Kieszeń do CB

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

SOWA
Posty: 39
Rejestracja: 2011-11-13, 00:41
Lokalizacja: Warszawa

Kieszeń do CB

Post autor: SOWA »

Tak jak w temacie - czy istnieje kieszeń do CB - kompletna aby wyciągać CB i zabierać do domu ????

Problem widzę w samym złączu antenowym - może jest jakieś szybkozłącze antenowe ???
Samą kieszeń nie problem wykonać bo wystarczy troszkę wyobraźni i już jest skrzyneczka.
Przewody zasilające też nie ma problemu połączyć jednak widzę problem z antenowym wejściem - chodzi o to aby wszystko było OK i złącze antenowe trzymało aby nie uszkodzić radyjka.
CB RADIO + OMEGA
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Nie spotkałem się z takim wynalazkiem ale może będziesz prekursorem w tej dziedzinie ;-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
SOWA
Posty: 39
Rejestracja: 2011-11-13, 00:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: SOWA »

NIe widzę problemu - projekt już mam.
Problem mam tylko z łączeniem antenowym - czyli jak połączyć ten bolec i masę aby po włożeniu do kieszeni wszystko grało i stykało jak należy.

Z łączeniem przewodów zasilających - tak jak pisałem - nie ma problemu - mam nawet takie złącza. Prześladuje mnie ta antenka :cry:

Sprawa jest prosta i kiedyś coś takiego miałem jak nagminnie kradli radia samochodowe - jednak tam nie było takiego skomplikowanego łącza antenowego. Wszystko było na jednym styku - działało :-P

Myślałem coś na temat złacza antenowego - stożek (jednak to może się sprawdzić przy masie a co z tym bolcem ???? - tego jeszcze nie wiem - coś wymyślę i się podzielę) powiecie czy tak może być?
CB RADIO + OMEGA
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

A co tu masz za komplikacje? Gorąca żyła i masa. Jak + i -. Gorącą żyłą musisz do gniazda antenowego 'wjechać' a masę do obudowy wejścia zewrzeć. Większym problemem będzie precyzyjne 'wycelowanie' gorącą żyłą w gniazdo niż samo połączenie :-) Zalutuj wtyk UC1 bez 'nakrętki' i jeżeli wciśniesz się na 'styk' i bez luzów to masa wtyku i gniazda powinna się zewrzeć.
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

Połączenie antenowe... Może na chinch ? Nigdy nie próbowałem, ale jako pierwsze przyszło mi do głowy, bo widziałem przejściówki BNC-chinch do ręczniaków.
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Pasek - też dobry pomysł tylko, że wtedy musiałby wyciągać radio z kablem i 'rozpinać'. Chociaż to nie jest jakiś duży problem.
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
kj9120
Posty: 392
Rejestracja: 2010-11-30, 23:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kj9120 »

a moze prosciej by bylo poprostu ominac zlacze antenowe i dac wiecej kabla i odkrecac recznie...a reszta i tak by ulatwila trosze sprawe ;)
MAGNUM S-9 + RF Limited CR577 + SIRTEL SANTIAGO 1200 + NOKIA SP-3
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

To w tym momencie już na jedno wychodzi bo wyjąć wtyk od zasilania to 2s :-P Najbardziej chyba właśnie się rozchodzi o złącze antenowe, które trzeba rozkręcić :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
cinn3k
Posty: 198
Rejestracja: 2011-09-17, 21:21
Lokalizacja: ..

Post autor: cinn3k »

Nie chcę pisac czarnych scenariuszy ale co w przypadku nazwijmy to wyboju=dziury ( których u nas nie brakuje ) jak zniknie np masa, SWR poleci w kosmos, dalsze możliwe skutki wiadomo jakie. W normalnych radiach samochodowych kostki lub też antena siedzi dośc mocno, myślę ze tylko lekki "styk"w przypadku anteny całkowicie nie zda egzaminu
Mobil: Uniden pc-122 + sirio ml-145 + Alan SP-S Inox + Nokia sp-3

Mini baza: Superstar 3900F / Jackson 1 + Astatic RD + Sadelta me-3 + sirio performer 5000 + motorola 4001A + kl203 + nissei tm-2000
SOWA
Posty: 39
Rejestracja: 2011-11-13, 00:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: SOWA »

Eazy - Dałeś dobry przykład - na gwint który jest mogę nakręcić sporą tulejkę (masa)- w kieszeni będzie podobna lecz większa i na lekki wpych wejdzie - lekkie wygurowania i jest OK.
Gorąca żyła - mogę zrobić z bolca (coś podobnego do gwoździa - tam odizolować i podłączyć antenę na taki wtyk jaki jest.
Samo prowadzenie w kieszeni będzie centrowało na wejście w gorącą żyłę.
CB RADIO + OMEGA
Awatar użytkownika
pietreksz
Posty: 496
Rejestracja: 2009-09-18, 12:41
Znak/ranga: SQ2RCK
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: pietreksz »

Kolega Jarek z Torunia ma coś podobnego w ofercie ale rozwiązanie z podłączeniem anteny jakie tam zastosowano wg mnie jest beznadziejne :roll:

Obrazek Obrazek
link do kieszeni
Baza: Xiegu G90 + dipole.
Awatar użytkownika
ROMAN06
Posty: 953
Rejestracja: 2011-04-05, 17:40
Znak/ranga: 26GP013
Lokalizacja: HARASIUKI IO92VN

Post autor: ROMAN06 »

Właśnie szukałem takiej kieszeni EBu żeby podać przykład bo kolega ma kilka egzemplarzy na zbyciu ale ktoś mnie ubiegł.
NAUCZYLIŚMY SIĘ LATAĆ JAK PTAKI PŁYWAĆ JAK RYBY ALE NIE POTRAFIMY ŻYĆ JAK BRACIA
SOWA
Posty: 39
Rejestracja: 2011-11-13, 00:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: SOWA »

Zastanawiam się jak to podłączyć - aby radyjko wyciągnąć z samochodu i zabrać - jakoś tego nie umiem sobie poukładać w głowie.

Czy trzeba rozbierać radyjko do podłączenia tego ?

Z tego co widzę - to i tak trzeba rozkręcać antenę :-(
Ostatnio zmieniony 2011-11-15, 20:52 przez SOWA, łącznie zmieniany 1 raz.
CB RADIO + OMEGA
Awatar użytkownika
pietreksz
Posty: 496
Rejestracja: 2009-09-18, 12:41
Znak/ranga: SQ2RCK
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: pietreksz »

jedną część przykręcasz na górę radia, i wsuwasz jedno w drugie.
Baza: Xiegu G90 + dipole.
SOWA
Posty: 39
Rejestracja: 2011-11-13, 00:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: SOWA »

Czyli mogę zrozumieć, że to kieszeń na CB - zamontowane na stałe a potem wsuwam w następną kieszeń gdzie jest podłączona antena na stałe?

Ciekaw jestem jak ze stratami na antenie.
CB RADIO + OMEGA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”