jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

CCL
Posty: 4
Rejestracja: 2016-02-17, 14:45

jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: CCL »

Dzień dobry Panowie.
Nie ma co kombinować z policjami, uke, itp. UKE to już nie jest to samo co PIR i PAR w latach 90, kiedy to ganiali jak opętani po mieście i namierzali stacje bez licencji. Wtedy mieli na to czas, bo nie było internetów, GSMów i miliona innych kanałów komunikacji elektronicznej. Jedyną rozrywką leśnych dziadków ze Świętokrzyskiej było więc szukanie tych co nie mieli papierów na CB i tych, którzy parali się budową i użytkowaniem nadajników UKF. Sam należę do pokolenia, które właśnie latach 90 bawiło się owymi nadajnikami ;)
W tamtych czasach, na CB takich jak ten nasz obecny było dosłownie na pęczki, bo samych stacji było od groma, więc statystyka była bezwzględna. Był moment kiedy w Krakowie i okolicznych wioskach według nieoficjalnych szacunków było w użytku ponad 30 tysięcy sztuk CB.
W każdym razie dewiantów pacyfikowało się szybko i krótko. Namierzało się i zwyczajnie obijało mordę. Jeśli warunki techniczne pozwalały wyjść na dach bloku, to dodatkowo odkręcało się wtyczkę od anteny i puszczało się w radio 25KV (sklepów z paralizatorami jeszcze nie było, więc trzeba było sobie zrobić samemu z trafopowielacza wyprutego z telewizora). Chłopaki z serwisów na Karmelickiej i Bronowickiej mieli potem co robić ;) Aczkolwiek bardzo często wystarczyło podjechać pod dom i powiedzieć delikwentowi, żeby wyszedł. Po takich akcjach był spokój.
Dlatego nie ma co deliberować o policji, tylko zwyczajnie psychola dojechać i dać liścia w pysk. Tyle tylko, że tu mamy do czynienia z umysłowo upośledzonym, który może na przykład wyciągnąć nóż, więc lepiej żeby było nas przynajmniej dwóch.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: SP9 »

Danie liścia w pysk - to napaść i naruszenie nietykalności cielesnej, celowe uszkodzenie czyjegoś radia....to niszczenie mienia..a to co on robi to znikoma szkodliwość społeczna i naprawdę nie ma to znaczenia czy gość jest zdrowy czy nie - jemu nic nie mogą zrobić, musieli by naprawdę mocno naciągnąć kodeks by zakwalifikować to pod czyn nieobyczajny, nie obraża nikogo, zakłóca tylko 19 - radiowym pasmie, które nie jest chronione - masz go dość, nie chcesz słuchać - wyłącz radio lub zmień kanał i tyle. Można mu tylko robić na złość dzwoniąc na policje, podawać nr rej samochodu, którego kierowca jest prawdopodobnie pod wpływem alkoholu lub innych środków - o czym może świadczyć jego zachowanie - niech sprawdza .
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
wojteketjow
Posty: 150
Rejestracja: 2014-01-20, 18:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: wojteketjow »

CCL pisze: Dlatego nie ma co deliberować o policji, tylko zwyczajnie psychola dojechać i dać liścia w pysk. Tyle tylko, że tu mamy do czynienia z umysłowo upośledzonym, który może na przykład wyciągnąć nóż, więc lepiej żeby było nas przynajmniej dwóch.
A może lepiej trzech, w tym dwóch z nożami?
Na pewno myślałeś o tym co piszesz?
Walker mod. Konektor + Megawatt 4000 + FireStik FL-3 + Sirio T-3 27 + KONEKTOR MINI 40
był: Teddy, Megawatt 3000, AS 100
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: cassiopeia »

CCL, ostudz zapal i język.
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
Misior1993
Posty: 296
Rejestracja: 2014-01-07, 00:16
Lokalizacja: Kraków/Mielec

jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: Misior1993 »

Tak jak juz pisałem wcześniej, rozwiązania siłowe nie wchodzą w grę ponieważ człowiek ten jest chory i nie dość ze może nam zrobić krzywdę to jeszcze znając nasze kochane prawo delikwent który zabrałby sie do bicia go mógłby być potem ciągany po sądach przez długie lata.

Pomysł ze przekraczaniem mocy nie jest głupi ale obawiam się ze nie zda egzaminu. Słychać go tak pięknie i daleko tylko dlatego że nadaje z wysokich punktów w Krakowie (np parking na dachy Bonarki). Na aucie ma zwykłą MLke na magnesie więc domyślam sie że i radio jest zwykłym antymiśkiem :-/
MOBIL: Johnny II ASC (Tuning Konektor) + Sirio Turbo 2000 + Uchwyt nie do końca relingowy ;)
BAZA: Intek HR5500 + Sirio GPE-27 5/8 + FD1818 + Xbox 203W

Uniden UBC125XLT
darmal
Posty: 28
Rejestracja: 2013-10-16, 19:58
Lokalizacja: Kraków

jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: darmal »

