Zasilacz od konsoli x-box

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
misiekELBLAG
Posty: 155
Rejestracja: 2009-08-29, 06:50
Lokalizacja: JO94QD

Post autor: misiekELBLAG »

maroosz pisze:misiekELBLAG, nie masz multimetru??

akurat nie :/



**************


dziala!!

ucialem 3cm dalem i zaskoczylo ;))

pewnie zwarcie bylo..

dzieki za uwage !! ;))
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

standardowo jak się pokazuje czerwona lampka oznacza zwarcie...
Obrazek
Awatar użytkownika
SWL
Posty: 5
Rejestracja: 2010-06-27, 19:34
Lokalizacja: JO94JC

Post autor: SWL »

Popieram wszelkie inicjatywy twórcze, ale jest tu wielkie zaprzeczenie.
Z jednej strony twierdzisz, że nie szkoda Ci radia za 300zł, a z drugiej strony żałujesz właśnie tych 300zł na dobry zasilacz.
Tylko i wyłącznie polecam, jako zasilanie awaryjne nie, jako główne źródło zasilania bazy.
Dodatkowo wersje Tomka SQ2RGB z dołożonymi bezpiecznikami na kablu. ;-)
Awatar użytkownika
Paweł Opole
Posty: 763
Rejestracja: 2008-01-27, 15:02
Lokalizacja: Opole JO80XQ

Post autor: Paweł Opole »

SWL pisze:Z jednej strony twierdzisz, że nie szkoda Ci radia za 300zł, a z drugiej strony żałujesz właśnie tych 300zł na dobry zasilacz
Chyba nie zrozumiałeś intencji tego zastosowania.Wiele osób boryka się na poczatku z pewnymi kosztami i szuka ułatwień,o to jedno z nich.Wyraźnie w filmie podkreśliłem do czego używam tych zasilaczy.Buduje dużo urządzeń społecznie,razem z kolegami pokrywamy pewne koszty i też szukamy ułatwień.W przemienniku nie miałoby sensu stosowanie zasilacza który stanowiłby cenę jednego z radii.Zapewniam Cię,że do zasilania swoich radii używam zasilacza transformatorowego,w którym wiele lat temu trafo kosztowało więcej ;-) .Co do przeróbki polegającej na zastosowaniu bezpieczników na przewodach niestety nic nie wiem.Podczas prób zwarciowych na stykach zasilacza napięcie zanika,sądze,ze te bezpieczniki mogą zadziałać w przypadku uszkodzenia gdy nie zadziała wewnetrzne zabezpieczenie odcinające napięcie z zacisków.
Bądź aktywny na paśmie,pamiętaj o kulturze,pomagaj innym!
President johnny II + AT 1000.
KF: Kenwood Ts 450-S+Kenwood MC-80 + dipol 2x19m + Radmor 32817/1.
UKF:Kenwood Ts 60, Icom IC 821H, Icom IC 2200H, Kenwood TM 255A + Diamond X 700H
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

SWL pisze:Tylko i wyłącznie polecam, jako zasilanie awaryjne nie, jako główne źródło zasilania bazy.
Dodatkowo wersje Tomka SQ2RGB z dołożonymi bezpiecznikami na kablu.
możesz uzasadnić dlaczego??

od jakiegoś czasu używam tego zasilacza żadnych problemów nie miałem przy zwarciu zaświeca się jedynie czerwona dioda.... w sumie jestem zadowolony i polecam ten zalsilacz ale chętnie poznam inne opinie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
misiekELBLAG
Posty: 155
Rejestracja: 2009-08-29, 06:50
Lokalizacja: JO94QD

Post autor: misiekELBLAG »

mi tam ten zasilacz dziala pieknie, ladnie daje rade przy 50W zadnych problemow. kto wpadl na ten pomysl z zasilka od x'a ma browca u mnie :)

zaoszczedzilem sporo kasy!

szczerze polecam !
Awatar użytkownika
SWL
Posty: 5
Rejestracja: 2010-06-27, 19:34
Lokalizacja: JO94JC

Post autor: SWL »

Paweł Opole pisze: Wiele osób boryka się na poczatku z pewnymi kosztami i szuka ułatwień,o to jedno z nich.
Co do przeróbki polegającej na zastosowaniu bezpieczników na przewodach niestety nic nie wiem.Podczas prób zwarciowych na stykach zasilacza napięcie zanika,sądze,ze te bezpieczniki mogą zadziałać w przypadku uszkodzenia gdy nie zadziała wewnetrzne zabezpieczenie odcinające napięcie z zacisków.
Zacznę od początku nie posiadam tego zasilacza, ale sam fakt, że jest impulsowy, (czyli niewłaściwym do zasilania trx-ów) już go dyskwalifikuje. Z drugiej strony patrząc przetestowałeś go i się sprawdził, jako substytut zasilacza właściwego to można z braku laku na nim popracować. Te bezpieczniki to moja radosna twórczość. Pisałeś (czy mówiłeś), że nie radzisz go obciążać maksymalnie, bo nie wiadomo jak zareaguje i tu zapewne te bezpieczniki by się przydały.
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

SWL pisze:Zacznę od początku nie posiadam tego zasilacza, ale sam fakt, że jest impulsowy, (czyli niewłaściwym do zasilania trx-ów) już go dyskwalifikuje.
Dlaczego jest niewłaściwy ?? fakt że zazwyczaj impulsowe zasilacze to siewniki... ale ten nie sieje. Więc dlaczego niewłaściwy ??
Obrazek
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Lafayetty też są niewłaściwe ?
Awatar użytkownika
Paweł Opole
Posty: 763
Rejestracja: 2008-01-27, 15:02
Lokalizacja: Opole JO80XQ

