Zwiększone szumy w Krakowie na 19-tym

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
moogoom
Posty: 65
Rejestracja: 2012-04-18, 21:14
Lokalizacja: Myślenice - małopolska

Zwiększone szumy w Krakowie na 19-tym

Post autor: moogoom »

Witam !

Chciałbym Was podpytać czy też zauważyliście od jakiegoś czasu (ok 3 m-cy) w Krakowie zwiększone szumy na 19-tym kanale?
Pytam bo podejrzewałem na początku problemy ze swoim raiem ale popytałem kilku kolegów latających na mobilach i też potwierdzają, że tak jest...

Teraz druga sprawa. Od mniej więcej tego samego czasu praktycznie mało kto się odzywa na 19-tym. Też to zauważyliście? Czasami pytam się o drogę kilka razy i totalna cisza...

Dajcie znać czy macie podobne odczucia czy tylko ja się wstrzelić nie mogę lub... faktycznie radio powinno odwiedzić serwis.

Pozdrawiam. :-D
Pablo

Mobilis in Mobili - Ruchome w Ruchomym.
---------------------------------------------------
VW Touran z zestawem: Uniden Pro 520 XL + SIRIO ML-145
Bumelant

Zwiększone szumy w Krakowie na 19-tym

Post autor: Bumelant »

Umyć uszy, radio do serwisu lub najlepiej kupić nowe :rofl: A tak na poważnie - podstawa super działa. Powiedziałbym nawet mniejsze szumy tła jak zwykle. Być może podwyższone warunki propagacyjne przeszkadzają 19stkowiczom. Leci z karnisza cały świat od pewnego czasu. Przez dzień to na 19 masz Włochów, Ukrainę, Rosjan, Francuzów - oni piorą 9 na plusie nawet czasami. Masz jeszcze do tego "mecyki" - siedzą oglądają ludzie.
Awatar użytkownika
moogoom
Posty: 65
Rejestracja: 2012-04-18, 21:14
Lokalizacja: Myślenice - małopolska

Zwiększone szumy w Krakowie na 19-tym

Post autor: moogoom »

Jak to mówią starzy górale: " jedna jaskółka wiosny nie czyni..." zatem poczekam na inne odpowiedzi zanim wyrobię sobie zdanie na ten temat, ale... dziękuję za odpowiedź. :-D
No dobra... W takim razie co z drugą częścią mojego pytania... ?

Też mam uszy umyć ? Pytanie jest poważne, bo latam jedna trasą codziennie, a coraz mniej ludzi cokolwiek wrzuci w ten (19) kanał...
Pablo

Mobilis in Mobili - Ruchome w Ruchomym.
---------------------------------------------------
VW Touran z zestawem: Uniden Pro 520 XL + SIRIO ML-145
Bumelant

Zwiększone szumy w Krakowie na 19-tym

Post autor: Bumelant »

A co to za trasa? Wpadnij na radio teraz jestem to możesz sobie przetestować. Moja lokalizacja północ Kraków - stacja bazowa oczywiście. Radio KF. Jak nie to rano na 26 podbij do chłopaków bo ja to w sumie rzadko jestem na podstawie.

ps. właśnie jest festiwal bekania i miałczenia :shrek: Jak ja lubię to zoo na 19
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Zwiększone szumy w Krakowie na 19-tym

Post autor: killer »

Na dzisiejszy dzień o drogę trudno się dowołać, tak z 3-4 lata temu jeszcze to sprawnie funkcjonowało ale od dłuższego czasu zauważyłem że koledzy są tylko w ciężarówkach i sobie nawzajem odpowiadają dzięki czemu mając dobrą antenę możesz z informacji skorzystać nie podnosząc mikrofonu.

Zapomnij że odpowiedzą ci jak droga, gdy cie nie widać. Musisz się minąć byś został przydzielony do odpowiedniej grupy i wtedy odpowiedź zostanie Ci udzielona albo nie - w zależności od grupy.
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Zwiększone szumy w Krakowie na 19-tym

Post autor: cassiopeia »

przy takich zakłóceniach propagacyjnych sam wyłączam radio. podejrzewam że inni tez dlatego cięzko się dopytać o drogę ;-)
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Zwiększone szumy w Krakowie na 19-tym

Post autor: Olo.. »

Ja mam radio włączone cały rok. Czy jest propa czy nie nie czuję różnicy. :mrgreen:
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Zwiększone szumy w Krakowie na 19-tym

Post autor: AntekPabianice »

Olo.. pisze:Czy jest propa czy nie nie czuję różnicy. :mrgreen:
Aż tak skręcone? :mrgreen:
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Re: Zwiększone szumy w Krakowie na 19-tym

