Honda CIVIC VIII

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7781
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Honda CIVIC VIII

Post autor: Hasan-Łódź »

Brawo za pomysłowość!

Jak oceniasz działanie względem podstawy magnetyczne na dachu?
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Bodvar
Posty: 348
Rejestracja: 2014-07-09, 21:49
Lokalizacja: JO71MD

Honda CIVIC VIII

Post autor: Bodvar »

Na razie kręcę się w koło komina tak że nie specjalnie testowałem, bardziej chodziło mi o ściągnięcie magnesu z dachu bo choć było to skuteczne mocowanie to jak napisałeś wyglądalo to jak radiowóz :mrgreen: jeśli chodzi o zakłócenia z układu kierowniczego to JKF II A +spisuje się na medal bez niego każdy ruch kierownicy to trzaski w radiu a tak załączone ASC i cisza zero zakłóceń
Awatar użytkownika
retro
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-27, 07:43

Honda CIVIC VIII

Post autor: retro »

U mnie barry na asc nie wycina tego, olałem już temat, spiąłem z virginią skręciłem trochę radio i tak latam
Awatar użytkownika
Bodvar
Posty: 348
Rejestracja: 2014-07-09, 21:49
Lokalizacja: JO71MD

Honda CIVIC VIII

Post autor: Bodvar »

UFO fajne autko ale i straszny siewnik zakłóceń :roll: jestem ciekaw jak to jest w IX
Awatar użytkownika
retro
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-27, 07:43

Honda CIVIC VIII

Post autor: retro »

Zainstalowałem radio jak ty w tym samym miejscu, tylko kabel mi się majta od gruszki, masz na to jakiś patent?
Awatar użytkownika
Bodvar
Posty: 348
Rejestracja: 2014-07-09, 21:49
Lokalizacja: JO71MD

Re: Honda CIVIC VIII

Post autor: Bodvar »

retro pisze:Zainstalowałem radio jak ty w tym samym miejscu, tylko kabel mi się majta od gruszki, masz na to jakiś patent?
Ja u siebie mam gruszkę wsadzoną w przednią kurtynę powietrzną nad głowa , po prostu za rant kurtyny wsuwam uchwyt mikrofonu i się trzyma
Awatar użytkownika
161PGN590
Posty: 169
Rejestracja: 2017-07-20, 08:12
Znak/ranga: 161PGN590

Honda CIVIC VIII

Post autor: 161PGN590 »

Myślałeś nad efektem po wystrzale kurtyny?
Awatar użytkownika
Bodvar
Posty: 348
Rejestracja: 2014-07-09, 21:49
Lokalizacja: JO71MD

Re: Honda CIVIC VIII

Post autor: Bodvar »

161PGN590 pisze:Myślałeś nad efektem po wystrzale kurtyny?
Gruszka w czasie jazdy na kolanach , tak że bezpieczeństwo zachowane , jadąc nad może przetestowałem nowe mocowanie anteny i jestem zadowolony 206 km na godz i nic nie odpadło ( 206 km oczywiście u niemca :mrgreen: )
Awatar użytkownika
tapczan
Posty: 62
Rejestracja: 2013-09-27, 09:57
Lokalizacja: Wąchock Mały

Re: Honda CIVIC VIII

Post autor: tapczan »

Czy gdzieś jest jakiś spis modeli CB Radio, które nie zbierają tych irytujących zakłóceń? Wcześniej miałem 6 generację Civic-a i nie było aż takich problemów z zakłóceniami jak w 8 generacji. Sprawdzałem na modelu President Teddy i nie da się na tym jechać.
Mobil: M-Tech Legend III + President Wyoming UP 68 cm + Nokia SP-3
Zapas: President Teddy + President Florida 45cm
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Honda CIVIC VIII

