stacje bazowe w Opolu

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

W Opolu wogóle są jakieś stacje na CB :?:
Zapluć się można a nikt nie odpowie
YIP YIP
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

hjeniu, :evill:
Ja wracam do domu ok 17 lub 18 . Wiec nie spodziewaj się , że wcześniej będę na radiu .
Poza tym Paweł Opole oczywiscie ale on to dopiero nie ma czasu .... na KF ostatni zdaje sie rzadko bywa a co dopiero na CB.
Poza tym jest jeszcze co najmniej 2 stacje ale te to juz na prawdę okazjonalnie się włączają .
W weekendy i owszem jak jestem domu to cały czas 19 jest włączona . ( po pracy nasłuch na tym kanale tez prowadzę ) .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

Cały sezon od kwietnia do października w Opolu byłem mniej więcej 5 razy w tygodniu o różnych godzinach (rano wieczór w dzień i w nocy :mrgreen: ) wywołałem Cię dwa razy (raz na bazie raz w mobilu) i to by było na tyle stacji bazowych w Opolu na paśmie CB.
Obawiam się że aktywność naszych stacji klubowych w całej PL jest podobna.
:mrgreen:

ps. z Pawłem rozmawiałem ... ostatnio w czwartek ;-)
YIP YIP
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

hjeniu, ja w czwartek nie miałem radia ...i właściwie idzie 3 mies, kiedy nie mam ale w tym tygodniu powinienem już mieć
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

kgb14 pisze:ja w czwartek nie miałem radia
na przemienniku rozmawiałem.


Nie wiem może zróbmy na wiosnę zawody DX. Może zacznijmy być trochę aktywni radiowo. Na ostatnim zlocie dzwoniłem ze 3 razy że nie dojadę ale jestem w zasięgu i możemy zrobić łączność.
Usłyszałem że "generalnie to piecze się kiełbasa i kręci się dipol i nikogo nie ma przy radiu". Była godzina 14. Na lotnisku w KTW stałem do późnego wieczora. Zrobiłem ok. 50-60 QSO, słyszałem wywołania różnych klubowych stacji (BD ZT EE NT KTW). CBF nie słyszałem a w sezonie DXowym jestem na paśmie mocno aktywny.
YIP YIP
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

a się ruszyło ..... pojawił sie kolega Michał z Turawy k/ Opola i kolega Radek z osiedla ZWM mieszkajacy k. Pawła ..... pracuje przeważnie na alanie 555 .... pięknie to od niego idzie . Myśle , ze w Ciagu ok 2 miesiecy ,,odpali'' baze kolega Tadeusz z Niemodlina z którym miałeś okazję rozmawiać .
Ludzie do dzieła ... wczoraj rozmawiałem właśnie z dwoma stacjami bazowymi z okolic opola ( z w/w ) aż mnie zatkało jak dwie bazówki w jeden dzień ( 26.03.2011) .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kilobajt
Posty: 476
Rejestracja: 2010-01-11, 22:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: Kilobajt »

Spacerując dzisiaj po mieście (centrum) zauważyłem na dachach kamienic bardzo dużo anten bazowych. Niektóre widać że stare i pogięte inne ??

Część anten była na KF ale kilka było na CB.

Ciekaw jestem czy to pozostałości po dobrych czasach czy po prostu dużo osób chce być anonimowych i się nie udziela?
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

pozostałości ....nie czynne .
Teraz najbardziej bazowy jest ,,Bar sobótka we Wrzoskach '' :lol: :lol:
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Hummer130
Posty: 794
Rejestracja: 2011-04-14, 15:33
Lokalizacja: JO90NF / Sosnowiec

Post autor: Hummer130 »

Muszę tam wpaść z ciekawości co mają dobrego bo pani nawet ładnie zachwala i kilku kierowców mówiło że ok.
Jesteś bardzo wiele wart jeśli walczysz ze swoimi słabościami.
Awatar użytkownika
Kilobajt
Posty: 476
Rejestracja: 2010-01-11, 22:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: Kilobajt »

Hummer130 pisze:Muszę tam wpaść z ciekawości co mają dobrego bo pani nawet ładnie zachwala i kilku kierowców mówiło że ok.

