YOSAN TURBO MJ3031M v ALBRECHT AE 6690

sparing ...które CB lepsze ;)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Juracz
Posty: 170
Rejestracja: 2009-10-08, 06:56
Lokalizacja: Szczecin

YOSAN TURBO MJ3031M v ALBRECHT AE 6690

Post autor: Juracz »

Przeniosłem z forum szczecińskiego test dwóch radyjek którego jestem współautorem. Tekst jest pisany przez kolegę Jarzyna z Gryfina.

YOSAN TURBO MJ3031M v ALBRECHT AE 6690

Dzisiaj z Juraczem I kolegą Meduzem w Gryfinie doszło do porównania dwóch modeli : Yosan Turbo MJ3031M oraz Albrecht AE6090 + Sirio ML 145. Chociaż nikt ze stacji bazowych w Szczecinie nie chciał nam pomóc (cisza totalna) to jednak test się odbył. W porównaniu pomogli nam niezależne mobile oraz syn Juracza Bartek który był na bazie . Oba modele są produkowane w Korei , możliwe że są produkowane w tej samej fabryce. Posiadają taką samą czarną powłokę i identyczną obudowę bardzo dobrej jakości . Yosan jest wiekszy i ma dodatkowo radiator . Mikrofony są identycznej wielkości , w Albrechcie nie ma dodatkowego przycisku ASQ w mikrofonie co jest plusem dla Yosana. Nadawanie minimalnie lepsze ma Yosan (wyrazniejsza modulacja ). Jeśli chodzi o odbiór tutaj również na korzyść Yosana , dużo lepszy głośnik . Skutkiem tego jest lepszy, wyrażny odbiór mimo delikatnych trzasków wydobywających się z głośnika ( po odłączeniu anteny także występowały ). Nie są one uporczywe dla ucha, ale jednak istnieją ( mały minus ). Teraz filtry , pewnie wszyscy zastanawiają się jak radyjka radzą sobie z zakłóceniami !!! . Otóż radyjka były sprawdzane w dwóch samochodach i tutaj zdecydowanie lepiej wypadł Yosan , nie ma wątpliwości że jest to duży plus dla aut o dużym stopniu zakłóceń. Zasięg - oba radia wypadły identycznie ,wyświetlacze bardzo czytelne i bardzo dobrze podświetlone . Jeśli chodzi o wygląd to raczej kwestia gustu i wybór pozostawiamy wam .


To na tyle z naszych porównań . Zdecydowanie lepiej wypadł Yosan Turbo. Gdyby nie te minimalne trzaski byłoby radio idealne . Albrecht jednak nie pozostaje dużo w tyle , dodając opcje Blokadę tonową CTCSS możliwe , że dla innych będzie to dużym plusem. Wam pozostawiamy wybór swojego radyjka . Jeśli komuś pomogliśmy naszym porównaniem tych dwóch modeli to pozostaje nam się cieszyć .
Wielkie podziękowanie dla Juracza za przybycie, mimo małej awarii samochodu oraz Ryśkowi (Rych) za udostępnienie radyjka .
Dziękuję serdecznie .


Od siebie jeszcze dodam że anteny na mobilach były na magnesie prawdopodobnie to było przyczyną delikatnych trzasków w głośniku jak by były w dziurce to mogły by nie wystąpić. Za jakiś czas powtórzymy test z anteną w dziurce ;-).
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

Post autor: Mayor7 »

Być może ważna uwaga.

A mianowicie ostatnio (dziś w nocy) grzebałem w Alanie 100+ :mrgreen:
Jak to zwykle bywa w filtrach grzebałem.
Udało mi się osiągnąć taki sam efekt wydobywania się delikatnych trzasków z głośnika.
W Alanie polegało to na zbyt dużym zmniejszeniu wartości jednego z rezystorów poniżej 10k. Jest to rezystor R38 przy tłumiku RC typu T przy diodzie D4.

Nie mam schematu Yosana Turbo ale prawdopodobnie problem leży w tym samym obszarze bo konstruktor przegiął. W ten sposób też traci się sporą część z sygnału użytecznego robiąć za duży dzielnik.

Pozdrawiam majsterkowiczów :mrgreen:
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
Mike-Alfa
Posty: 32
Rejestracja: 2009-07-06, 09:37
Lokalizacja: Cerkwica nad Morzem

Post autor: Mike-Alfa »

Mam dylemat bo nie wiem które radyjko poradzi sobie lepiej z zakłóceniami od pompy paliwowej Yosan czy zeus :roll: :?:
BAZA: President Jackson II + Almas Grun 5/8

MOBIL: Ford Mondeo Kombi + Yosan Turbo JM-3031M + Alabama w dziurce.

MOBIL SŁUŻBOWY: Lublin 3 Intrall + alan 48 plus multi + mik. nm-531 + at71.
Juracz
Posty: 170
Rejestracja: 2009-10-08, 06:56
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Juracz »

Mike-Alfa możesz się umówić z kol. Jarzyną on jest z Gryfina ale często jest w Szczecinie. Napisz do niego na forum zachodniopomorskim.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie radioodbiorników CB”