Porównanie Jackson I, Jackson II, Lincoln I

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Sesjusz
Posty: 68
Rejestracja: 2014-01-27, 11:48
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Porównanie Jackson I, Jackson II, Lincoln I

Post autor: Sesjusz »

Witam,

Potrzebuję zakupić najlepiej używkę CB na bazę, kiedyś miałem jacksona I i byłem zadowolony. Teraz postawiłem sobie wybór:

1. Lincoln I
2. Jackson II
3. Jackson I

Radio do używania w aucie oraz na bazie (również z pracą na wstęgach).

Co Panowie byście mi polecili ? Jackson II z tego co wiedzę ma tylko 4 W mocy w AM / FM, jeśli dobrze wyszukałem te informacje to odpada. Wtedy by został mi Jackson I i Lincoln I, nie wiem czy w wersji podstawowej Lincoln I nie ma węższego pasma od Jacksona z bandami A, B,C,D,E ? Proszę o pomoc i doradzenie. Mój Jackson I miał moc 12 W, teraz używki widzę że maja 10 W, Lincoln widzę, że też ma 10W. Można sie w tym pogubić, ale pewnie było tez kilka wersji Jacksona. Czy modyfikacja jacksona z regulowaną końcówka mocy jest warta zakupu ? Chodzi mi o trwałość takiej modyfikacji i czy to jest bezpieczne dla elektroniki radia.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Jeśli "i w samochodzie" to Jackson I
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

Moc fabryczna radia nie powinna być głównym kryterium wyboru.
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Sesjusz
Posty: 68
Rejestracja: 2014-01-27, 11:48
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Sesjusz »

Besserwisser: Jackson I jaką będzie miał przewagę do auta nad Lincolnem I ?

Jackson II jeśli faktycznie ma 4W to odpada. Na bazówce będę robić dłuższe połączenia na dużej antenie bazowej. Głównego kryterium wyboru nie mam, jednak na równi są dla mnie:

1.Szeroki zakres dostępnych częstotliwości (chyba lincoln ogólnie dostępny nie rozblokowany ma mniej dostępnych częstotliwości od Jacksona z Bandami A,B,C,D,E)
2. Duża moc, przy poprawnie zestrojonej antenie kiedyś sprawiała że leciałem na prawdę daleko.
3. Jakość TX i RX plus filtry dostepne we wspomnianych modelach, dlatego te modele. Słyszałem o przypadkach lincolna gdzie w AM jednak zbyt mocno odzywały się zakłócenia.

Nie potrzeba mi auto squeltch'a gdyż i tak zawsze ręcznie dostrajam. Potrzebuję czegoś na dobrą stację bazową. Jackson kilkanaście lat temu był dla mnie idealny, sprzedałem bo nie miałem kasy :/ Kumpel miał Lincolna i podobne miał o nim zdanie. Szukam porównań tych urządzeń w wersji pierwszej ale o dziwo nie mogę trafić.

Jakie są takie kluczowe różnice między lincolnem I a Jacksonem I ?
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

Duża moc to powiedzmy 200 watt a nie różnica pomiędzy 4 a 12 Watt. Różnic jest dużo i niewiele. Dużo informacji dostępnych i na forum i na internetach. ;-)
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Jackson II - szeroka stodoła, co do mocy - nie ma różnicy czy 4w czy 12.... Lincoln troszkę mało poręczny w aucie za to Jackson I - rewelacja
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Sesjusz
Posty: 68
Rejestracja: 2014-01-27, 11:48
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Sesjusz »

Ok, kiedyś testowałem na mojej starej bazówce radio z 4 W i jacksona z 12 W, zasięg w AM był zauważalnie większy w jacksonie, zauważyłem że fala lepiej się przebijała przez szeroką przeszkodę jaką był np. las :) Las oddalony od bazy 13km, na mobilu antena 1.5 m, przed lasem słyszałem bazę, za lasem już nie.

Ale ok, powiedzmy że 10W a 12 W różnicy nie poznam. Jeśli bym się zdecydował na lincolna to standardowy ma mniejszy zakres częstotliwości. Nie wiem ile kosztuje rozblokowanie i czy ktoś z rejonów Szczecina mi to zrobi. Lincoln pokaże mi więcej BAND wtedy po naciskaniu przycisku BAND ?

Nie wiem czy się decydować na lincolna 1 czy jacksona 1, głównie to będzie bazowe radio ale będę zabierać go również w dalsze trasy co kilka miesięcy. Lincoln faktycznie ma coś nie tak z odbiorem modulacji AM ? Za dużo zakłóceń lub niezrozumiała modulacja ?
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

W samochodzie Jackson I będzie wygodniejszy. Choć dla siebie wybrałbym Granta. Wolę jego brzmienie.
Na bazę brałbym Lolka.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Sesjusz pisze:Besserwisser: Jackson I jaką będzie miał przewagę do auta nad Lincolnem I ?
Zasadniczą. Pełna obsługa bez patrzenia na radio.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Sesjusz
Posty: 68
Rejestracja: 2014-01-27, 11:48
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Sesjusz »

Rozumiem, dziękuję. Ostatnie pytanie, nie liczac kwestii wygody obsługi radia, jakie są różnice techniczne i przez to osiągi obu radyjek? Bardzo mnie interesują sygnały z internetu o słabej modulacji amplitudy w Lincolnie. Skłaniam się ku Lincolnowi ze względu na większość czasu na bazie.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Lincoln ma poprawny poziom modulacji w AM.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Sesjusz
Posty: 68
Rejestracja: 2014-01-27, 11:48
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Sesjusz »

A czy brak regulacji RF Gain jest bardzo bolesny w lincolnach ? Widziałem liczne przeróbki, pokrętko od SWR przerabiają na RF GAIN. Kolejne przeróbki to właśnie modulacji AM, tłumaczą to niewyraźnym odsłuchem w AM.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Jest jak piszesz.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Sesjusz
Posty: 68
Rejestracja: 2014-01-27, 11:48
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Sesjusz »

Rozumiem, że to prawda że przerabiają pokrętło na RF GAIN, że naprawiają wyrazistość sygnału w AM. A czy mam rozumieć że to jest uzasadnione ? Czy w tym tkwi szkopuł by nie brać Lincolna I a brać Jacksona I ? Czy w lincolnie jest aż tak źle do tego stopnia, że nie będę mógł się dogadać w AM ?
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Będziesz mógł, tylko na odbiorze nie ma za dużo sopranów, podobnie jak i w Jacksonie.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”