Channel Guard 2kHz/3kHz

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
BigMonster
Posty: 905
Rejestracja: 2010-12-06, 16:04
Lokalizacja: UK-Cheshire/PL-Lubelskie

Channel Guard 2kHz/3kHz

Post autor: BigMonster »

Biore to radyjko:

http://konektor5000.pl/index.php?p396,p ... 2-konektor" onclick="window.open(this.href);return false;

W dodatkowych opcjach jest "filtr II pośredniej częstotliwości Channel Guard 2kHz/3kHz". Pisza ze znaczna poprawa selektywnosci itd ale na forum sie doczytalem ze tez sie troche traci bo tych odstrojonych nie bedzie slychac. Moze mi ktos powiedziec cos wiecej o tym filtrze/tej modyfikacji?
Whenever there is any doubt, there is no doubt.
JFK II V2 + Densei 2002 + ESP-20 + KL 203P + Santiago 1200
AnyTone 5555N + Dell 18A + Uniden ESP-12 + Dipol 1/2
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Channel Guard 2kHz/3kHz

Post autor: januwojt »

Jest to filtr aktywny , czyli posiadający stopień wzmocnienia w swojej budowie. Zazwyczaj budowa takiego filtra polega na tym , że są to dwa filtry szeregowo połączone z tranzystorem wzmacniającym pomiędzy nimi . Ten tranzystor ma niwelować tłumienie dwóch filtrów szeregowo połączonych w pasmie użytecznym . Kiedyś popularne były takie filtry na 1-szej pośredniej . Wyższość takiego filtra polega na tym , że nie jest on ekstremalnie wąski , natomiast jego zbocza są bardzo strome. Dlatego nie ma porównania działania zwykłej muratki do tego filtra .
Awatar użytkownika
BigMonster
Posty: 905
Rejestracja: 2010-12-06, 16:04
Lokalizacja: UK-Cheshire/PL-Lubelskie

Channel Guard 2kHz/3kHz

Post autor: BigMonster »

Ooo wielkie dzieki, czyli jednak cos dobrego. A jak to dziala w realu? Robi duza roznice?
Whenever there is any doubt, there is no doubt.
JFK II V2 + Densei 2002 + ESP-20 + KL 203P + Santiago 1200
AnyTone 5555N + Dell 18A + Uniden ESP-12 + Dipol 1/2
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Channel Guard 2kHz/3kHz

Post autor: cassiopeia »

nie mam porównania do ori działania ss 3900 eft ale z filtrem ChG działa naprawdę dobrze. w AM działa jak należy- czyli nie za wąsko aby komfort odsłuchu był przyjemny. sygnał z piątek nie dociera wogóle nawet przy wskazaniach S 8-9. (nawet uniden z wywalonym limiterem :-P )
natomiast w SSB to jest bajka. super wąsko. można pracować co 2,5 kHz i nie miesza się jedno z drugim :hopla:
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
BigMonster
Posty: 905
Rejestracja: 2010-12-06, 16:04
Lokalizacja: UK-Cheshire/PL-Lubelskie

Channel Guard 2kHz/3kHz

Post autor: BigMonster »

Ooo to super bo w moich okolicach (Zamosc/Tomaszow lubelski) piatek nie brakuje. Ktos gdzies wspominal ze tych odstrojonych mobili mozna nie uslyszec ale lubie spokoj w aucie wiec wezme ta opcje.
Whenever there is any doubt, there is no doubt.
JFK II V2 + Densei 2002 + ESP-20 + KL 203P + Santiago 1200
AnyTone 5555N + Dell 18A + Uniden ESP-12 + Dipol 1/2
Awatar użytkownika
BigMonster
Posty: 905
Rejestracja: 2010-12-06, 16:04
Lokalizacja: UK-Cheshire/PL-Lubelskie

Channel Guard 2kHz/3kHz

Post autor: BigMonster »

Dorzuci ktos jeszcze jakies opinie? Poki co to wyczytalem ze dobra rzecz na baze bo radio precyzyjniejsze, ale do mobila nie koniecznie bo sie duzo traci...
Whenever there is any doubt, there is no doubt.
JFK II V2 + Densei 2002 + ESP-20 + KL 203P + Santiago 1200
AnyTone 5555N + Dell 18A + Uniden ESP-12 + Dipol 1/2
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Channel Guard 2kHz/3kHz

Post autor: AntekPabianice »

BigMonster pisze:Dorzuci ktos jeszcze jakies opinie? Poki co to wyczytalem ze dobra rzecz na baze bo radio precyzyjniejsze, ale do mobila nie koniecznie bo sie duzo traci...
:shock:
CHG nie jest wąskim filtrem, jest szerszy niż IT, za to w charakterystyce ma strome zbocza, więc praktycznie nic nie przepuszcza z boków. Lekko odstrojonych lepiej słychać w AM niż z IT.

Cass używał EFT z CHG tylko w mobilu (bazy jeszcze nie ma) i wydał opinię z używania właśnie w aucie.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Channel Guard 2kHz/3kHz

Post autor: cassiopeia »

dokładnie. radio używane cały czas w aucie. teraz już wiem, że do CRE założę CHG :mrgreen:
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
m201
Posty: 488
Rejestracja: 2013-09-14, 10:51

Channel Guard 2kHz/3kHz

Post autor: m201 »

no tak.... ale Cass, Antek i Janusz - wydaje mi się, że mówicie o ch.g. na 10.695 tak? wiem bo sam mam ori hamerykański na kwarcach.
A w tuningach widze na 2 p.cz. czyli 455 , a szerokość +/- 2 do 3 kHz ... hm. wg mnie będzie węziej niż na IT.....

btw ile można krzyknąć za 10.695 ?
czarek0402
Posty: 194
Rejestracja: 2014-07-04, 17:48
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Channel Guard 2kHz/3kHz

Post autor: czarek0402 »

BigMonster pisze:Ooo to super bo w moich okolicach (Zamosc/Tomaszow lubelski) piatek nie brakuje. Ktos gdzies wspominal ze tych odstrojonych mobili mozna nie uslyszec ale lubie spokoj w aucie wiec wezme ta opcje.
BigMonster pisze:Dorzuci ktos jeszcze jakies opinie? Poki co to wyczytalem ze dobra rzecz na baze bo radio precyzyjniejsze, ale do mobila nie koniecznie bo sie duzo traci...
BigMonster, tutaj chyba raczej jest sprzeczność ;-) Albo lubisz spokój albo dużo słyszysz. :roll:

A tu takie moje zdanie na ten temat, uczę się. ;-)

Na Atenie jakby więcej słyszałem wokoło, mobili, ale zarazem zakłóceń też, było więcej zabawy z SQ i RFGAIN. Lubię posłuchać kto co gada, ale pasażerom może przeszkadzać nagłe zakłócenia, trzaski, zatłoczony kanał 19. Poza tym nie ma ASC.

Na Unidenie przed tuningiem za dużo było Nataszy, makaroniarzy, przebić, nie da rady było jechać spokojnie, albo korekty albo DSC, a po tuningu jest cisza, jak wyłączę filtry słychać słabo mobili dalekich, słabych, tej przysłowiowej sieczki na 19, a na załączonych filtrach cisza, SQ na min. i z RFGAIN na max, tylko mocne, czyste sygnały wchodzą. Zakłóceń też mało. Rzadko trzeba włączać DSC. W trasie, w nocy, w spokojnej okolicy może ta cisza w eterze przeszkadzać, dla komfortu jazdy jest ok, ale na autostradzie na węźle, w godzinach szczytu, w dużym mieście będzie w sam raz raczej z tą selektywnością po tuningu, wtedy w razie czego, przyda się korekta SQ, RFGAIN i DSC.

I p.cz 10.695
II p.cz muRata 455IT
Uniden 78LTW, Sirio Turbo 2000, Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
BigMonster
Posty: 905
Rejestracja: 2010-12-06, 16:04
Lokalizacja: UK-Cheshire/PL-Lubelskie

Channel Guard 2kHz/3kHz

Post autor: BigMonster »

No wlasnie ciagle sie zastanawiam. Jak kazdy chcialbym slyszec to co potrzeba bez smieci. Poki co Hasan doradzil ze do tego radia do mobila lepiej bedzie bez CG wiec chyba odpuszcze.
Whenever there is any doubt, there is no doubt.
JFK II V2 + Densei 2002 + ESP-20 + KL 203P + Santiago 1200
AnyTone 5555N + Dell 18A + Uniden ESP-12 + Dipol 1/2
Thumper
Posty: 5
Rejestracja: 2020-01-06, 19:21

Channel Guard 2kHz/3kHz

Post autor: Thumper »

Chciałem odświeżyć trochę temat. Mianowicie różnice między Channel Gurdem 455 , a tym nowszym czyli 10.695. Rozumiem że pierwszym zastepujemy filtr drugiej pośredniej , a drugi (10.695) ma być montowany zamiast filtra pierwszej pośredniej częstotliwości.
Użytkuje CRE 8900 z channel guardem 455. W AM działa całkiem przyjemnie aczkolwiek zastanawiam się czy pomimo zapewnień producenta nie ogranicza on jednak czułości odbiornika. W FM jest już trochę gorzej. Tzn trudno wyregulowac radio tak by nie było słychać szumów, trzasków i nie wykonało większości stacji.
Ktoś ma doświadczenia z uzytkowania tej nowszej wersji channel guard? Najlepiej jakby miał doświadczenia z obydwiema wersjami i mógł je porównać.
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Channel Guard 2kHz/3kHz

Post autor: cassiopeia »

przyznam ze nie rozumiem co jest tutaj napisane...
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Thumper
Posty: 5
Rejestracja: 2020-01-06, 19:21

Channel Guard 2kHz/3kHz

Post autor: Thumper »

Chodzi mi o wyjaśnienie różnic w działaniu filtrów aktywnych znajdujących się na stronie http://www.cbcintl.com/cgfilter.htm" onclick="window.open(this.href);return false; Jak widać jedna z wersji jest już wycofana z produkcji, a oferowana i montowana w serwisie konektor. Natomiast druga wersja jest aktualnie produkowana.
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Channel Guard 2kHz/3kHz

Post autor: januwojt »

Może o to chodzi , że CG 2khz może jest zbyt wąski do FM-u ....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”