President Jackson II + WA-27

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

xhubertx
Posty: 7
Rejestracja: 2012-08-12, 14:02
Lokalizacja: Wrocław

President Jackson II + WA-27

Post autor: xhubertx »

Witam.
Posiadam zestaw: President Jackson II 12W + WA-27 + FD2060
Po kilku miesięcznej przerwie chciałem sprawdzić jak zestawik się sprawuje.
SWR w radiu wskazuje 1,1-1,2. Po wstępnej rozmowie odniosłem wrażenie (co potwierdziła mi znajoma bazówka), że mnie bardzo dobrze i daleko słyszą ale jak mi odpowiadali to ja ich nie slyszałem. Co może być przyczyną, że nie slyszę dalekich sygnałów tylko te w miare bliskie ?? RF-GAIN i SQUELCH wyłączone.
Awatar użytkownika
ROMAN06
Posty: 953
Rejestracja: 2011-04-05, 17:40
Znak/ranga: 26GP013
Lokalizacja: HARASIUKI IO92VN

Post autor: ROMAN06 »

Może są porostu za daleko.
NAUCZYLIŚMY SIĘ LATAĆ JAK PTAKI PŁYWAĆ JAK RYBY ALE NIE POTRAFIMY ŻYĆ JAK BRACIA
xhubertx
Posty: 7
Rejestracja: 2012-08-12, 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: xhubertx »

Znajomy z bazówki mowił, że przy takim zestawie powinienem ich spokojnie slyszeć.
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Post autor: Piotrek-Bytom »

Jak masz na myśli tego znajomego co ja... :mrgreen:
To powinieneś go słyszeć wybornie :mrgreen:
A wracając do tematu to masz świetny zestaw :-D może i nawet lepszy od tej stacji bazowej.
Samo się nasuwa ''12W''
xhubertx
Posty: 7
Rejestracja: 2012-08-12, 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: xhubertx »

Hehe chyba mowimy o tym samym "znajomym"... tylko troche dziwi mnie fakt, że ta bazówka slyszala jak inni mi odpowiadali a ja ich nie slyszalem... moze nie powinienem opierac sie na informacjach "znajomego" i znaleźć kogoś innego kto pomoże w testach... Tu zwracam sie forumowiczów...jęsli jest ktoś z okolicy i ma ochote pomoc mi w testach bede bardzo wdzieczny.
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Post autor: Piotrek-Bytom »

xhubertx, Taki test najlepiej robić z drugim samochodem...
xhubertx
Posty: 7
Rejestracja: 2012-08-12, 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: xhubertx »

Własnie nie mam we Wrocku za bardzo możliwości...kolo 18:00 znowu zamontuje radio i pojade w jakis bardziej otwarty teren i zobaczymy jak bedzie... W tygodniu bede musial gdzies podjechac i "rozciagnac" troche RF-GAINa...
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Post autor: Piotrek-Bytom »

W trasie na pewno znajdzie się jakiś życzliwy nieznajomy z dobrym sprzętem, który jedzie w przeciwnym kierunku :-)
Zapytasz się go czy ma czas przejdziecie na jakiś inny kanał i będziecie do siebie mówić...
I w ten sposób zobaczysz gdzie zasięg z twojego mobila się kończy.
Gorzej jak nieznajomemu się skończy zasięg po 3 km i go nie usłyszysz :lol:
więc szukaj z długim batem i w ten sposób zagadaj :-) :mrgreen:

Ps: ja zawsze tak robię testy ;-)
xhubertx
Posty: 7
Rejestracja: 2012-08-12, 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: xhubertx »

Własnie bede musial tak zrobic... Jesli jednak okaże sie, że jednak jest cos nie tak...to co moze byc przyczyna tego, ze mnie bardzo dobrze i daleko slysza a ja slysze tylko te blizsze sygnaly...??
bobik

Post autor: bobik »

hubert, ja jestem z Wroclawia. Mam takze JII w aucie takze mozna sie umowic na testy. na pw wysle nr fona.
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

PiotrekCBF, testy robi się z bazówkami :!: ........... najbardziej wiarygodne
PiotrekCBF pisze:Samo się nasuwa ''12W''
co masz na myśli :-?
xhubertx pisze:Po wstępnej rozmowie odniosłem wrażenie (co potwierdziła mi znajoma bazówka), że mnie bardzo dobrze i daleko słyszą ale jak mi odpowiadali to ja ich nie slyszałem. Co może być przyczyną, że nie slyszę dalekich sygnałów tylko te w miare bliskie
jakie bliskie? ............ przetestuj zasięg ze stacją bazową i wystarczy, nie każdy na aucie ma 2m antenę.
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Post autor: killer »

Ja jak sie ustawie na konkretnej wysokości to słysze dalej niż nadaje. Kwestie zasięgu na przyziemnej możnaby ciągnąć w nieskończoność.
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
xhubertx
Posty: 7
Rejestracja: 2012-08-12, 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: xhubertx »

Bobik: jak u Ciebie działa RF-GAIN ?? Też ma taki wąski zakres - godzina <2 i juz nic nie slyszysz...??
Rafi: w centrum Wrocka slyszałem Długołeke - ok. 13km, "znajomy" z bazówki mówił, że inni też mi odpowiadali ale ja ich w ogole nie slyszałem. Troche mnie to zastanawia...tymbardziej że kiedyś w Świebodzinie rozmawiałem z Zieloną Górą ok 35km , albo z Wrocka z Oleśnicą ok 25km. Były to czasy gdy dosyć często używałem radia, dzisiaj po połrocznej przerwie wyciągnąłem radio z szafy i chcialem przetestować.
jero

Post autor: jero »

Kolego a może ten z bazówki co Ci mówił że ci odpowiadaja miał do nich bliżej i do niego dolatywali a do ciebie już nie.
Ja też gadam ze stacjami z odległości do 30 km a niektórych mobili nie slychac z 5km.
A wszystko też zależy od warunków i tomografi terenu.
Tym twoim problemem bym się nie przejmował,pojedziesz gdzieś dalej to sprawdzisz dokładnie antenę z baza bądź z porównywalnie takim samym zestawem jak ty masz ,wtedy sprawa ci się wyjaśni.

Kolega bobik widze ci pomoże,więc wszystko sie wyjaśni.
bobik

Post autor: bobik »

Tak. Seryjny rfg jest do poprawy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”