Niespodziewany SPOT - Warto 17.04.2010 godz. 12.00 KAROLINKA

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

b.w
Posty: 466
Rejestracja: 2009-11-04, 20:22
Lokalizacja: Opole

Post autor: b.w »

Dzięki chłopaki za spotkanie. Spot niespodziewany ale za to udany :-P
kgb14,
kgb14 pisze:Jeszcze raz ją rozbiorę
znaczy się, że już już po jednym razie jesteś?? Jak tam SWR na Twoim mierniku???
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

b.w, zasadniczo to cuda pokazuje na tej antenie .

Wkręciłem na wszelki wypadek ml-145 i ok w granicach 1,3 w całym pasmie nawet chyba gdzieś tam 1,1 pokazało.

A na tej antenie to raz pokazuje 2,5 raz 3,0 raz 3,3 na różnych kanałach . co ciekawsze jak w końcu zdecydowałem się ciąć i przyciąłem ok 2 cm to swr był jeszcze większy .


Raz rozebrałem . Przy okazji okazało się ,ze klamka tak zespawana z reszta anteny , że ją urwałem pomimo wcześniejszego spryskania odrdzewiaczem . Rozwierciłem ją . Namęczyłem sie jak głupi . ( teraz jest śruba ).

Wszędzie była sól .
niestety do samej cewki sie nie dostałem - tzn dostałem ale tylko od spodu , jakoś nie mogłem odkręcić góry . Musze tego poszukać gdzieś na forum .
Zachowanie takie wskazuje po konsultacji z Jankiem na to , że może gdzieś być zimny lut , który raz przepuszcza a raz nie .

Chcesz ja kupić -- bo ja nie mam nerwów do takich napraw :evill: :?:
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

kgb toż Ty założyłeś tą antenę na jesień. Nowa była? Takie cuda po zimie?
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
b.w
Posty: 466
Rejestracja: 2009-11-04, 20:22
Lokalizacja: Opole

Post autor: b.w »

kgb14 pisze:Chcesz ja kupić -- bo ja nie mam nerwów do takich napraw
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mi tam na ML-ce pokazało 1,2 także myślę że chyba na razie przy niej zostanę :mrgreen:
Wychodzi na to że firma sirio schodzi z jakością produktów. :-/
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

orba pisze:kgb toż Ty założyłeś tą antenę na jesień. Nowa była? Takie cuda po zimie?
nowa kupiona od skrzydła .

tu macie trochę więcej viewtopic.php?p=104789#104789
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
b.w
Posty: 466
Rejestracja: 2009-11-04, 20:22
Lokalizacja: Opole

Post autor: b.w »

Lipa tym bardziej, że nie jest to niskobudżetowa antena. Powiedział bym że może trafiłeś na taki egzemplarz, ale po przebojach z AS-ką utwierdzam się w przekonaniu, że sirio zaczyna robić coraz słabsze anteny. Pozostaje nadzieja, że uda Ci się dotrzeć do cewki, poczyścić/polutować i zabezpieczyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opolskie”