV

Post autor: Robson__007 »

Co to za auto?

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
Toyota Avensis T25 Wagon:
Radio: President Harry 3 RED tuning V2 KNKT + Astatic Road Devil
Antena: Sirio Super Carbonium


Suzuki Swift V
Radio: President Harry III White by Sinad + Densei EC 2002
Antena: Sirio Turbo 800


Sprzedam Uniden PC122XL kontakt PW
Awatar użytkownika
161PGN590
Posty: 169
Rejestracja: 2017-07-20, 08:12
Znak/ranga: 161PGN590

Antena CB składana/łamana na DV

Post autor: 161PGN590 »

WA27 wygina się bardzo mocno, gorzej z tym dostaniem się do anteny, jak musisz jeszcze otwierać bagażnik, z tym największy problem. Widziałem, jak amerykanie przywiązują sobie swoje anteny 102'' do samochodu, ale to też nijakie rozwiązanie, bo musiałbyś ją przywiązać (zahaczyć) wcześniej, a nie przy wjeździe. Dobre pytanie Robsona, co to za auto?
Awatar użytkownika
Jake
Posty: 92
Rejestracja: 2012-05-19, 21:32
Znak/ranga: SP9RFT
Lokalizacja: Europa

Antena CB składana/łamana na DV

Post autor: Jake »

Ja juz ćwiczyłem montaz anteny na dachu w terenówce i mimo świetnych parametrów stwierdzam, ze niestety takiej rozwiazanie nie zdaje egzaminu. Moj bilans to jedna urwany głowka DV, jedna połamna cewka anteny, jeden pogiety promiennik. Po zmianie auta antena wyladowała na tylnych drzwiach.
Obrazek

Tak sie zastanawiam, bo pochylenie DV jesli masz nie srube antykradziezowa a zwykly motylek, to jest w zasadzie moment. No ale jak widac kazdy ma subiektywna ocene. Samołamaniec na DV to raczej nie wytepuje bo byłby juz dwa punkty łamania, ale czy nie wchodzi w gre zmiana stopki na PL i zalozenie anteny z łamaniem? Dobrze sprawdziłaby się np. Sirio Turbo 1000 / 2000
Na pewno bedzie szybciej składac, z tym, ze taka antena w terenie bedzie Ci sie sama składać od przeszkód /gałęzi.
SP9RFT
-------------------------------------
Toyota 4Runner 3.4V6 1991
Yosan JC-850 + Sirio ML-145
iCom IC-2200 + Sirio SKB 108-960
Awatar użytkownika
Slawo13
Posty: 800
Rejestracja: 2014-06-21, 17:49
Lokalizacja: Polska

Antena CB składana/łamana na DV

Post autor: Slawo13 »

To może coś takiego dobrze znosi kontakt z przeszkodami.
http://konektor5000.pl/index.php?p1686, ... zu-90cm-wa
Mobil: Albrecht AE 485 S/KPO 532/Performer 2000/Sigma Stinger CL/TRC-474 + SG-CB 1000
Baza: KPO DX 5000 V6/Densei 2002 tuning Konektor/Astatic 104M6B/Sirio 2008/Sonar LS-350/color]
Awatar użytkownika
luki_34
Posty: 10
Rejestracja: 2019-01-02, 19:18

Antena CB składana/łamana na DV

Post autor: luki_34 »

Hej, tez szukam czegoś do terenówki pierwsze myślałem o Turbo 2000 lub Performer 800 ale podrzucili mi tą antenkę http://konektor5000.pl/index.php?p3192, ... a-do-wa-27" onclick="window.open(this.href);return false; i chyba pójdę w tę stronę razem z adapterem DV także będzie można ją złożyć a jak się zapomni sama się podda bo wydaje się dosyć giętka ;-)
krakowiak
Posty: 77
Rejestracja: 2013-02-11, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Antena CB składana/łamana na DV

Post autor: krakowiak »

Auto to Pajero II.

Znam temat anten giętkich i offroad. Tyle, że jak pisałem, w tych niewielu przypadkach gdy jednak muszę skręcić w taki parking ze szlabanem:
1. nie ma opcji skakać po aucie bo ciśnienie od innych kierowców jest, no i brud i daleko sięgać,
2. giętka antena choć by nie wiem jak giętka haruje po suficie, a tego nie chcę, bo wiem jak to niebezpieczne. Wolę, żeby antena się złożyła i trudno - zasięg stracę do czasu jej postawienia po wyjeździe (w domu zapewne) ale będzie bezpiecznie.

Obecna antena jest OK jeśli idzie o wiadukt, krzaki itp. Od roku jeżdżę i ani nie pogięta ani nie połamana. Dach też bez wgnioty. :)

Pytanie kolejne, które pewnie pokazały by tylko testy... czy świński ogon na dobrej DV na dachu nie jest lepszy od anteny na klapie tylnej czy błotniku. Bo to wydaje się alternatywą.
Awatar użytkownika
Jake
Posty: 92
Rejestracja: 2012-05-19, 21:32
Znak/ranga: SP9RFT
Lokalizacja: Europa

Antena CB składana/łamana na DV

Post autor: Jake »

A co sadzisz o antenie na PL ze skladaniem? Bo to by spelnilo dokladnie Twoje oczekiwania.
SP9RFT
-------------------------------------
Toyota 4Runner 3.4V6 1991
Yosan JC-850 + Sirio ML-145
iCom IC-2200 + Sirio SKB 108-960
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Re: Antena CB składana/łamana na DV

Post autor: Olo.. »

Jake pisze:A co sadzisz o antenie na PL ze skladaniem? Bo to by spelnilo dokladnie Twoje oczekiwania.
Ale to trzeba coś z w miarę elastycznym promiennikiem. Z sirio Turbo czy Omega są raczej sztywniejsze.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Antena CB składana/łamana na DV

Post autor: Pieczar »

Jake pisze:A co sadzisz o antenie na PL ze skladaniem? Bo to by spelnilo dokladnie Twoje oczekiwania.
Sirio SG-CB
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
krakowiak
Posty: 77
Rejestracja: 2013-02-11, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Antena CB składana/łamana na DV

Post autor: krakowiak »

Tak jeszcze... czy taka powiedzmy Sirio 1000 łamaniec podda i zegnie się sama, czy trzeba luzować cewkę? Nie miałem do czynienia z takimi antenami a teraz rzuciłem okiem na YT i zdaje się, że antena jest generalnie sztywna a poddaje się po jej odblokowaniu. Czyli po wjeździe w za niskie antena się ugnie a nie złoży...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”