He??
Awatar użytkownika
Hummer130
Posty: 794
Rejestracja: 2011-04-14, 15:33
Lokalizacja: JO90NF / Sosnowiec

Post autor: Hummer130 »

No nie... z opola i nie wie kto najgłosniej krzyczy na całe opole i okolice ;-) .

[ Dodano: 2012-01-16, 18:49 ]
kgb14 pisze:a się ruszyło ..... pojawił sie kolega Michał z Turawy k/ Opola i kolega Radek z osiedla ZWM mieszkajacy k. Pawła ..... pracuje przeważnie na alanie 555 .... pięknie to od niego idzie . Myśle , ze w Ciagu ok 2 miesiecy ,,odpali'' baze kolega Tadeusz z Niemodlina z którym miałeś okazję rozmawiać .
Ludzie do dzieła ... wczoraj rozmawiałem właśnie z dwoma stacjami bazowymi z okolic opola ( z w/w ) aż mnie zatkało jak dwie bazówki w jeden dzień ( 26.03.2011) .
A z Niemodlina ktoś grzeje na #28. Jkiś starszy gość. Miałem "break'ować" i tel słuzbowy się rozdzwonił dzisiaj tak że skończyłem rozmawiać w Nysie :-(
Jesteś bardzo wiele wart jeśli walczysz ze swoimi słabościami.
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

koleś na 28 w Niemodlinie :shock: :?: Są koleżanki spod niemodlina ale z samego Niemodlina to pierwsze słyszę ...wątpię czy mój kolega bazę otworzył ponownie ....młody , stary ?
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Hummer130
Posty: 794
Rejestracja: 2011-04-14, 15:33
Lokalizacja: JO90NF / Sosnowiec

Post autor: Hummer130 »

Nie wiem czy Niemodlin. Najlepiej było słychać na wylocie w kier Nysy. Niestety telefony mi się rozdzwoniły i nie pogadałem nawet. To jakis starszy goś bo rozmawiał z równym sobie wiekiem i tematy typu kurki, rosołki, zdrówko, ogólnie ożyciu na zaciszu. (tego drugiego nie odbierałem). A dzissiaj musze wam powiedzieć że obejrzałem wlocik dk 45 do Opola i ilość anten powala. Powiem jedno jet grubo. (tylko cicho). na skrzyzowaniu Pruszkowskiej z .... (zaraz odbija się na światłach na wrocławską) to zarejestrowałem 3 albo 4. Jak się stanie tyłem do castoramy to na wieżowcach chyba 4 i jadąc z casto do leroy merlin nie wiem jaka to ulica ale na na przeciwko zusu w zdłuz wrocławckiej to na wieżowcu to nawet jakaś delta (na rotorze patrzy na okolice). więc musze pochylić czoła że w opolu jest grubo.

[ Dodano: 2012-01-18, 18:09 ]
A i to osiedle za media markt też kilka. To czemu tak cicho u was?

[ Dodano: 2012-01-18, 18:15 ]
Przypomniałem sobie jeszcze ul. NYsy Łuzyckiej (po drugirj stronie wiezienie jest) tam też kilka anten stoi ale niektóre to chyba cyfrówki.
Jesteś bardzo wiele wart jeśli walczysz ze swoimi słabościami.
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

No włąśnie czemu jest cicho ...... :-/ :?:
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Hummer130
Posty: 794
Rejestracja: 2011-04-14, 15:33
Lokalizacja: JO90NF / Sosnowiec

Post autor: Hummer130 »

Już wiem jestem tam w godzinach pracy. Przecież sam w pracy. A w week coś tam słychać u was?
Jesteś bardzo wiele wart jeśli walczysz ze swoimi słabościami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opolskie”