Sirio SG CB Radio 1000 - czy tak niski SWR możliwy ?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

sn2010
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-21, 11:09
Znak/ranga: ZPL

Sirio SG CB Radio 1000 - czy tak niski SWR możliwy ?

Post autor: sn2010 »

Dzień dobry, wszystkim forumowiczom.

Kupiłem przez OLX antenę SIRIO SG-CB 1000, antenka pięknie wyglądała w opisie. Po szczegółów transakcji po 2 dniach antenkę otrzymałem. Jak się okazało pękniętą. Oczywiście sprzedawca nie poczuwa się do winy zrzucając winę na pocztę. Paczka przyszła cała nie uszkodzona, nie naruszona. Poza tym na antenie były ślady kleju. Nie istotne.

Obrazek
Obrazek

Posklejałem sobie antenkę, mam zamiar jeszcze nałożyć watę szklaną z żywicą na pęknięte miejsce, aczkolwiek wstępnie posklejana postanowiłem sprawdzić wcześniej strojąc. O ile na kanałach brzegowych 1; 40 SWR po wystrojeniu jest mniej więcej do zaakceptowania 1.5 o tyle na 19 kanale wskazówka SWR nawet nie drgnie, może delikatnie ale trzeba się wpatrzyć. Przy czym w zależności od stopnia długości promiennika SWR na kanałach brzegowych zmienia się a 19 pozostaje z reguły bez zmian. Czy faktycznie te antenki charakteryzują się niskim SWR na środkowym kanale ?
Awatar użytkownika
Kaper
Posty: 199
Rejestracja: 2008-03-09, 13:33
Lokalizacja: KO02LG

Sirio SG CB Radio 1000 - czy tak niski SWR możliwy ?

Post autor: Kaper »

Sprawdź jeszcze na pośrednich kanałach (10 , 30 ) Jeśli tam będzie wartość niższa niż na krańcowych, a wyższa niż na 19 , to... ciesz się bo to świetna antena...
Kaper SGL-W
Ranger AR-3500 ; Intek H-520 Plus ; Magnum AlphaForce
President Texas; T3-27; Sirio Thunder 27
N=52°15'16,93" E=20°59'9,56" Alt=103m
sn2010
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-21, 11:09
Znak/ranga: ZPL

Sirio SG CB Radio 1000 - czy tak niski SWR możliwy ?

Post autor: sn2010 »

Antenki co prawda jeszcze na trasie nie przetestowałem, może w poniedziałek będzie okazja. Tak się zastanawiam jeszcze nad tym, czy żywicą epoksydową wraz z watą szklaną okleić złamane miejsce. Co myślicie? Nie zależy mi na wyglądzie tak bardzo jak na tym, by w czasie drogi nie rozleciała się.
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Sirio SG CB Radio 1000 - czy tak niski SWR możliwy ?

Post autor: cassiopeia »

Mozesz ja opedzlowac wloknem ile chcesz byle by trzymalo.
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
sn2010
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-21, 11:09
Znak/ranga: ZPL

Sirio SG CB Radio 1000 - czy tak niski SWR możliwy ?

Post autor: sn2010 »

cassiopeia - wiem, wiem, chyba że istnieje jakieś lepsze rozwiązanie ? Podkleiłem ją od środka, zacisnąłem taśmą i już wygląda, że może trzymać. Aczkolwiek myślę, że włókno jeszcze sprawi że będzie sztywniej i pewniej.

Chodzi mi głównie o bezpieczeństwo, by w trakcie drogi ta złamana połówka nie odpadła
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mobilne”