Najlepsze cb radio waszym zdaniem.

Posty będą dodawane po akceptacji. Nie pytamy tu o radia itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
alban
Posty: 533
Rejestracja: 2013-07-01, 19:18
Lokalizacja: Wyszków

Najlepsze cb radio waszym zdaniem.

Post autor: alban »

Witam. Muszę kupić za tydzień cb radio do ciężarówki. Mam Herberta I, ale ma słaby zasięg i jest głuchy, odbieram rozmowy max 1,5 km. Antena to solarcon prowler 204. Myślałem że to wina anteny, ale jednak nie bo zmieniłem antenę i to samo jest. Potrzebuję porządne radio, może kosztować nawet 2000 zł, ale żeby było super. Radio będę chciał zamówić u Hasana w Łodzi. Radio głównie będzie używane w am, ale może kiedyś i dłuższe rozmowy się strzeli,ale przede wszystkim żeby w am był ładny odbiór i zasięg większy niż z tego Herberta.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Najlepsze cb radio waszym zdaniem.

Post autor: cassiopeia »

Wez cre8900
alban pisze:będzie używane w am, ale może kiedyś i dłuższe rozmowy się strzeli,
Jedno nie wyklucza drugiego ;-)
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Najlepsze cb radio waszym zdaniem.

Post autor: AntekPabianice »

Może to kwestia montażu anteny (dość problematycznym), a nie radia?
Podłączałeś inne radio?
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Najlepsze cb radio waszym zdaniem.

Post autor: Speed »

alban pisze:Myślałem że to wina anteny, ale jednak nie bo zmieniłem antenę i to samo jest.
A ja myślę, że to jednak wina anteny. Montowałem Santiago 1200 i szału też nie było. Ciężarówka nie jest autem przyjaznym dla CB.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Najlepsze cb radio waszym zdaniem.

Post autor: januwojt »

Temat do bitki forumowej .
Mój typ Anytone AT-6666 v2
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Najlepsze cb radio waszym zdaniem.

Post autor: AntekPabianice »

januwojt pisze:Temat do bitki forumowej .
Nie dopuścimy ;-)
januwojt pisze:Mój typ
A mój CRE8900. Pezmawia bardziej ergonomiczna obsługa
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Najlepsze cb radio waszym zdaniem.

Post autor: kedar1 »

EFT ;-)
857d
bgs
Posty: 307
Rejestracja: 2013-01-21, 22:05
Lokalizacja: Augustów

Najlepsze cb radio waszym zdaniem.

Post autor: bgs »

alban, wrzuć zdjęcia zamontowanej anteny...
AT-6666 "AnyTone", Turbo 5000 PL, EC-2002 tuning KONEKTOR, ESP-12
AdamJas
Posty: 269
Rejestracja: 2013-01-31, 12:38
Znak/ranga: SQ9AJ
Lokalizacja: JN99LW - Goczałkowice

Najlepsze cb radio waszym zdaniem.

Post autor: AdamJas »

Moim zdaniem z tego co napisałeś, za "słaby zasięg" odpowiada montaż anteny.
Santiago 1200 jest anteną nie nadającą się "byle gdzie". "Mało blachy" powoduje wysoki "SWR", a umieszczenie jej na boku auta, zamiast na środku dachu (gdzie trzeba ją montować najlepiej na "śrubkę" wprost do blachy) czyni z niej antenę silnie kierunkową, a to w mobilu objawia się właśnie zjawiskiem "radio ma mały zasięg".

Czasem krótsza antena, prawidłowo zamontowana w aucie będzie lepiej pracowała niż SS1200.

To co napisałem, to tylko moje doświadczenia i nie koniecznie muszą być w zgodzie ze sztuką, choć większość kolegów pewnie się ze mną zgodzi, no i nie wymyśliłem sobie tego bo sam śmigam autem z 2m batem na środku dachu, często zagajany na 19# po co mi taka antena :shock: (czasem nie odpowiadam, czasem powiem że dla radia maryja, ale ja wiem swoje jak na SSB robię łączność z drugą stroną Europy ;-) )

Radio jak chcesz do "dużego", to polecałbym ci nie CB, a jakiś już sprzęt Krótkofalarski (a nuż się zainteresujesz i zrobisz licencję :bravo: )
Jak nie to dobrym rozwiązaniem i w miarę tanim jest wspomniane już CRE8900 (ja mam jego klon ALINCO DR-135-DX i sobie chwalę - choć podobno CRE wydaje się być lepszy ... ).
Jeżeli masz miejsce, to K-PO DX5000 jest też tym samym rozwiązaniem co dwa powyższe (ale ma więcej miejsca na panelu bo jest duże).
Oczywiście możesz też śmiało kupić Rangera czy Magnum (tu z pewnością jak się odezwiesz na 100% mocy usłyszy cię każdy, a przeważnie ten co ci już nie odpowie bo będzie za daleko :) ) Tu będziesz prawdziwym US Truckerem, ale czy to jest warte wydania 2K - 5K?

