Albrecht AE 6890

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Re: Albrecht AE 6890

Post autor: bartek1706 »

Również stałem się posiadaczem tego radyjka. Skorzystałem z możliwości oddzielenia panelu i jestem zadowolony :) Wczoraj, po założeniu pierwsze testy z Sirio SG-CB 1000.
SQ na dwie kreski maks i odsłuch rewelacyjny. Dzisiaj już tak kolorowo nie było, ale wszyscy w samochodzie zgodnie stwierdziliśmy - da się tego używać ;-)

Odniosę się do pierwszego postu. Mam nadzieję, że nie masz Dawid nic na przeciw, a chciałbym kilka rzeczy sprostować ;-)
Dawid pisze:


1. PRI - inaczej szybka #19. Totalna porazka. Nie potrzebna sygnalizacja na wyswietlaczu "MCH" lub "PRI" - duzy minus
2. TON- sluzy to do zmiany tonu w glosniku. Ja odczuwam na glosniku zewnetrznym roznice. Uzywam tej funkcji. - plus
3. TSQ - nie wiem jak to nazwac. "Podkanały". Mozliwosc zaprogramowania sobie 48 kombinacji na jednym kanale. Dziala tylko w FM i z drugim AE 6890. Opcja niepotrzebna
4 M1-3 Wystarczy na wybranych kanale dluzej przytrzymac jeden z wybranych M aby zaprogramowac kanał.
5 MIC - wzmocnienie mikrofonu. Działa ale tylko wtedy kiedy w kabinie jest cisza. Inaczej łapie wszystkie ciche dzwięki. Plus
6 RB - Roger Beep. W takim radiu myśle iż to zbędne
7 BP - Beep klawiatury. Strasznie denerwujące. Bije po uszach
8 A/F - AM/FM
9 DW - nasluch dwukanalowy. Funkcja raczej nie potrzebna
10 LOC - blokada klawiatury
11 MHZ - zamiast kanalu pokazuje czestotliwosc. Dla mnie to PLUS.
12 CH9 - szybka 9. Nie potrzebne.

Na deser zostawiam sobie LOC i ASQ.

ASQ - Automatyczna blokada szumów. Tragedia. Wycina za duzo, silne sygnały rwie. Totalna porażka.

LOC - LOCAL/DX. A wlasciwie LOC ON / LOC OFF. Skokowy RF Gain. Daje rade. W miescie, przy duzym natezeniu LOC ON eliminuje zakłocenia. Ale nie wycina tez duzo. W sam raz dobrana czulosc. Najwieksza wada jest to iż nie jest wyswietlany na ekranie stan tego LOC. Na trasie bylo mi glucho, a zapomnialem wyjezdzajac z miasta zmienic na LOC OF. Trzeba klikac i sprawdzac.

Pokretełko VR i SQ
Nie ma zamka. Kreci sie o 360 stopni. Caly czas w kółko. Reguluje sie nim glosnosc. Glosnik w "matce" jest kiepski. Wysokotonowy. Strasznie cichy. Polecam kupic zewnetrzny. Po wcisnieciu tego pokretła reguluje sie blokade szumow SQ. Jest skala od 0-20 kresek. Ale spokojnie starczy jedna. Pod jedna kreska sa trzy przeskoki. Wiec spokojnie. Nie ucina, nie puka. Szeroko pracuje.
Prawie ze wszystkim się zgodzę ;-)
Punkt 3 może się przydać. Jedziemy na dwa radia i tylko ktoś kto ma radio z ctcss może nas słychać, reszta Nie. I wcale nie musi być to koniecznie 6680
9. Dw niepotrzebne? Pojawiają się posty na forum osób które szukają takiego radia. Ja bym wolał zamiast dual to jakiś trial watch :D W Warszawie na 7AM, 27AM i 32 FM :)

Co do ASQ w Warszawie się przydaje. Myślę, że w połączeniu z manualnym SQ fajnie można sobie to ustawić. Musisz pamiętać, że nie każdy będzie używał albrechta z niskoszumną gammą. Więc tam gdzie Ty masz 1-2 kreski SQ Ja muszę mieć minimum 3.

Local'a jeszcze nie testowałem.
Co więcej po oddzieleniu panela radia nie mogłem skonfrontować z witaminą (cte767) Radio wariowało, panel zmieniał wyświetlane informacje jak zbliżałem rękę. Również witamina wariowała. W eter szła sama nośna, ogólnie opóźnienie było rzędu 1-2 sekund. Podejrzewam, że kabel pomiędzy puchą a panelem jest niewystarczająco ekranowany. Zresztą antenowy też nie był rewelacyjny.
Ogólnie z radia jestem bardzo zadowolony, da się go używać ;-P
A tak wykorzystałem możliwość odsunięcia panela:

Obrazek
Obrazek
Oraz w nocy:
Obrazek
Awatar użytkownika
owender
Posty: 78
Rejestracja: 2009-08-11, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: owender »

piękny montaż Bartek :)
przyklejone na taśme? dobrze widzę?
nie wiem czy nie wrócić do tego Albrechta bo Johnny 3 mnie rozczarował.
Peugeot 208
Yosan JM-3031 Turbo + Solarcon Prowler 202 + Nokia Hfs12


pozdrawiam
owender
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Tak na taśmę, ale trzyma się rewelacyjnie. Pomimo tego, że przyciski działają "twardo"
Awatar użytkownika
Kilobajt
Posty: 476
Rejestracja: 2010-01-11, 22:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: Kilobajt »

Radio ma dość duży radiator. Orientuje się ktoś w możliwościach tego radia? Dodatkowa moc...?
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Dość duży radiator? To nie 5800.
Awatar użytkownika
Kilobajt
Posty: 476
Rejestracja: 2010-01-11, 22:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: Kilobajt »

No to inaczej. AE6890 ma radiator a większość sprzętu nie.
Czym to skutkuje? Możliwością podniesienia mocy? Dłuższym czasem nadawania?
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Bajeranckim wyglądem. Yosan turbo też ma "radiator" a moc można powyższyć do 8W. Tylko po co ?
beskit
Posty: 1
Rejestracja: 2010-07-23, 08:56
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: beskit »

czy kolor wyświetlacza można zmieniać? Mam ten sam model co koledzy i wyświetlacz świeci na szaro - wygląda to smutno w porównaniu w wieśtuningowym niebieskim :) czy to możliwe, że ten sam model może mieć różne kolory LCD?
b.w
Posty: 466
Rejestracja: 2009-11-04, 20:22
Lokalizacja: Opole

Post autor: b.w »

Ja jestem po pierwszych kilomertach z tym radiem.
Radio ładnie idzie "upakować" w aucie, u mnie odłączony panel sprawdza się idelanie.
Pierwsze testy robione wieczorem - w eterze raczej spokój. Sq podobnie jak u kolegów opisujących radio wcześniej - na jedną kreskę - odbiór czysty, wyraźny - radio działa wzorowo (nie wiem jak działa na własnym głośniku bo od razu podpiąłem mój zewnętrzny).
Zauważyłem jedynie że cichutko radio sobie pogwizduje wraz z obrotami silnika. Jest to na tyle cichy gwizd, że u mnie w fiacie się gubi i spokojnie można z nim jeździć. Oprócz tego radio filtruje wszelkie dziadostwa z samochodu idealnie.
Dzisiaj w godzinach popołudniowych już tak kolorowo nie było. Brak rf-gaina daje się we znaki. Funkcja LOC ścisza jakby odbiór i nic innego nie wnosi w pracę radia. Muszę jeszcze to dobrze obczaić, ale na razie u mnie się ona nie sprawdza. ASC natomiast tnie nawet bardzo mocne sygnały. Tak czy siak jest średnio. Muszę jeszcze troszkę więcej z nim pojeździć i może jakos mi się je uda poustawiać. Jak na razie nie wyobrażam sobie pracy tego radia we Wrocławiu czy Poznaniu. W Opolu przy antenie 1,5m radziło sobie dość średnio.
Co jeszcze?? Wydaje mi się że jest bardziej czułe niż Uniden 68, ale na razie jest jeszcze za wcześnie żeby to stwierdzić.
Co do modulacji to na razie się nie wypowiem - może mi się dzisiaj uda Jarka lub Pawłą złapać to coś wtedy powiem.
b.w
Posty: 466
Rejestracja: 2009-11-04, 20:22
Lokalizacja: Opole

Post autor: b.w »

modulacja - wg raportów kgb poprawna ale bez "wykopu".
Jeszcze tylko coś w wyświetlaczem zrobię bo mi się jakieś krzaczki wyświetlają (używkę kupiłem) i będzie ok
Fuji
Posty: 1
Rejestracja: 2009-07-15, 15:34

Post autor: Fuji »

Mam te radyjko już przeszło rok.
Ostatnio szukałem czegoś na internecie odnośne tego radyjka i napotkałem na ciekawe modyfikacje tego radyjka.
Udało mi się uruchomić na nim 240 kanałów.
Udało mi się na nim zwiększyć moc w AM 6-8W i FM 8-10W.
Sprawa modyfikacji radyjka jest bardzo prosta.
Wystarczy tylko lutownica.
Z opisów, schematów można też odczytać który potencjometr jest odpowiedzialny za modulację i którym można podkręcić, wyrególować ASQ.
Na tą chwilę ASQ nie testowałem ponieważ funkcja LOCAL w zupełnoći mi wystarcza.
Radylko bardzo fajnie działa z antenką DAKOTA V2.
Awatar użytkownika
LOHEN
Posty: 1970
Rejestracja: 2009-11-21, 16:55
Lokalizacja: DX London
Kontakt:

Post autor: LOHEN »

Fuji pisze:Udało mi się na nim zwiększyć moc w AM 6-8W i FM 8-10W
Wróć do poprzednich ustawień 4AM i 4FM. Zwiększenie mocy nic Ci nie da, a niepotrzebnie nadwyrężasz i tak słabiutką końcówkę mocy. Szkoda radia.
dmc
Posty: 3
Rejestracja: 2011-11-21, 02:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dmc »

beskit pisze:czy kolor wyświetlacza można zmieniać? Mam ten sam model co koledzy i wyświetlacz świeci na szaro - wygląda to smutno w porównaniu w wieśtuningowym niebieskim :) czy to możliwe, że ten sam model może mieć różne kolory LCD?
Można, to pierwsze co zrobiłem u siebie, bo chciałem nie niebieskie, ale pomarańczowe, tak jak prawie każde inne światełko w aucie. Metody są ze trzy - albo rozkręcenie panelu i wymiana wkładki w wyświetlaczu albo stłumienie tego co jest diodami kolorowymi (są białe, kolor bierze się z wkładki), albo jeszcze najprostsza - wrzucenie przed wyświetlacz kolorowej folii. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety. Chyba na elektrodzie ktoś pokazywał cały proces przeróbki tego radia na świecące na czerwono chyba.

Czy możecie pokazać jak wyglądają wasze instalacje z tym radiem? to na lusterku wydaje się bardzo ciekawe, tylko co z tym kosmicznie odstającym kablem od tyłu? Jak dla mnie okrutna porażka i psuje całą zaletę odłączanego panelu.
Otik
Posty: 4
Rejestracja: 2012-06-16, 12:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Otik »

Witam mam od niedawna Albrechta AE 6890 i mam pytanie do forumowiczów jaką antenę polecacie do tego radyjka ? Obecnie mam Floryda i nie jestem z niej zbytnio zadowolony oraz bardzo długą Dakotę V2 . Szukam anteny krótszej .
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Post autor: Piotrek-Bytom »

Otik, Na magnesie ?
Ile masz do wydania ?

Ps: czytaj forum jest tysiące tematów o antenach ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albrecht”