Zestaw do busa

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

suchynysa
Posty: 3
Rejestracja: 2009-10-14, 21:53
Lokalizacja: PL

Zestaw do busa

Post autor: suchynysa »

Zamierzam namówić szefa do kupna CB Radia do samochodu Renault Master, jednak wiem, że budżet na ten cel nie będzie jakiś porażający. W związku z tym mam kilka pytań. Wyszperałem w necie taki oto zestaw - Alan 102 i antena Sirio As 100. Jeżdżę tym autem raczej lokalnie i CB ma służyć raczej jako informator o korkach, wypadkach, robotach jak i również o Policji. W związku z tym, że samo auto ma ok 240 cm antena nie może być zbyt długa (myślę, że maks 100cm) lub ewentualnie przyczepiana do boku (na motylku?). Budżet na ten cel myślę, że wynosić będzie ok 300 zł. Proszę o pomoc lub ewentualne przekierowanie do podobnego tematu jeśli takowy istnieje.
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Na busa bardziej poleciłabym coś co można pochylić żeby w razie przeszkody nie zgubić anteny czyli jakieś krótkie metrowe turbo. Od biedy alan 109 z rfgainem ( nie bijcie mnie ale słyszałam 2 egzemplarze i jak dla mnie ok) Nie kupuj radia bez rf-gainu bo będziesz w mieście miał jeden wielki jazgot.

Powinieneś się zmieścić w tej kwocie.

Pozdrawiam :)
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

Post autor: Mayor7 »

Dokładnie. Do miasta to radio z RF GAINEM i z filtrem ANL (trochę pomoże na zakłócenia). Wtedy też długa antena i tak traci sens. Weź sobie Lemm AT 1200 montowaną na stałe i jest z motylkiem to można pochylić. Dobrze też się stroją. Ma chyba mniej jak 130 cm to będziesz miał dobre parametry za cenę ok 80 złotych. Do tego radio za 200-250 złotych i będzie około 300 razem albo niewiele przekroczy. Radyjko możesz kupić z www.audiopioneer.pl za 230 złotych
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 742
Rejestracja: 2009-04-10, 07:57
Lokalizacja: JO91AR ( Kalisz )

Post autor: Michu »

Cb radio musi szumiec, to wszystko są szumofony. ja nie używam rf-gaina. tylko sql:) ale nie twierdze, że rf-gain to padło fajny bajer ale osobiscie uważam, że niektóre radia mają rf-gain zbędny a w niektórych naprawde potrzebny.:)
Jakis KF
Wołajcie a będzie wam dane:)
suchynysa
Posty: 3
Rejestracja: 2009-10-14, 21:53
Lokalizacja: PL

Post autor: suchynysa »

Czyli lepszym radiem byłby Alan 109?
Awatar użytkownika
west
Posty: 1050
Rejestracja: 2007-12-02, 22:41
Lokalizacja: Żółtki/Izbiszcze/DE

Post autor: west »

suchynysa pisze:Alan 109
suchynysa pisze:Jeżdżę tym autem raczej lokalnie i CB ma służyć raczej jako informator o korkach, wypadkach, robotach jak i również o Policji.
wystarczy w zupełności
Obrazek
głupota jest darem Boga,nie da się jej nauczyć
suchynysa
Posty: 3
Rejestracja: 2009-10-14, 21:53
Lokalizacja: PL

Post autor: suchynysa »

A jak ten zestaw sprawuje się w trasie. Większość jazdy to miasto ale jednak jakieś dalsze delegacje zdarzają się również od czasu do czasu. Jak to w tym wypadku wygląda. Dowiem się z jakiejś rozsądnej odległości np o Policji?
Awatar użytkownika
Xsonic
Posty: 9
Rejestracja: 2009-10-12, 10:43
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Xsonic »

Alan w trasie wygląda bardzo dobrze, oczywiście wszystko zależy od terenu i warunków atmosferycznych, generalnie nie będziesz narzekał na to radio, kupuj śmiało
Awatar użytkownika
Nemiroff
Posty: 410
Rejestracja: 2009-04-06, 07:20

Post autor: Nemiroff »

alana 109 nie polecam , jego squelch jest porazajacy . Ustawiony w okolicach godz 9 czyni radio totalnie głuchym a co za tym idzie rf gain jest nieprzydatny :( . Osobiscie polecilbym zestaw k6122 + as-100 .
Nie sztuka zabić muchę na przedniej szybie, sztuka jest zabić muchę na bocznej szybie
Obrazek
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

Nemiroff pisze:alana 109 nie polecam , jego squelch jest porazajacy . Ustawiony w okolicach godz 9 czyni radio totalnie głuchym a co za tym idzie rf gain jest nieprzydatny :( . Osobiscie polecilbym zestaw k6122 + as-100 .
Dlatego używaj RF Gaina. Ja w bliźniaku tj. Alanie 101 skręcę RF Gaina i mam spokój. I tule.

P.S. Używanie samego SQ tym bardziej w mieście to (nie będę brzydko się wyrażał...) po prostu głupota. Ciągle rozmowy ucina aż w końcu się skracasz na tyle że nic nie słyszysz. RF Gain to podstawa.

Może poza miastem w starych dobrych radiach używanie samego SQ nie jest złe... Ale tylko tyle.
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”