Podsumowując:
CRE + NAPRAWDĘ PRZEMYŚLANY montaż DOBREJ (nie koniecznie wielkiej) anteny!
Obrazek

Yaesu ft 857D) / UV-8HX HD / DR-135-DX / Legend II / MFJ-969 / MAAS SPS-30II 30A / Patyk 5/8 fali / MA-200 2m/70cm / President Ml-145 / Sirtel Santiago 1200
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Najlepsze cb radio waszym zdaniem.

Post autor: AntekPabianice »

bgs pisze:alban, wrzuć zdjęcia zamontowanej anteny...
Wszystko jest opisane i pokazane:
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?p=419144#p419144" onclick="window.open(this.href);return false;
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Najlepsze cb radio waszym zdaniem.

Post autor: SP9 »

Oj tam aj tam ...dopieszczony Jackson I i do tego SS1200 albo WA27, a porządna instalacja antenową i zasilająca radio to podstawa jeżeli chcemy się w to bawić
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
alban
Posty: 533
Rejestracja: 2013-07-01, 19:18
Lokalizacja: Wyszków

Re: Najlepsze cb radio waszym zdaniem.

Post autor: alban »

Myślałem o tych radiach cre 8900, linkoln II, anytone at-6666, JFK II, Grant II albo Harry III wszystkie będę chciał wziąć po tuningu. Teraz wyjeżdżam na tydzień w trasę i będę za tydzień w domu i będę chciał zamówić. Które waszym zdaniem będzie najlepsze z tych radii na AM? A może jeszcze inne radio jest lepsze od tych co wymieniłem. Dodam że będę likwidowal antenę na uchwycie co mam bo jest wysoki swr, ale odbiór jest taki sam z jednej jak i drugiej anteny taki sam, więc przełoże ją w fabryczne miejsce, tylko kupię sprężyne z DV na 3 /8 i zamontuje solarcon prowler 204 bo jest trochę dłuższa od tej oryginalnej Dafoskiej. Dodam że chciałbym soczysty odbiór a nie taki basowy bo ciężko coś zrozumieć. Najbardziej zależy mi na odbiorniku na AM , na nadawaniu mi tak mocno nie zależy.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Najlepsze cb radio waszym zdaniem.

Post autor: AntekPabianice »

alban pisze:Dodam że będę likwidowal antenę na uchwycie co mam bo jest wysoki swr, ale odbiór jest taki sam z jednej jak i drugiej anteny taki sam
I wszystko jasne. Antena daleko poza rezonansem (i jedna, i druga), więc nic dziwnego, że głucha.
Popraw instalację antenową, potem zastanów się nad zmianą radia. Może nie będzie takiej konieczności.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
alban
Posty: 533
Rejestracja: 2013-07-01, 19:18
Lokalizacja: Wyszków

Re: Najlepsze cb radio waszym zdaniem.

Post autor: alban »

AntekPabianice pisze:
alban pisze:Dodam że będę likwidowal antenę na uchwycie co mam bo jest wysoki swr, ale odbiór jest taki sam z jednej jak i drugiej anteny taki sam
I wszystko jasne. Antena daleko poza rezonansem (i jedna, i druga), więc nic dziwnego, że głucha.
Popraw instalację antenową, potem zastanów się nad zmianą radia. Może nie będzie takiej konieczności.
Antek, ta druga co jest między kabiną a naczepą ma swr 1,1 a powiedziałbym że nawet mniej. Tylko ta antena na uchwycie ma swr 3,0. I na tej i na tej antenie jest słaby zasięg, myślę że to wina radia.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
bgs
Posty: 307
Rejestracja: 2013-01-21, 22:05
Lokalizacja: Augustów

Najlepsze cb radio waszym zdaniem.

Post autor: bgs »

alban, skoro się upierasz -- radiotelefon na próbę podmień, zwracając uwagę na zasilanie 24/12V...
Następnie, zmień lokalizację anteny... :evi:

W ciągnikach, antena zamontowana za drzwiami kierowcy na wysokości szyby -- tyleż tylko, iż musisz rozdziewiczyć blachę.
Nawet przyzwoicie stoi w rezonansie...
AT-6666 "AnyTone", Turbo 5000 PL, EC-2002 tuning KONEKTOR, ESP-12
ODPOWIEDZ

Wróć do „ABC cb radia.--Podstawy , czyli co kazdy powinien wiedzieć.”