Post autor: Olo.. »

AntekPabianice pisze:
Olo.. pisze:Czy jest propa czy nie nie czuję różnicy. :mrgreen:
Aż tak skręcone? :mrgreen:
Co Ty.... Po "tuning Konektor" :shrek:
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Bumelant

Zwiększone szumy w Krakowie na 19-tym

Post autor: Bumelant »

No wracając jeszcze do tematu. Ja sporo podróżuje, ale głównie nocą. Zawsze jak pytałem - otrzymywałem sensowną odpowiedź. Być może koledzy furmany brali mnie za "swojego" bo mało kto się tłucze po nocy. Nie wiem jak jest w dzień - omijam szerokim łukiem 19. Sporo ludzi uciekło też na PMR i 2 metry. W dzień też dość sensownie działa Yanosik w przeciwieństwie do nocy stąd też może przyczyna tego stanu rzeczy.

I jak kolego - zdiagnozowałeś sprawę?

Rano kanał 26 tzw. "poranna zmiana". Wieczorem rozmowy bazówek toczą się głównie na 7,13. Jest też tutaj północna część Krakowa tzw. kanał "parafialny" 38. Podbij - breakuj - chętnie koledzy udzielą Ci informacji czy dobrze "idziesz" w eter. Tu są porządne Cibiści :musik:

Pozdr!
smugler
Posty: 274
Rejestracja: 2016-01-03, 13:06
Znak/ranga: dkc063

Zwiększone szumy w Krakowie na 19-tym

Post autor: smugler »

Propagacja dawała czadu, ostatnio wpadła mi Odessa na AMie.
Baza: Alan87 + Sirio 27d dipol
Mobil: Yosan Micro + CB PIRAT helikalna/Peiying CB003/Thunderpole TANK WHIP
--------------------------/MIASTO/------------/TRASA/------------/MOBIL-DX/---------
Awatar użytkownika
SM147
Posty: 118
Rejestracja: 2015-11-29, 21:05
Znak/ranga: SP9WAT
Lokalizacja: KO00AA

Zwiększone szumy w Krakowie na 19-tym

Post autor: SM147 »

Potwierdzam słowa bumelanta :D
Awatar użytkownika
moogoom
Posty: 65
Rejestracja: 2012-04-18, 21:14
Lokalizacja: Myślenice - małopolska

Zwiększone szumy w Krakowie na 19-tym

Post autor: moogoom »

Do tej pory jak jeździłem mobilem to mój uniden zawsze był ustawiony: SQ - pokrętło na godz 11:00, a RF Gain na godz. 13:00. Wycinał szumy idealnie, a wszyscy twierdzili, ze mnie słychać na "5" (oczywiście w rozsądnej odległości). Teraz mam SQ - na godz. 13-14:00, a RF Gain na godz. 11-12:00 i dalej się jeździć nie da bo trzeszczy.

Wystarczy, ze wyjadę 5-10 km za Kraków i mogę wszystko poustawiać jak na początku. Wtedy jest OK.
Dla tego zapytałem kolegów z forum czy może ktoś nie odnotował podobnych problemów....

P.S. Niestety pracuję w takich godzinach, ze trudno mi się wbić na 26 w okolicy Krakowa w innych godzinach jak 04:00 - 06:00 i po 19:00 (w drodze do domu)...
Pablo

Mobilis in Mobili - Ruchome w Ruchomym.
---------------------------------------------------
VW Touran z zestawem: Uniden Pro 520 XL + SIRIO ML-145
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Zwiększone szumy w Krakowie na 19-tym

Post autor: edek1977 »

Z radiem masz wszystko ok, propagacja daje się ostatnio we znaki w Krakowie. Co do 19 to właściwie graniczy z cudem uzyskać pożądane informacje, bo albo leci reklama, albo ktoś wylewa swoje żale, albo inna głupota czy nieświadomość - blokowanie kanału na prowadzenie do celu czy zwykłe złośliwe gadulstwo.
smugler
Posty: 274
Rejestracja: 2016-01-03, 13:06
Znak/ranga: dkc063

Zwiększone szumy w Krakowie na 19-tym

Post autor: smugler »

a co to sie teraz na 22 odwala w krakowie, slyszycie tego turasa?
Baza: Alan87 + Sirio 27d dipol
Mobil: Yosan Micro + CB PIRAT helikalna/Peiying CB003/Thunderpole TANK WHIP
--------------------------/MIASTO/------------/TRASA/------------/MOBIL-DX/---------
ODPOWIEDZ

Wróć do „Małopolskie”