Dokładnie, kwestia problemów z prawem była już omawiana, ale tego że gość może okazać się silniejszy chyba nikt nie przemyślał. Co do radia to może i masz rację, ale nie zawsze nadaje z wysokich punktów. W grudniu dojechali go na BP na Bora Komorowskiego, a przecież obok ma piętrowy parking na Krokusie, kawałek dalej osiedle domków jednorodzinnych, gdyby między nie wjechał to pewnie nikt by go tam nie szukał, tylko po parkingach przy Krokusie, Aquaparku i Multikinie by wszyscy jeździli, nie mówiąc już o górnych partiach Oświecenia. Wybrał jeden z najniższych punktów w okolicy. A słychać go było do tego stopnia, że z całego miasta się ludzie zjeżdżali jak padło hasło gdzie jest. Nie wiem czym się kieruje przy wyborze miejsca. Fakt Bonarkę też lubi. Nawet chyba dzisiaj tam był, bo w okolicy było go bardzo dobrze słychać. Niestety spieszyłem się do domu i nie miałem czasu tam jechać, ale ktoś podobno pojechał, tylko nie wiem jak się sprawa skończyła. Choć ma koło Bonarki jeszcze jakąś miejscówkę - jakieś 2 tygodnie temu też go tam elegancko było słychać a jak na parking pojechałem to go nie było, a nadawał cały czas. A w okolicy nie ma innych wysokich punktów i mimo to słychać go było elegancko.
gb66
Posty: 50
Rejestracja: 2015-09-09, 10:16
Lokalizacja: Kraków

jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: gb66 »

@darmal: ja tam w okolicy znam jeden całkiem fajny punkt. Wydaje mi się, że nawet wyższy od Bonarki...
Były: Onwa Mk1/MK2 mod, Yosan JC-2204, Dragon SY-485, Alan 87, AT-5555N
Jest: Mobil - Lafayette Trucker + Sirio Turbo 1000
KF: Yaesu FT-897 +MAAS SPS-30 II + LW + J-pole 2/70
drJekyll
Posty: 1
Rejestracja: 2016-03-02, 17:42

jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: drJekyll »

Ja mieszkam 13 km w linii prostej od bonarki i bardzo dobrze typa słyszę pod swoim domem. Przykładowo wczoraj około godziny 7:50 nawijał. Słyszę go bardzo wyraźnie mimo że radio i antenę mam raczej przeciętne.
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: edek1977 »

Antena dobra ml-145, ale umiejscowienie takie sobie, ma ją na skraju z tyłu dachu więc go słychać lepiej do przodu.
Przeważnie to co słychać na co dzień to króciaki florida, missuri w porywach hustler albo niekorzystnie zamontowane np. do lusterka czy zderzaka - 90% takich anten . W dodatku ludzie nie sprawdzają okresowo instalacji, puści lutowanie we wtyczce, coś lekko urwie itd.
Dlatego na tym tle gość z znteną 1,5 metrową wydaje się być jakimś niezwykłym zjawiskiem jakby miał nie wiadmo jaki sprzęt.
Kiedyś jechałem od Huty i gość się pytał jak go słychać, właśnie wyjeżdża z galerii Kazimierz, ja byłem pod M1, słychać go było jakby był koło mnie, zapytałem z czego tak ładnie nadaje, odpowiedział: president teddy + ml-145. Tak właśnie jest jak są dwie 1,5 metrówki poprawnie zamontowane.
ideaprofit
Posty: 2
Rejestracja: 2015-12-07, 09:51
Znak/ranga: pl

jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: ideaprofit »

Rejestracja znana jest już wszystkim, marka i model, miejsce zamieszkania (os.Zgody), miejsce pracy ul. Skotnicka, wzrost ok 200cm, imię i nazwisko, wiek 28 lat, nr polisy ubezpieczeniowej, nawet imię matki. Można już zobaczyć zdjęcie samochodu jak się wygoogluje po nr tablicy. A po wpisaniu imienia i nazwiska nawet jego zdjęcie na portalach społecznościowych. Wszyscy mówią że chory psychicznie, a jednak ma uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. I co ...... i chu.... , chu...., chu.... chu.... jak by to zacytować klasyka.
darmal
Posty: 28
Rejestracja: 2013-10-16, 19:58
Lokalizacja: Kraków

jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: darmal »

Cóż kolego, nie wiem jak to teraz wygląda, ale dawniej na kat. B nie wymagali żadnych badań psychologicznych, jedynie lekarskie, ale wykonywały je ośrodki szkolenia i to taki pic na wodę był, dostał taki bezterminowe i się cieszy. O ile w ogóle ma, bo to że jeździ to jeszcze o niczym nie świadczy, mało to ludzi bez prawka śmiga?

Co do samego osobnika to coś się nie zgadza. Kilka postów wcześniej kolega, który go zlokalizował na Bonarce i śledził (więc jak mniemam widział z bliska) twierdził, że to gość po 40 i że prawdopodobnie nie pracuje tylko utrzymuje się z jakiejś renty. Raczej 2-metrowego 28-latka ciężko pomylić z ponad 40-letnim rencistą. Może ich dwóch korzysta z samochodu albo np samochód jest nieprzerejestrowany.

Jak wygooglam imię i nazwisko to mi jakiś chirurg o tych samych personaliach wyskakuje, ale to chyba nie on :shock:
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: cassiopeia »

Kryminalne zagadki Krakowa :rofl:
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: marekb »

A może ich jest dwóch ,albo co gorsze jeszcze więcej.
Bumelant

jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: Bumelant »

Jeden jest i ma na imię na P. a nie na M. - olewać. To nie jest jakaś mocna stacja. Nawet jak pojeździsz po Skotnickiej w gugielu to widać dziada :lol: Niemniej jednak siara - szczególnie dla gości przejeżdżających to miasto - tym bardziej, że jest nas miłych radiowców tutaj multum. Każde miasto niestety ma swoją paranoję... Wróciłoby się chętnie do zezwoleń jak dawniej i byłby spokój. Jak się okazuje nie był to zły pomysł.
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: AntekPabianice »

Bumelant pisze:Niemniej jednak siara - szczególnie dla gości przejeżdżających to miasto
Może przesadzacie? ;-)
Tyle razy jeździłem przez Kraków i nic nie słyszałem. :mrgreen:
Albo to nie aż tak mocna stacja i na obemwodnicy nie słychać
:-P
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Małopolskie”