Skradziono President Jackson II mik EC2018.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
ramol
Posty: 542
Rejestracja: 2009-10-30, 16:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ramol »

Michał_Bayoo pisze:A co jeżeli kupimy kradziony sprzęt? Będą jakieś poważne zarzuty czy tylko konfiskują?
Jeśli udowodnią, że kupiłeś np. po bardzo korzystnej cenie, a co za tym idzie mogło zaistnieć podejrzenie co do nielegalnego pochodzenia sprzętu, to zarzut paserki pewny. Jeśli powiesz, że kupiłeś po cenie równej rynkowej itd, to od zarzutu się wybronisz, ale sprzęt skonfiskują. Tyle w dużym skrócie.
Cobra 140 GTL/Uniden PC-122 + Sirio ML-145/Sirio Silver
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

Jak okaże się że sprzęt masz kradziony i nie masz dowodu zakupu to od razu masz przybitą paserkę , dlatego byle jaka umowa uchroni ci tyłek, jeśli nie masz kwita i nie potrafisz wskazać od kogo masz towar , to może być ciepło , ewentualnie mała szkoda w połączeniu z brakiem dowodów , to mogą umorzyć , takich spraw dziennie jest setki :mrgreen:
w najgorszym wypadku spędzisz 48 na dołku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

kubaopp pisze:w najgorszym wypadku spędzisz 48 na dołku
oj Kuba przykróć wodzę fantazji ;-)
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Mati43
Posty: 259
Rejestracja: 2013-02-04, 16:26
Lokalizacja: Chwilowo Poznań

Post autor: Mati43 »

ramol pisze:
Michał_Bayoo pisze:A co jeżeli kupimy kradziony sprzęt? Będą jakieś poważne zarzuty czy tylko konfiskują?
Jeśli udowodnią, że kupiłeś np. po bardzo korzystnej cenie, a co za tym idzie mogło zaistnieć podejrzenie co do nielegalnego pochodzenia sprzętu, to zarzut paserki pewny. Jeśli powiesz, że kupiłeś po cenie równej rynkowej itd, to od zarzutu się wybronisz, ale sprzęt skonfiskują. Tyle w dużym skrócie.
hehe ich napewno będzie interesowałacena zakupu proszę Cię... Tak naprawde G ich interesuje czy kupiłeś JII za 50 zł bo okazja czy za 1000, brak kwitów ,towar w bazie kradzionych tosobie możesz tłumaczyć i nic Ci to nie da. Tak czy tak coś dostaniesz i cieszyć się jak w zawiasach chyba że sprawe umożą.
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sahim »

Mati43 pisze: hehe ich napewno będzie interesowała cena zakupu proszę Cię... Tak naprawde G ich interesuje czy kupiłeś JII za 50 zł bo okazja czy za 1000, brak kwitów ,towar w bazie kradzionych tosobie możesz tłumaczyć i nic Ci to nie da. Tak czy tak coś dostaniesz i cieszyć się jak w zawiasach chyba że sprawe umożą.
Cena zakupu jest istotna - jak wyżej napisał Michał. Dawno temu miałem taką sytuację z zakupem telefonu z allegro, cena była istotna - bo jeśli mniej więcej rynkowa to odpadł zarzut świadomego paserstwa. Istotne było też że zakup przez allegro - bo aukcja to dowód sprzedaży, gdyby nie ten dowód - trzymaliby mnie 48 a w domu rewizja. Dla mnie skończyło się przepadkiem tego telefonu i niczym więcej. Co do odzyskania pieniędzy mogłem jedynie wytoczyć sprawę cywilną sprzedawcy, ale okazał się rozsądny i zwrócił bez problemu, ponoć sam kupił nieświadomie lewiznę.
Mati43
Posty: 259
Rejestracja: 2013-02-04, 16:26
Lokalizacja: Chwilowo Poznań

Post autor: Mati43 »

O ile w 48 zdąża uzyskać nakaz przeszukania co nie jest takie proste.
Baza: Yaesu Ft DX1200 + Mantova sigma Turbo 5/8
Mobil MB: Kenwood TS 480+sirio Megawat 4000
Mobil G.Vitara:At 6666 + Wa 27
Mobil Jeep YJ: At6666+Wa 27
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

cassiopeia pisze:
kubaopp pisze:w najgorszym wypadku spędzisz 48 na dołku
oj Kuba przykróć wodzę fantazji ;-)
a co ty myślisz ???? gdy ujawnią w czasie kontroli że radio pochodzi z kradzieży ,gdy występuje podejrzenie że ty dokonałeś tego czynu jedziesz na komisariat , i policja ma prawo zatrzymać cię do przesłuchania przez 48h bez zezwolenia prokuratora , uwierz mi wiem coś o tym :mrgreen: :mrgreen:
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
ramol
Posty: 542
Rejestracja: 2009-10-30, 16:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ramol »

Mati43 pisze:O ile w 48 zdąża uzyskać nakaz przeszukania co nie jest takie proste.
Mogą praktycznie "od ręki" dostać od dowódcy jednostki. Nie muszą nawet iść do prokuratora. Jakby mieli "podejrzenie", że próbujesz spuścić trefny towar w klopie lub go zjeść, to mogą wjechać bez nakazu na tzw. uzasadnione podejrzenie. Później dopiero legitymizują przeszukanie u prokuratora. Jak prokurator odmówi takiego zezwolenia, to możesz ich sądzić o odszkodowanie za niezasadne przeszukanie. Powyższe w dużym skrócie.
Cobra 140 GTL/Uniden PC-122 + Sirio ML-145/Sirio Silver
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

No tak...ale osobiście wątpię czy będzie sie im chcieć robić komuś wjazd na chatę o cb radio
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

zazwyczaj to jest tak że jak znajdą np. walnięte cb radio to bierze się pod uwagę wszystkie zgłoszone kradzieże w danym rejonie i często jest tak że jeden czyn , rozwiązuje kilkanaście spraw tak było z moim cb , radia nie znaleźli ale gość się przyznał że moje radio to też jego zasługa , a przyznać się nie problem są na to skuteczne metody ;-) :mrgreen: :-P
ML145 +DNT Strato FM
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Będą, będą. Tu chodzi o wykrywalność.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

kubaopp pisze:uwierz mi wiem coś o tym
:rofl: :rofl: :rofl:
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Jerzy Grzywka
Posty: 185
Rejestracja: 2012-09-04, 12:59
Lokalizacja: JO90SG

Post autor: Jerzy Grzywka »

Radio już wróciło do mnie. :mrgreen: Po 4 miesiącach nieobecności.
Awatar użytkownika
artega7
Posty: 382
Rejestracja: 2012-08-31, 18:52
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: artega7 »

Radio już wróciło do mnie. :mrgreen: Po 4 miesiącach nieobecności.
Jak udało ci się go znaleźć?
Mobil 1: President HARRY III by Konektor + Sirio Turbo 5000 + Uniden BC23A
Mobil 2: AnyTone SMART+ Sirio ML-145 Mag + Uniden ESP-12
Mobil 3: ALINCO DR-135-DX by Konektor + SIRIO T-3 27 + Uniden ESP-5
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Tomasz_Olkusz pisze:Radio już wróciło do mnie. :mrgreen: Po 4 miesiącach nieobecności.
Łooo :-D no to super :!: mów w jaki sposób :-)
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Zablokowany

Wróć do „Małopolskie”