Post autor: Paweł Opole »

Od początku,ja też nie lubię zasilaczy impulsowych tak jak mówiłem o tym na filmie bo są one często żródłem zaklóceń,wolę rozwiązania konwencjonalne oparte na transformatorach.Ten zasilacz był obadany przeze mnie transceiverem kf-owym i nie stwierdziłem aby coś z niego wychodziło i było odbierane w paśmie fal krótkich.Oczywiście nie zalecam maksymalnego obciążania/przeciążania bo nigdy nie można przewidzieć skutków.Co do zasilaczy impulsowych to uwierz mi,że w tej chwili większość fabrycznych urządzeń jest zasilana właśnie z takich np Yaesu Mark V w wersji 200W ,radio za które trzeba w najlepszym wypadku zapłacić 7 tyś zł.Dodam tylko,że z tego zasilacza od x-box-a w SP zasilanych jest kilka przemienników między innymi SR6F i SR6O których jestem konstruktorem,wiem też o przemienniku SR6WR.Co do bezpieczników na przewodzie to oczywiscie można je założyć,ale większy sens mają wtedymgdy dołożysz układ zwierający np gdy napięcie skoczy powyżej 15V w przypadku jakiejś awarii.
Bądź aktywny na paśmie,pamiętaj o kulturze,pomagaj innym!
President johnny II + AT 1000.
KF: Kenwood Ts 450-S+Kenwood MC-80 + dipol 2x19m + Radmor 32817/1.
UKF:Kenwood Ts 60, Icom IC 821H, Icom IC 2200H, Kenwood TM 255A + Diamond X 700H
Awatar użytkownika
SWL
Posty: 5
Rejestracja: 2010-06-27, 19:34
Lokalizacja: JO94JC

Post autor: SWL »

Ja też nie lubię zasilaczy impulsowych. – Pawle to zdanie najbardziej mi się spodobało w twojej wypowiedzi.
Po raz kolejny podajesz przemienniki, jako przykłady poprawnej pracy. Jakie jest tam stałe obciążenie dla tego zasilacza (dwa radiotelefony, automatyka) to chyba wszystko?
Do dyskusji sprowokowała mnie wypowiedź któregoś z forumowiczów, który się na niego napalił jak szczerbaty na suchary :mrgreen:
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

SWL pisze:to można z braku laku na nim popracować.
z braku laku to też mozna krzyczeć przez okno........
Ten zasilacz ma zastosowanie............jakie wszyscy przeczytali......... ale na boga.............uzbieraj i kup porządny, bo jeszcze chałupe spalisz jak żle podłączysz.
Aby tak przerabiać trza mieć troszku pojęcia o tym.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
misiekELBLAG
Posty: 155
Rejestracja: 2009-08-29, 06:50
Lokalizacja: JO94QD

Post autor: misiekELBLAG »

ja popracuje do momentu az sie spali, powiem wam ile trwala zywotnosc mojego ;)

jest ciagle wlaczony wiec tylko czekac hehe :):):):)

ja na niego nie narzekam

i jak na ta chwile nie zamierzam zamieniac go za zaden inny

dla mnie to byla dobra alternatywa, gdyz nie mialem akurat pieniedzy na zadne inny. za ten dalem 30zl w sklepie komputerowym.

30zl a 300zl to roznica niby jednago zera - a jednak....

co do samego zasilacza - jak na ta chwile dziala perfekt
Awatar użytkownika
Paweł Opole
Posty: 763
Rejestracja: 2008-01-27, 15:02
Lokalizacja: Opole JO80XQ

Post autor: Paweł Opole »

SWL pisze:Po raz kolejny podajesz przemienniki, jako przykłady poprawnej pracy. Jakie jest tam stałe obciążenie dla tego zasilacza (dwa radiotelefony, automatyka) to chyba wszystko?
Tak,to wszystko,przy czym przemiennik pracuje całodobowo,nawet gdy nikt z niego nie korzysta pracuje odbiornik,układ sterowania oraz włącza się nadajnik co 15min i nadaje swój znamiennik.Idąc tym tokiem myślenia,które urządzenie nadawczo-odbiorcze w służbie radioamatorskiej pracuje w sposób ciągły?chyba żadne,nie znam takich krótkofalowców którzy w fm bądź w innej np cyfrowej emisji o stałej fali nośnej nadawali godzinami bez przerwy.Nikt nie powiedział,że tym zasilaczem z x-box-a masz zasilać transceiver za kilka tysięcy zł gdzie moc ndajnika ma 100W i pobór prądu 20A.Temat tego zasilacza jest pewną formą alternatywy,nikt nie powiedział,że idealną,ale lepiej użyć taki,który przynajmniej nie generuje śmieci i śmiało wystarcza do zasilania większości radii CB.
Bądź aktywny na paśmie,pamiętaj o kulturze,pomagaj innym!
President johnny II + AT 1000.
KF: Kenwood Ts 450-S+Kenwood MC-80 + dipol 2x19m + Radmor 32817/1.
UKF:Kenwood Ts 60, Icom IC 821H, Icom IC 2200H, Kenwood TM 255A + Diamond X 700H
neo22
Posty: 44
Rejestracja: 2010-07-22, 20:41
Lokalizacja: Hańsk

Post autor: neo22 »

Dostałem dzisiaj od kolegi zasilacz od x-boxa DPSN-186EB-1A 12V 16,5A 5Vsb 1A 203W. Połączyłem kable jak w opisie (wszystkie żółte razem, czarne razem, czerwony z niebieskim). Sprawdziłem multimetrem i wychodzi z niego tylko 8,7V zamiast 12V. Czy ktoś z was wie dlaczego tak może być? Czy zasilacz jest jakiś uwalony?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilacze”