Audi A6 C5

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
StusiQ
Posty: 78
Rejestracja: 2016-01-09, 19:20
Znak/ranga: Amator :)
Lokalizacja: Lublin\Chełm

Audi A6 C5

Post autor: StusiQ »

Witam,
Cel instalacji prosty. Bezinwazyjnie (bez dziurki w dachu) i schludnie. Wygodniej chować antenę niż z magnesem, a przy okazji i radio na stałe wpadło :hopla:
Dodam, że wykorzystane zostały graty, które mieliśmy.

Obrazek

Podczas gdy ml-ka jest schowana, główkę zabezpiecza koreczek :mrgreen:
Do uszczelnienia połączenia główki z kablem wykorzystałem termokurcza z klejem w środku.

Obrazek

Kabel przechodzi idealnie przez szparę, nie jest przycinany przez klapę.

Obrazek

Lampa na zapas została uszczelniona klejem na gorąco. Nie lało się niby ale nikomu nie zaszkodzi :mrgreen:
Na marginesie plama na rolecie powstała od wody spływającej z kabla od magnesu.

Obrazek

Reszta kabla znika, leci boczkiem obok subwoofera, potem pod kanapą i dalej progiem. Pojawia się dopiero przy radiu. Planowana jest po drodze beczka do ewentualnego dostrojenia anteny. Obecnie ML-ka (od sirio) dostroiła się praktycznie płasko na 1.1 przez całe pasmo 40 kanałów.

Radio to Harry II ASC. Obsługuje się go intuicyjnie po chwili przyzwyczajenia (nie trzeba patrzeć). W razie potrzeby sprawdzenia na jakim kanale jesteśmy wystarczy zerknąć w dół i widać wyświetlacz z kanałami. Nie ma potrzeby stosowania głośnika zewnętrznego bo ten z radia bez problemu daje radę.

Obrazek Obrazek

Kabel od mikrofonu wyprowadzony został pod podłokietnik. Rozwiązanie bardzo wygodne. W półce gdzie zrobione zostało gniazdo można bez problemu odłożyć mikrofon z kablem, jednak częściej jeździ przy lewarku od skrzyni.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Mobil:
Harry III ASC + Albrecht CB-250 + OMEGA 27 Black
AT-6666 + SIRIO TITANIUM 1200 + DENSEI EC-2002 [MOD]
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Audi A6 C5

Post autor: Lagunasnk16 »

Fajny pomysł z tym gniazdem, montaż zrobiony z pomysłem jedyne co bym zmienił to antena do lewego relingu ;-)
P.s. ciekawe tablice :mrgreen:
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Audi A6 C5

Post autor: Speed »

Kolejny raz mi się podoba podłączenie mikrofonu. Tablice takie faktycznie czy przerobione na potrzeby zdjęć? :mrgreen:
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
emil567
Posty: 4
Rejestracja: 2016-04-01, 17:01

Re: Audi A6 C5

Post autor: emil567 »

Speed pisze:Tablice takie faktycznie czy przerobione na potrzeby zdjęć? :mrgreen:
Photoshop :D

Mikrofon w tym miejscu super sprawa, polecam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Audi A6 C5

Post autor: Kasztelan »

Praktycznie i wygodnie, fajnie ;).
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
Stryczek
Posty: 31
Rejestracja: 2012-05-20, 19:52
Lokalizacja: Stolica Wlkp

Audi A6 C5

Post autor: Stryczek »

Cześć StusiQ, instalacja bardzo fajnie Ci wyszła, aż natchnąłeś mnie na powrót do cb radia bo coś ostatnio nie miałem czasu na to. Mógłbyś napisać ile Ci wyszło przewodu i jakiego od radia do anteny? I czy na relingu skrobałeś nickiel czy tylko przykreciłeś uchwyt? Mam też a6c5 ale z relingiem czarnym choć to tylko kwestia pokrycia go.
Awatar użytkownika
myszaty
Posty: 295
Rejestracja: 2014-05-14, 15:20
Lokalizacja: Wielkopolska

Audi A6 C5

Post autor: myszaty »

z tym gniazdem do mikrofonu fajnie pomyślane ;-)
Magnum MX / Teddy / Yosan JC-350 / Johnny II

Hustler IC-100 / AT-71 / AT-900 / Omega Sirio 27

Densei EC-2002 / Nokia SP-3 /// Alan 38

Baza: SHC SS-485 + Sirio Boomerang 27A
emil567
Posty: 4
Rejestracja: 2016-04-01, 17:01

Re: Audi A6 C5

Post autor: emil567 »

Stryczek pisze:Cześć StusiQ, instalacja bardzo fajnie Ci wyszła, aż natchnąłeś mnie na powrót do cb radia bo coś ostatnio nie miałem czasu na to. Mógłbyś napisać ile Ci wyszło przewodu i jakiego od radia do anteny? I czy na relingu skrobałeś nickiel czy tylko przykreciłeś uchwyt? Mam też a6c5 ale z relingiem czarnym choć to tylko kwestia pokrycia go.
Może ja Ci odpowiem, jako użytkownik tegoż cudu Aryjskiej myśli technicznej :-D

Kabla poszło nam około 8m, najtańszy RG58 jaki był w Konektorze. Reling przetarty papierem ściernym z jednej strony, chociaż nie testowaliśmy czy będzie działać bez tego, więc jak masz czarne relingi to zanim je podrapiesz to sprawdź czy będzie to konieczne - na srebrnych i tak nie widać, podrapać czarny bez potrzeby trochę szkoda :-D

Jeszcze jedna uwaga - jeżeli chcesz zamontować mikrofon w ten sam sposób, jedna żyła MUSI być w oddzielnym ekranie, nie pamiętam która, możesz rozebrać mikrofon i sprawdzić która jest ekranowana, my przez sprawdzanie czy da się bez ekranu musieliśmy wszystko rozbierać dwa razy, Ty już nie musisz :-D Rozwiązaliśmy to w ten sposób, że tą jedną żyłę z ekranem puściliśmy oddzielnym cienkim kabelkiem koncentrycznym, nie pamiętam dokładnie jakim, najcieńszym jaki był w sklepie, reszta żył kablem FTP. Między innymi dlatego, żeby dwa chamsko zlepione kable nie raziły oczu, przy radiu są owinięte sznurkiem.
RobertG7
Posty: 76
Rejestracja: 2013-07-29, 16:22
Lokalizacja: Podlasie

Re: Audi A6 C5

Post autor: RobertG7 »

Lagunasnk16 pisze:Fajny pomysł z tym gniazdem, montaż zrobiony z pomysłem jedyne co bym zmienił to antena do lewego relingu ;-)
P.s. ciekawe tablice :mrgreen:
Mógłbyś rozwinąć zasadność montażu na lewy relling?
Podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd.
baza: Y FT-950 + Delta M0PLK,
mob: J1, HR5500, WA-27, T5000
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Audi A6 C5

Post autor: Olo.. »

Pewnie chodzi o to by nie "haczyć o gałęzie"...
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Audi A6 C5

Post autor: Lagunasnk16 »

Olo.. pisze:Pewnie chodzi o to by nie "haczyć o gałęzie"...
Dokładnie ;-)
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
emil567
Posty: 4
Rejestracja: 2016-04-01, 17:01

Re: Audi A6 C5

Post autor: emil567 »

Olo.. pisze:Pewnie chodzi o to by nie "haczyć o gałęzie"...
Teraz jeżdżę z SS1200 i rzeczywiście, zdarza się zahaczyć o jakąś gałąź ale praktycznie tylko na drogach osiedlowych, wjazdowych itp. Na typowych drogach publicznych muszą się mieścić ciężarówki i autobusy, więc audi z SS1200 tym bardziej :mrgreen: Antena poszła na prawy reling z dwóch powodów:

1. Pierwszy i najważniejszy, tak mi się bardziej podoba. Dlaczego? Nie wiem, może podświadomie jestem baaaardzo skrajnie prawicowy :mrgreen: Po prostu, w ogóle mi się nie widzi na lewym relingu.

2. Wygodniej i bezpieczniej przykręcać bata od strony chodnika niż ulicy

Tak jak mówię, problem zahaczania o gałęzie jest raczej marginalny i jeżeli już zahaczam to na ulicach gdzie jeździ się z prędkościami rzędu 30 km/h. Bardziej odczuwalne, chociaż też nie jakieś strasznie irytujące bo samochód jest nieźle wygłuszony, jest hałasowanie anteny przy pewnych prędkościach, najbardziej, nie wiedzieć czemu, przy wielokrotnościach 70 km/h - 70, 140, 210, prawdopodobnie też 280, chociaż nie mam w okolicy wystarczająco stromego zbocza żeby sprawdzić :mrgreen: Macie jakiś pomysł, jak ją uciszyć?
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Audi A6 C5

Post autor: Olo.. »

P.S. Ja też mam tą samą antenę..... i z tej samej strony. ;-)
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
emil567
Posty: 4
Rejestracja: 2016-04-01, 17:01

Audi A6 C5

Post autor: emil567 »

Olo.. Też Ci gwiżdże podczas jazdy?
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Audi A6 C5

Post autor: Olo.. »

Nic nie słyszę albo zwyczajnie nie zwracałem uwagi.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi”