Modyfikacja CB: zawężanie toru, głębokość modulacji itd.

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
8850
Posty: 179
Rejestracja: 2013-01-27, 20:03
Lokalizacja: ((((|))))

Modyfikacja CB: zawężanie toru, głębokość modulacji itd.

Post autor: 8850 »

Cześć. Jaki jest sens podrasowania radia i jak w praktyce wyglada na przykładzie uniden pro 520xl:
1. Wymiana filtra pośredniej na filtr ceramiczny muRata 450IT - zawężenie odbiornika. Widziałem że ten filtr kosztuje 22 PLN. Jak powinna być odmiana tego filtra i czy słychać "nataszę" po modyfikacji?
2. Filtr LO CUT - mniej basowy odbiór. Jaka to jest odmiana filtra i gdzie go dostać?
3. Wkladka Panasonic WM61A - czy lepiej ją wymienić czy po prostu założyć wzmacniany mikrofon typu FD1818 czy FD2020?
4. Jak się zwiększea głębokość modulacji - jakimi elementami?
5. Czy można dołożyć ASQ? Na płycie jest przygotowane miejsce.

M.in. podobny tuning przeprowadza konnektor jednak chciałbym modyfikacje wykonywać na wlasnym podwórku, nic nie cieszy jak zrozumianie jak to działa niż oddanie do serwisu.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7812
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Modyfikacja CB: zawężanie toru, głębokość modulacji itd.

Post autor: Hasan-Łódź »

1. Słychać, ale mniej.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
mrc
Posty: 472
Rejestracja: 2012-11-22, 10:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Modyfikacja CB: zawężanie toru, głębokość modulacji itd.

Post autor: mrc »

Chyba to oczywiste że nikt Ci nie napisze jak to się robi, gdyż z tego jest chleb :)

Send from Galaxy S4 by Tapatalk
Harry III ASC + SIRIO ML 145/SIRIO OMEGA 27
Jeździłem z: alan 48 plus multi, Uniden 520, Johnny II, Harry II, Johnny I, Yosan PRO-120, Yosan Turbo, Johnny III
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Re: Odp: Modyfikacja CB: zawężanie toru, głębokość modulacji

Post autor: Besserwisser »

8850 pisze:Cześć. Jaki jest sens podrasowania radia i jak w praktyce wyglada na przykładzie uniden pro 520xl
z g0wna bata nie ukrecisz. M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
8850
Posty: 179
Rejestracja: 2013-01-27, 20:03
Lokalizacja: ((((|))))

Modyfikacja CB: zawężanie toru, głębokość modulacji itd.

Post autor: 8850 »

Osobiście nie będę lutował, ale mam znajomego który w tym siedzi. Radio warte 100 PLN nie będę modyfikował w serwisie w cenie np. 130 PLN z przesyłką bo uniden nie jest warty aby wsadzać w niego taki pieniądz. Ale na własnym podwórku modyfikacje są inaczej liczone :). I może lub nie musi miec to sens stąd wasze opinie są cenne.

Ja rozumiem że administrator Hasan nie podpowie więcej, każdy z nas musi na czymś zarabiać co jest oczywiste.
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

Modyfikacja CB: zawężanie toru, głębokość modulacji itd.

Post autor: REDWHITE »

No akurat o U520 to z googla można wyssać praktycznie większość.

1 Jak pisał Hasan
2 To się robi elementami na płycie
3 Jeżeli efekt ma był duży to drugie rozwiązanie
4 Kombinacja z limiterem i elementami na płycie -Google aż się prosi :-)
5 O tym to jeszcze nie słyszałem , to że jest miejsce to 1% potrzeb.

Jak masz ostatniego chinola to jak pisał Bess , może będzie działał ale ......... :mrgreen:
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
Awatar użytkownika
bubutm
Posty: 470
Rejestracja: 2008-11-11, 16:40
Znak/ranga: SQ7ACP
Lokalizacja: KO01am
Kontakt:

Modyfikacja CB: zawężanie toru, głębokość modulacji itd.

Post autor: bubutm »

Wszystko idzie w googlach znaleźć :pirat:
Baza:
TRX: Kenwood TS590s ; Icom 735 ; Icom 2820 ; Yaesu FT 60; Alan CT-145
CB: COBRA 75 WX ST + Siro AS 100
Anteny: FD 4 (na wysokości 6m)
Filar
Posty: 311
Rejestracja: 2012-11-11, 07:54
Lokalizacja: Kal

Modyfikacja CB: zawężanie toru, głębokość modulacji itd.

Post autor: Filar »

bubutm - więc może należy zlikwidować CBF, skoro wszystko jest w Google? ;-)
Mobil: President Jack (Bess) + oryginalny mikrofon + Sirio Turbo 5000.
Rezerwa/do sprzedania (leży w szafie): President Johnny II, President Walker.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Re: Odp: Modyfikacja CB: zawężanie toru, głębokość modulacji

Post autor: Besserwisser »

Dobry pomysł, tylko gdzie podzieją się lebiegi z postami jakie radyjko kupić?
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
niuniek_84
Posty: 142
Rejestracja: 2014-04-28, 23:06
Lokalizacja: Toruń

Modyfikacja CB: zawężanie toru, głębokość modulacji itd.