Post autor: edek1977 »

tapczan pisze: 2022-03-01, 10:51 Czy gdzieś jest jakiś spis modeli CB Radio, które nie zbierają tych irytujących zakłóceń? Wcześniej miałem 6 generację Civic-a i nie było aż takich problemów z zakłóceniami jak w 8 generacji. Sprawdzałem na modelu President Teddy i nie da się na tym jechać.
w przewód zasilający daj filtr przeciwzakłóceniowy Abasco 5A lub 7A - bardzo ładnie eliminuje całkowicie np. gwizd alternatora (teddy, m-tech legend I, yosan 120). Co do ładowarek to nie zakłóca "Xblitz R1 Quick Charge" - podpiąłem rejestrator jazdy i jest wreszcie ok, wcześniej na ładowarce fabrycznej - SQ musiałem podciągać bardzo wysoko. Ważne aby kabel antenowy nie stykał się z kablem od rejestratora czy innego sprzętu bo przy marnej jakości kablu antenowym będą zakłócenia chyba że masz kabel RG-58 satec to wtedy nie, ale np. kabel od wilsona little wil ma słabe ekranowanie więc zakłócenia wchodzą jak kabel idzie koło innego kabla np. od rejestratora.
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Honda CIVIC VIII

Post autor: AntekPabianice »

edek1977 pisze: 2022-03-02, 22:45 w przewód zasilający daj filtr przeciwzakłóceniowy Abasco 5A lub 7A
Jak zakłócenia wchodzą przez antenę, to taki filtr nic nie da.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
tapczan
Posty: 62
Rejestracja: 2013-09-27, 09:57
Lokalizacja: Wąchock Mały

Re: Honda CIVIC VIII

Post autor: tapczan »

Myślę, że główna przyczyna zakłóceń to wspomaganie kierownicy. Na wyłączonym silniku jest ok. Gdy włączę silnik na postoju i ruszam kierownicą chociaż na milimetr to zaczynają się zakłócenia. Przestaję ruszać kierownicą, zakłócenia ustają po około 4 sekundach, ruszę kierownicą są zakłócenia i tak na okrągło.
Mobil: M-Tech Legend III + President Wyoming UP 68 cm + Nokia SP-3
Zapas: President Teddy + President Florida 45cm
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Honda CIVIC VIII

Post autor: edek1977 »

znam radio które masz - podobnie jak w yosanie 120 problemem był narastający gwizd wraz z obrotami silnika, ten filtr wyeliminował zakłócenia w 100% (filtr Abasco 5A lub 7A) więc możesz spróbować - oczywiście chodzi o zakłócenia idące przez zasilanie. Co do zakłóceń wchodzących przez antenę to z doświadczenia wiem że problemem jest słabej jakości kabel antenowy np. president, wilson little will i wiele innych (sirio jest już lepszy, ale zdecydowanie lepszy jest satec). Dlatego warto wymienić kabel na niemiecki satec. No i jak już pisałem trzeba starać się żeby nie było sytuacji że masz na tylnej szybie rejestrator i nad nim jest antena cb (musi być po drugie stronie, a szczególnie jeśli jest to rejestrator wi-fi np. z-blitz S4).
Awatar użytkownika
tapczan
Posty: 62
Rejestracja: 2013-09-27, 09:57
Lokalizacja: Wąchock Mały

Re: Honda CIVIC VIII

Post autor: tapczan »

Sprawdziłem filtr Abasco i w moim przypadku nie było żadnej poprawy. Jeżdżę na M-Tech Legend III + President Wyoming UP 68 cm z SQ ustawionym na godzinie 14-tej ze względu na zakłócenia ze wspomagania kierownicy.
Kupiłem antenę Sirio ML-125 i ją testuję. Jest trochę dziwna sprawa. Na antenie Sirio nie mam żadnych zakłóceń z samochodu. Mogę jeździć na maksymalnie rozkręconym SQ i jedynie w mieście jest w niektórych miejscach (tam gdzie zawsze na mojej codziennej trasie) delikatny i cichy szum. W tych samych miejscach na antenie President Wyoming UP szum był gwałtowny głośny i drażniący.

Zawsze jeździłem na antenach President i zastanawiam się czy antena Sirio nie jest uszkodzona, że praktycznie nie zbiera zakłóceń. Dopiero jeden dzień ją testowałem na odcinku 50 km. Słyszałem 4 różne krótkie rozmowy. Niestety nie mam jak sprawdzić z kimś tej anteny. Jak pytam przez radio, gdzie mnie słychać to nikt nie odpowiada a jak pytam o drogę to dostaję odpowiedź ale z jakiej odległości to nie wiem.
Mobil: M-Tech Legend III + President Wyoming UP 68 cm + Nokia SP-3
Zapas: President Teddy + President Florida 45cm
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Honda CIVIC VIII

Post autor: cassiopeia »

Sprawdzałes SWR?
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Honda”