Post autor: niuniek_84 »

Pojawią się na Pudelku albo wizaż :p

pytać zawsze można, kwestia czy znajdzie się satysfakcjonującą odpowiedz.
Mobil: President Grant II + Densei 2002 Konektor + podstawa Sirio Twin PL + SS1200 + Sirio Silver 100
Baza1: Stabo XF 5012 i Lincoln I + impuls 30A + SIRIO-827 5/8
Baza2 Aaronia Spectran NF-5035 i HF-6065 + Option 022 20dB + Hyper Log + EMC
Sprzedaż: Alan 42, Intek H-510, Canva 278, JFK2
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Modyfikacja CB: zawężanie toru, głębokość modulacji itd.

Post autor: cassiopeia »

proszę trzymać się tematu :-/
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
8850
Posty: 179
Rejestracja: 2013-01-27, 20:03
Lokalizacja: ((((|))))

Re: Modyfikacja CB: zawężanie toru, głębokość modulacji itd.

Post autor: 8850 »

Może inaczej:
Czy modyfikacja filtra pośredniego I czy II w unidenie przynosi takie rezultaty jak inne radio które domyslnie jest wąskie np. DNT, walker, realistic itd?
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Re: Odp: Modyfikacja CB: zawężanie toru, głębokość modulacji

Post autor: Besserwisser »

Ani dnt ani Walker nie mają wąskiego odbiornika. Murata IT to pic na wodę. Żeby skasować przesluchy z piątek potrzeba czegoś lepszego.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
8850
Posty: 179
Rejestracja: 2013-01-27, 20:03
Lokalizacja: ((((|))))

Modyfikacja CB: zawężanie toru, głębokość modulacji itd.

Post autor: 8850 »

Bress: czy mogę dostać listę zagadnień z google (haseł) które mógłbym doczytać we własnym zakresie bo temat mnie zaciekawił. Bo jeśli w jacksonie I modulacja AM przechodzi przez filtr SSB stąd jest miło i fajnie a brak przesiewów, to nie mogę zrozumieć dlaczego takiego mechanizmu podobnego w postaci płytki/układu nie możnabyłoby wlutować w dupokiepskie CB. Czy nie istnieje moduł dodatkowy który odbierze jakiś zakres modulacji, obetnie go jeszcze bardziej i wypluje dalej? Czy to musi być realizowane przez procesor cyfrowy?

Widzę, każda modyfikacja radi w serwisach CB zaczyna się standardowo od wymianych filtrów na muraty, ale skoro to ma niewielki sens to nie rozumiem dlaczego ludzie się na to zgadzają lub po prostu nie składają reklamacji po wykonaniu usługi.

I kolejna rzecz: dlaczego producenci nie robią przełącznika: wąski - szeroki? Tyle głupot niepotrzebnych można zastać w nowoczesnych radiach a nawet w starych czegoś takiego nie spotkałem. Szeroki - cyk jak jadę w mobilu, wąski - cyk jak gadam na bazie lub idzie propagacja. CZy to jest już domena wyłącznie techniki KF? Albo czy można zrobić taki układ i go zestroić? A może jest gotowiec?

Bress: czy mogę dostać listę zagadnień z google (haseł) które mógłbym doczytać we własnym zakresie bo temat mnie zaciekawił. Bo jeśli w jacksonie I modulacja AM przechodzi przez filtr SSB stąd jest miło i fajnie a brak przesiewów, to nie mogę zrozumieć dlaczego takiego mechanizmu podobnego w postaci płytki/układu nie możnabyłoby wlutować w dupokiepskie CB. Czy nie istnieje moduł dodatkowy który odbierze jakiś zakres modulacji, obetnie go jeszcze bardziej i wypluje dalej? Czy to musi być realizowane przez procesor cyfrowy?

Widzę, każda modyfikacja radi w serwisach CB zaczyna się standardowo od wymianych filtrów na muraty, ale skoro to ma niewielki sens to nie rozumiem dlaczego ludzie się na to zgadzają lub po prostu nie składają reklamacji po wykonaniu usługi.

I kolejna rzecz: dlaczego producenci nie robią przełącznika: wąski - szeroki? Tyle głupot niepotrzebnych można zastać w nowoczesnych radiach a nawet w starych czegoś takiego nie spotkałem. Szeroki - cyk jak jadę w mobilu, wąski - cyk jak gadam na bazie lub idzie propagacja. CZy to jest już domena wyłącznie techniki KF? Albo czy można zrobić taki układ i go zestroić? A może jest gotowiec?

Z tymi tam batami czy gównami i coś o kręceniu to nie wiem o co chodzi, czytam elektroda.pl i tam jest sporo na temat CB a nikt nie zakręca niczym bo dostaje bana :evi:
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Modyfikacja CB: zawężanie toru, głębokość modulacji itd.

Post autor: AntekPabianice »

Bess trochę przesadził z tymi muratkami, że to pic na wodę. Murata, faktycznie nie likwiduje przesiewów z 5-tek, ale je ogranicza, a popularność powoduje cena
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”